#ostanidoma

Anketa za zajedničko gledanje wrestling showova

Povijest i geografija

Opisujemo svoje regije i državu

Nasumični razgovori
Maki
Rank 11
Rank 11
Status: Online

Povijest i geografija

PostPostao/la Maki » 03 sij 2020, 17:04

Sherpa je napisao/la:Source of the post potpuno nevažno, zato što ti ideš govoriti na razini nacije. dok su sve navedene skupine bile ponajprije ideološke skupine kojima nisu pripadali svi pripadnice te nacije. gdje su se u ime ideologije provodili zločini. ja govorim da nema potrebu niti jednu od tih ideologija smatrati boljom od druge, nego da im se svima treba okrenuti leđa. kao što je njemačka napravila s nacizmom

no nije. pogledaj zato gdje je danas njemačka, a gdje su zemlje balkana. u vukojebini. gdje se čak i ovi tvojih godina. koji ne da nisu vidjeli ustaše partizane i četnike, nego nisu vidjeli ni rat u devedesetim, indoktriniraju s tim glupostima i biraju strane. okreni im leđa svima i gledaju u budućnost.

@
emirates
dobro kažeš, ali isto tako se pozitivca ne mora veličati ako se zna da je i on radio 'van svojih moralnih uvjerenja'. može se i njega ostaviti u prošlosti i nastaviti dalje. pogotovo što danas gotovo pa nema živih 'pravih' četnika, partizana ili ustaša

Njemačka se suočila sa nacizmom jer je prije svega morala. Japan i Italija nikad nisu.

Maki
Rank 11
Rank 11

Povijest i geografija

PostPostao/la Maki » 03 sij 2020, 17:07

I još bih dodao da se njemačko suočavanje sa prošlošću zna prenapuhati.

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Povijest i geografija

PostPostao/la Mary » 03 sij 2020, 17:09

U Njemackoj je mladez 20 godina nakon rata protestovala i radila na tome da se svi koji su imali veze s ratom maknu s drzavnih funkcija, kod nas su mladez uvjerili da su svi koji su bili u ratu heroji i samim tim zasluzuju da sjede na funkcijama i sjebu im buducnost. Ogromna razlika.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

Povijest i geografija

PostPostao/la Sherpa » 03 sij 2020, 17:10

Gluposti @
DVW
ti misliš da je prosječni japanac znao za sve te zločine? Misliš li da je car držao govore u stilu 'draga nacijo, danas smo odradili 37 mucenja, 19 pogubljenja...' ili misliš da su imali povijesne izvore kao što danas mi imamo?

Ja atomski ne smatram zločinom nego tragedijom. Da je nisu bacili taj rat je mogao trajati još dulje i imati još više, mnogostruko više žrtava.

@
emirates
ali je stvar do nas. Meni ne pada na pamet slaviti ni jedne ni druge ni treće. Niti birati između njih. Moj odabir je ići bez njih naprijed. Kamol sreće da puno više ljudi napravi što i ja. Prošlo je već 75 godina od kraja rata. Zaista je vrijeme da to ostane prošlost.
slika

HBK
Rank 10
Rank 10
Status: Offline

Povijest i geografija

PostPostao/la HBK » 03 sij 2020, 17:13

Maki je napisao/la:Source of the post A jebat ga tako se može svaki dokaz osporit. Rehabilitovan je zato što se znalo da će to u javnosti dobro proći, a da svijet neće puno kritikovati jer je Mihailović ipak otpočeo rat kao legitimni borac protiv okupatora i nikad se nije "slijepio" sa Osovinama kao nedićevci ili ustaše.

Znači ozbiljne sudije koji rade svoj posao nisu odluku o rehabilitaciji doneli na osnovu dokaza, već na osnovu javnosti? Ok.

DVW
Rank 8
Rank 8
O meni: Huge fan of RBM (Randy, Becky, Miz) :D

Povijest i geografija

PostPostao/la DVW » 03 sij 2020, 17:14

Sherpa je napisao/la:Source of the post Gluposti @
DVW
ti misliš da je prosječni japanac znao za sve te zločine? Misliš li da je car držao govore u stilu 'draga nacijo, danas smo odradili 37 mucenja, 19 pogubljenja...' ili misliš da su imali povijesne izvore kao što danas mi imamo?

Ja atomski ne smatram zločinom nego tragedijom. Da je nisu bacili taj rat je mogao trajati još dulje i imati još više, mnogostruko više žrtava.

@
emirates
ali je stvar do nas. Meni ne pada na pamet slaviti ni jedne ni druge ni treće. Niti birati između njih. Moj odabir je ići bez njih naprijed. Kamol sreće da puno više ljudi napravi što i ja. Prošlo je već 75 godina od kraja rata. Zaista je vrijeme da to ostane prošlost.

Ama pljeskali su oslobodiocima, živjeli u uvjerenju da su inferiorni nad ljudima koje su smatrali crvima u jugoistočnoj Aziji, Kini i raznim ostrvima. Jeziv dobrovoljni odaziv da odu u kamikaze je bio prisutan. Samo ta činjenica sve ti kaže ko su i šta su, šta su znali i vjerovali.

