Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

LGBT

Lesbian Gay Bisexual Transsexual

Nasumični razgovori
Maridius98
Rank 5
Rank 5
Status: Offline

LGBT

PostPostao/la Maridius98 » 25 tra 2020, 02:07

@
DVW
Glavno načelo liberalizma podrazumeva zaštitu ličnih sloboda osnovnom svrhom postojanja države. Ako se s ovim ne slažeš onda nešto nije ok jer to podrazumeva da se ne zalažeš za svoje lične slobode. O čemu ti govoriš je liberalni kapitalizam. Liberalizam kao i marksizam je čista ideologija i ona ne može ništa da promeni.

Kada su radili ispitivanje nad nacistima i neo-nacistima (ni najmanje ne impliciram da si to ti samo kažem), savremeni psihoanalitičari su došli do zaključka da je jedna od tri ključnih karakteristika: antisemitizam. U tom slučaju je antisemitizam podrazumevao mržnju prema jevrejima sada se taj termin poprilično promenio. Pored toga su imali zajednička mišljenja koja su nazvali: politički kozervativizam i etnocentrizam. To su tada nazvali antidemokratksu ideologiju. Ubaciš malo Ničea uz sve to i izbije drugi svetski rat.

Zašto ti sve ovo pričam? Vidiš ti imaš da se najblaže izrazim nezdravu sliku sveta. S takvim stavovima neće doći ni do kakvog prosperiteta u državi i tvom okruženju. Situacija u celom svetu se menja i hteo to ti da prihvatiš ili ne liberalni kapitalizam vlada. Promeniće se slika sveta i u jednom trenutku će ovakve stvari biti kažnjavane zakonom. Ne možeš da kažeš ni za koga glupo je što postoji. Nisi dovoljno video niti čuo priče svih ti ljudi koji se trude da žive iole normalan život. Malo je sve što nam se dešavalo poslednjih 30 godina nego treba neko u sred Beograda da te prebije sa pitanjem "Jel si ti peder"? (ovo se desilo mom drugaru koji je inače oženjen).

Nemoj pogrešno da shvatiš ovo kao neko proseravanje. Koliko god to smešno tebi možda zvučalo pričam ti ovo za tvoje dobro. Možeš ovo da primeniš na bilo koju situaciju u životu. Navešću još jedan plastičan primer, ne znam da li je to taboo temu, ali ajde. Kada sam bio na nekom projektu u Vukovaru sa izviđačima imali smo jednu situaciju. Šetali smo se nas trojica gradom (srbin, hrvat i bosanac) i naletela su nam četvorica i prebili hrvata jer su mislili da je srbin. Možeš li da zamisliš koliko sam se ja osećao kao govno samo zato što sam u toj situaciji bio srbin? To je stvar koju ne mogu da promenim. Završio se kamp i vratio sam se kući. To se meni desilo tad i nadam se nikad više. Probaj samo za kraj da zamisliš da se tako osećaš svakodnevno. Da ti pričaju da si peder, furundžija, da ti vređaju porodicu i naravno neizostavno nasilje. Nadam se da su ti sada barem neke stvari malo jasnije.
slika

~MandyRose~
Rank 11
Rank 11
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

LGBT

PostPostao/la ~MandyRose~ » 01 svi 2020, 19:27

Milanović se sastao s Duginim obiteljima: 'Ovime jasno pokazujem u kojem će smjeru ići moje predsjedništvo'
PREDSJEDNIK Republike Zoran Milanović primio je izaslanstvo udruge „Dugine obitelji“ koji su mu predstavili svoje aktivnosti s ciljem da svi zakoni u Hrvatskoj budu nediskriminatorni i uključivi prema svim građankama i građanima, u skladu s Ustavom RH.

Predstavnici udruga u tom su kontekstu pozdravili odluku Ustavnog suda o Zakonu o udomiteljstvu kojom je i životnim partnerima omogućeno da postanu udomitelji te su naglasili kako bi bilo važno da se i sam Zakon o udomiteljstvu izmijeni u skladu s odlukom Ustavnog suda, priopćeno je u srijedu iz Ureda predsjednika Republike.

Upozorili su kako i važeći Obiteljski zakon i Zakon o potpomognutoj oplodnji stavljaju u neravnopravan položaj životne partnere te očekuju da se povede rasprava o tim zakonima i da se također usklade s ustavnim vrijednostima. „Ne tražimo veća prava, već samo to da Hrvatska bude ravnopravno društvo za sve građanke i građane“, poručili su iz udruge.

Predsjednik Republike smatra, pak, da je odluka Ustavnog suda dobra jer zakoni moraju vrijediti jednako za sve te ih je podržao u zalaganju za jednakopravnost svih hrvatskih građanki i građana, navodi se u priopćenju Ureda predsjednika Republike.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/mil ... 79129.aspx
slika slika slika

ante
Rank 9
Rank 9
Status: Online

LGBT

PostPostao/la ante » 01 svi 2020, 20:02

Uuuu desnicari na zivotnoj podrsci hihihihi
slika

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

LGBT

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 01 svi 2020, 20:34

Meni je najdraže šta je onaj referendum bia za ništa.
slika

Natrag na “Svlačionica”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.