Politika

Nasumični razgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Šro misliš kako će se afera završiti? Misliš li da će pasati glave onih koji su odlučivali, ili će pod tepih?
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Šro misliš kako će se afera završiti? Misliš li da će pasati glave onih koji su odlučivali, ili će pod tepih?
Ne vidim legitiman nacin da se ovo zataska. Previse je toga vec na otvorenom da se to sakrije. Jer vec je public knowledge da:

-respiratori ne sluze covid pacijentima, iako su ih nabavili za to
-ti respiratori su svejedno stavljeni u upotrebu za covid pacijente, sto je ona sama priznala, iako niti jedan drugi direktor klinickog centra to nije smio uraditi
-anesteziolozi na Klinickom centru tvrde da ti respiratori ubijaju pacijente

Dodatno sebi pucaju u nogu danas kad su javili da povlace te respiratore iz upotrebe. Za ovo ce se dici optuznica 100%. Odugovlacit ce se sigurno jer to tako kod nas ide. Ali sa svim sto vec znamo, ja ne vidim legitiman nacin na koji ce se iko ovdje izvuci a da ne odrobija. Cekam da realnost pokusa uvjeriti u suprotno.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Markovic619 »

emirates je napisao/la:QR_BBPOSTSvejedno je direktorica Klinickog centra Sarajevo (inace supruga predsjednika SDA)
cekaj, cekaj, Bakirova supruga?

koja muljaza :lol: :lol:
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Dynamite 7 »

Reći će da niko nije umro od njihovih smećarskih respiratora,nego su svi od strašne bolesti.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST cekaj, cekaj, Bakirova supruga?
Glavom i bradom. Vjestica je haos napravila tamo. Mislim, bio je haos i prije nje da se razumijemo, pa mozda ona i nije toliko kriva individualno zbog toga. Ali ova afera je prekucala sve.

Danas, dana 5.4.2021. direktorica kaze:
Mi smo danas dobili pitanje od Vranića zašto ne povučemo sve respiratore, dodala je, a mi smo rekli da ćemo ih povući ako ministar ili premijer to potpišu, ali da mi to nećemo uraditi dok imamo certifikat Verlaba.

"Mi nećemo povući respiratore zbog odgovornosti prema porodicama pacijenata, kao i zbog mogućnosti da nas Kinezi tuže. Ti respiratori koriste se po izboru zbog kliničke slike", zaključila je Izetbegović.
Maloprije naslov na klix kaze:
Na KCUS-u još 1. aprila naredili zamjenu svih "Malina respiratora"
Al se uvaljuju sve dublje i dublje...
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Dynamite 7 »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST cekaj, cekaj, Bakirova supruga?
Glavom i bradom. Vjestica je haos napravila tamo. Mislim, bio je haos i prije nje da se razumijemo, pa mozda ona i nije toliko kriva individualno zbog toga. Ali ova afera je prekucala sve.

Danas, dana 5.4.2021. direktorica kaze:
Mi smo danas dobili pitanje od Vranića zašto ne povučemo sve respiratore, dodala je, a mi smo rekli da ćemo ih povući ako ministar ili premijer to potpišu, ali da mi to nećemo uraditi dok imamo certifikat Verlaba.

"Mi nećemo povući respiratore zbog odgovornosti prema porodicama pacijenata, kao i zbog mogućnosti da nas Kinezi tuže. Ti respiratori koriste se po izboru zbog kliničke slike", zaključila je Izetbegović.
Maloprije naslov na klix kaze:
Na KCUS-u još 1. aprila naredili zamjenu svih "Malina respiratora"
Al se uvaljuju sve dublje i dublje...
Baš na Prvi April :lol: .
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Master of darkness »

https://rs.n1info.com/vesti/ministarstv ... d-u-blacu/ Inace sta mislite o ovoj situaciji? Ovakve bih, kao sto Kaze lemonzoo kamenovao bez sudjenja.
You leave when you think it's time
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST plz do, zanima me na što ciljaš točno
TLDR ljudi u sjevernoj koreji su itekako svjesni koliko im je smeće od države tj. vodstva. Glavni katalizator za to je bila ona glad šta su imali sredinom 90-ih kad država više nije bila u stanju dostavljat hranu ljudima. Tada je bia najveći val izbjeglica koji su išli primarno u Kinu i Južnu Koreju. Od njih se naravno pročulo kako je zapravo stanje u svitu. Naravno dobar dia populacije je zna i prije 90-ih, al u znatno manjem broju i do te točke država je još donekle i funkcionirala. Inače tokom te gladi se i donekle otvorila ekonomija i sad zapravo sidi negdi između socijalizma i kapitalizma. Imaš cili sloj srednje i više srednje klase koji se stvoria priko noći, ko kad je vamo bila privatizacija samo s još više korupcije.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST obje koreje žele pomirbu
I da i ne. Obični ljudi u sjeveru žele i mir i spajanje koreja, vodstvu itekako odgovara status quo. U jugu su za pomirbu naravno, al sve manje i manje ljudi žele spajanje.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST al sve manje i manje ljudi žele spajanje.
Imaš možda podatak, brojčani jelte? Čisto me zanima, pošto razumijem zašto bi oni sve manje htjeli to. Oni su jedna od najrazvijenijih država svijeta i sada im priključiš vukojebinu.

Realno, oni bi tu vukojebinu sredili i modernizirali brže nego mi, al opet bi ih usporili.

Na ovaj prvi dio. Znam da de pročulo, no nisamsiguran dali su kompletno svjesni koliko točno zaostaju, pogotovo tehnološki
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST no nisamsiguran dali su kompletno svjesni koliko točno zaostaju, pogotovo tehnološki
Ovisi di živiš čini mi se. Ako si u Pyongyangu ili na granici s Kinom itekako si svjestan. Plus imaju (ilegalne) kampove za rad po raznim državama. Ti ljudi su isto itekako svjesni koliko zaostaju. A samo takvih je na desetine ako ne i stotine tisuća.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Imaš možda podatak, brojčani jelte?
Nažalost ne, par stvari šta sam bia naša na temu nije dava jasne brojke ili im je sample size mizeran, tako da moguće da je totalna izmišljotina. Al imam dojam da nije, da mlađi ljudi na jugu gledaju primarno koliko bi to utjecalo na njihovu ekonomiju dok dovedu sjever u red. Plus koliki bi bia priljev ljudi na jug.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Znači točno ono što sam naveo. Mislim, nemam pojma koliko si imao priliku gledati njihove serije, no svaka koju sam gledao spominje sjever i jug na neki od načina.

Nekako mislim da iako postoji baš ovo ekonomsko razmišljanje, da kada bi došlo do toga da bi odaziv bio pozitivan. To je ipak 'san' kojeg svi oni godinama sanjaju.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST da kada bi došlo do toga da bi odaziv bio pozitivan
Naravno, oni koji ne žele su nagađam još uvik manjina, samo manjina koja je sve veća.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Zato što nove generacije nemaju rodbine tamo, kao što su stare generacije imale.
slika
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Dalmatian »

Evo Zoran Mamić opet otiša u Bosnu kod brace po drugi put,lik ide iz države kad mu se kako mu se prohtije,i pravosuđa i govana, ovaj put mislim da se neće ni vraćati ni služiti kaznu u Hrvatskoj
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Šta ovi Slovenci zajebavaju sad :roll:
Odgovori