Maki
Rank 11
Rank 11

Povijest i geografija

PostPostao/la Maki » 03 sij 2020, 17:15

Njemačka, prije svega Zapadna, je nakon WW2 bila puna revanšizma zbog izgubljenih teritorija na istoku. Zato smo imali propagandne plakate vodećih stranaka koji su izgledali ovako:

slika

slika

slika

slika

Zapadna Njemačka je prvi put priznala nove granice 1970, a još 1990. Helmuth Kohl je implicirao da je Odra-Nisa linija prevaziđena i da je treba poništiti.

@
HBK

"Ozbiljne sudije" su proglasile i da nema sukoba interesa u slučaju Nebojša Stefanović-GIM.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Povijest i geografija

PostPostao/la Sherpa » 03 sij 2020, 17:18

DVW je napisao/la:Source of the post ma pljeskali su oslobodiocima, živjeli u uvjerenju da su inferiorni nad ljudima koje su smatrali crvima u jugoistočnoj Aziji, Kini i raznim ostrvima.

ne osporavam. jesu li znali što su svim tim istim ljudima radili? nisu. zato što je prosječan čovjek prije 80 godina bio jako neobrazovan u odnosu na to što je danas prosječan čovjek.7

@
Maki
ozbljno, nema sukoba interesa? ahahahahaha... iz aviona se isti vidi.
slika

Maki
Rank 11
Rank 11

Povijest i geografija

PostPostao/la Maki » 03 sij 2020, 17:19

A šta ćeš, napredno sudstvo.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Povijest i geografija

PostPostao/la Sherpa » 03 sij 2020, 17:19

mislim, ne čudi me... kod nas je sudstvo jednako smeće i politički je vođeno. tako da mi je prilično jasno zašto su obje presude bile kakve su bile.
slika

DVW
Rank 8
Rank 8
O meni: Huge fan of RBM (Randy, Becky, Miz) :D

Povijest i geografija

PostPostao/la DVW » 03 sij 2020, 17:21

Nisu znali kao što i Nijemci nisu znali za Jevreje, a neke porodice ustupale svoja imanja kao mučilišta.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Povijest i geografija

PostPostao/la Sherpa » 03 sij 2020, 17:24

DVW je napisao/la:Source of the post Nisu znali kao što i Nijemci nisu znali za Jevreje, a neke porodice ustupale svoja imanja kao mučilišta.

neke porodice, najčešće one koji su imali ovaj ili onaj dodir s time što se provodilo. I što se provodilo puno javnije nego u japanu.

što je onaj u japanu mogao znati što rade kinezima. ja ne pokušavam umanjiti zločine koje je japan napravio, ali ogroman dio nacije o tome nije imao pojma.
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Povijest i geografija

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 03 sij 2020, 17:32

Stvarno zanimljivo kako svi dokazi povijesni dokumenti koji se ljudima ne sviđaju uvik ispadnu falsifikati :think: Čouk se zamisli.

Mogu i ja probat, svi ikad dokazi protiv Pavelića su jugokomunistički falsifikati i pokušaj da se satare ugled zadnjeg balkanskog heroja.
slika

Maki
Rank 11
Rank 11

Povijest i geografija

PostPostao/la Maki » 03 sij 2020, 17:35

Japanske novine su se trudile da minimiziraju bilo šta što bi Japan predstavilo kao zlikovca. Narativ je bio "dobri Japan oslobađa Aziju od bijelih kolonizatora". Ljudi kao Čang Kaj-Šek su predstavljani kao teroristi koji rade protiv časnih Kineza koji grade "Novu Aziju". Čak su se i trudili da nekad predstave druge Azijate u pozitivnom svjetlu, narod nije imao pojma o mnogim stvarima. Tipa za žene koje su japanski vojnici vodili kao prostitutke se u Japanu saznalo tek poslije rata tokom velikih suđenja.

Kao štivo preporučujem:
D. C. Earhart, Certain Victory: Images of World War II in the Japanese Media.

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Povijest i geografija

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 03 sij 2020, 17:38

Maki je napisao/la:Source of the post Japanske novine su se trudile da minimiziraju bilo šta što bi Japan predstavilo kao zlikovca. Narativ je bio "dobri Japan oslobađa Aziju od bijelih kolonizatora". Ljudi kao Čang Kaj-Šek su predstavljani kao teroristi koji rade protiv časnih Kineza koji grade "Novu Aziju". Čak su se i trudili da nekad predstave druge Azijate u pozitivnom svjetlu, narod nije imao pojma o mnogim stvarima. Tipa za žene koje su japanski vojnici vodili kao prostitutke se u Japanu saznalo tek poslije rata tokom velikih suđenja.

Kao štivo preporučujem:
D. C. Earhart, Certain Victory: Images of World War II in the Japanese Media.

uvik se sitim jedne izjave, ne znam jel bia civil ili vojnik, al kaže da jedini način na koji si moga znat da se rat okrenia protiv Japanca je to šta su velike pobjede koje su Japanci ostvarivali bili sve bliže home islandsima.
slika

Natrag na “Svlačionica”

Trenutno korisnika/ca: ante, DVW, Maki, Sherpa i 3 gosta.