Povijest i geografija

Opisujemo svoje regije i državu

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST U vezi SAD-a imam feeling da je desničara daleko manje nego liberala. Možda se varam.
Mislim da sve više ima liberala ali kod njih su i liberali i konzervativci podjednako glasni i iritantni. I naravno nema kompromisa nikakvog. Druga strana je uvijek potpuno zla.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7569
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Master of darkness »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Kao da ne znate Amerikance. Oni protestuju sa transparentima na kojima piše We Want UFO :lol:
UFO?? :lol: :lol:
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

Danas sam na AcademicBiblical subredditu vidio argument da su Grci zapravo izgubili Trojanski rat. Ono doživio sam mind=blown trenutak.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Danas sam na AcademicBiblical subredditu vidio argument da su Grci zapravo izgubili Trojanski rat. Ono doživio sam mind=blown trenutak.
Ovo je ništa, vidia sam jednom nekoga kako je argumentira da ljudi nisu mogli naselit Siciliju do 15st jer su tek tada brodovi bili dovoljno dobri :lol:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Danas sam na AcademicBiblical subredditu vidio argument da su Grci zapravo izgubili Trojanski rat. Ono doživio sam mind=blown trenutak.
Ovo je ništa, vidia sam jednom nekoga kako je argumentira da ljudi nisu mogli naselit Siciliju do 15st jer su tek tada brodovi bili dovoljno dobri :lol:
Hahah ali ne stvarno ovaj argument koji ja spominjem, mada je to više nekakav intelektualni exercise, čak i ima smisla.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7569
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Master of darkness »

Meni bi bilo zanimljivo da se otkrije ko je ubio Kenedija. Zanimljivo bi bilo ko stoji iza toga? Kuba, Rusi, Svetska Banka?
You leave when you think it's time
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la DVW »

@Maki

Mislio sam ono nastaviti na Politici, ali sam se sjetio da si jednom rekao da ne pišeš više tamo i poštujem to. Zato ću preformulisati politički u istorijski kontekst. Kad su po tebi suštinski Srbi izgubili Kosovo? Da li 2008? Da li 1999? Da li u Jugi ili sve to seže još ranije, možda i do 14 vijeka?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

1999. nema razloga stavljati neku drugu godinu. 2008. je to samo bilo i "zvanično".
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la DVW »

Ne slažem se. Srbi su Kosovo izgubili demografski kroz vijekove. Odakle albanska većina? Jer je njihov demografski broj rastao, a samim tim srpski se smanjivao. 1999 je samo kraj rata za Kosovo. Rata koji je trajao godinu i po. A počinjao realno od 1981.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Ne slažem se. Srbi su Kosovo izgubili demografski kroz vijekove. Odakle albanska većina? Jer je njihov demografski broj rastao, a samim tim srpski se smanjivao. 1999 je samo kraj rata za Kosovo. Rata koji je trajao godinu i po. A počinjao realno od 1981.
Demografska većina je bila albanska ali je vlast bila srpska. Srbija je vlast na KiM imala do 1999.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la DVW »

Osim Clintona i Albright Albancima je nezavisnost dala demografija i ništa više. Srpska vlast je službena bila do te 1999, ali džaba. To je decenijama ranije bilo samo de facto.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Osim Clintona i Albright Albancima je nezavisnost dala demografija i ništa više. Srpska vlast je službena bila do te 1999, ali džaba. To je decenijama ranije bilo samo de facto.
Albancima je nezavisnost dao NATO i niko više. Ta njihova UČK je svaku bitku izgubila. Naravno da je tu demografija bila ključna ali nije im puno pomogla na terenu dok nije došlo do strane intervencije.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la DVW »

Kakva OVK. Nije bila ni vojska. Naravno da nije ništa izborila bez airpowera, ali to što je njih bilo 90% na cijelom Kosovu nije zanemariv faktor. Onaj politički nadasve koji je i naveo NATO u intervenciju.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Kakva OVK. Nije bila ni vojska. Naravno da nije ništa izborila bez airpowera, ali to što je njih bilo 90% na cijelom Kosovu nije zanemariv faktor. Onaj politički nadasve koji je i naveo NATO u intervenciju.
E al slušajući njih ti bi rekao da je to bila grupa na nivou Poljske Armije Krajove ili NOB partizana.
Naravno da je demografija tu presudila. Sa tim se slažem. No čini mi se da oni imaju pretjerane ambicije koje su im udarile u glavu. U zadnje vrijeme smo po prvi put vidjeli da im je i Amerika lupila šamarčinu.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la DVW »

OVK možemo bit i nas dvojica da skupimo još njih 200-300 i naoružamo se.
Odgovori