Politika

Nasumični razgovori
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Od mene nije prirodno nećeš čuti jer je to i više nego prirodno, i kod životinja često dolazi do tog nagona prema istom polu. Ali oni apsolutna prava ne mogu dobiti kod nas. Daleko smo mi od Njemačke ne geografski nego ekonomski. Još dalje od Švedske mentalno. Zbog toga i ne bi nikad ispoljavao da sam ateista. Jesam, da, i šta sad? Neću peglati nikoga sa tim.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Ali tebe to ne sprečava u baš ničemu. Njih sprječava u navedenim stvarima
I baš zato što se ljudi ne žele mjenjati su daleko od njemačke ekonomski i švedske mentalno. Počinje u ljudima, ne u sistemu. Pošto su ljudi koji biraju, a bogme mogu i rušiti odabrane
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Pa baš zato što postoji razlika izmedju nas i razvijenijih zemalja, treba nas dovesti u red.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Sherpa je napisao/la:Ali tebe to ne sprečava u baš ničemu. Njih sprječava u navedenim stvarima
I baš zato što se ljudi ne žele mjenjati su daleko od njemačke ekonomski i švedske mentalno. Počinje u ljudima, ne u sistemu. Pošto su ljudi koji biraju, a bogme mogu i rušiti odabrane
Spriječava me naravno. Ne smijem to ni izgovoriti u većini slučajeva, ali pošto sam manjina ne pada mi na pamet buniti se i izlaziti na ulicu jer to je okidač za nerede, tuče, sukobe, itd. Imam pravo u vidu da bi se mogao žaliti policiji da me neko prebije i policija bi reagovala kao i za sve. Tako je i za LGBT. Sistem bi ih zaštitio, ali institucionalna prava mogu zaboraviti. To govorim od početka, ništa drugo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Zašto nesmiješ izgovoriti. Kaj će ti se dogoditi?

Ja to izgovaram već preko 10 godina, a od popisa 2011 sam i službeno. Niti mi išta fali, niti sam limitiran. Imam identična prava ko i prije

Homoseksualci nemaju
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ne smijem jer je to ljudima smiješno u smislu da me ne shvataju ozbiljno. To je neki "nije ovaj dobar u glavu" stav kod ljudi. Neka odbojnost čak i u kući u kojoj živim. Ne praktikujem religiju, ne idem u crkvu od 2013, na krstim se nikad čak ni za Božić. Isto tako ne ismijavam vjernike jer da to radim ismijavao bi 99% Bosne i Hercegovine. Stvar je u tome da sam ateista koji nema potrebe da to iskazuje jer je nisam ateista zbog drugih. Za razliku od pedera. Nameću to svoje. Eto ne mogu usvojiti dijete kod nas. Idemo dalje. Ništa vitalno. Biološki im je ionako nemoguće imati dijete kao što ja nemam krila.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

To je stvar omladine koja se pali na te identitete. I ja kad sam bio mladji svi su bili veliki muslimani koji bi bili spremni da se potuku ako opsujes Boga ili bajram, a danas su pola njih ateisti i agnostici :mrgreen:
Nema to veze, poenta je da zakonom nisi ogranicen time sto si ateista, dok ovi jesu. Eh kad bi zakonom zabranili brakovei zmedju vjernika i ateista, onda bi svakako postojao razlog za demonstracije.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Pa ako ne vidiš zašto tvoje ništa ne mjenja, i da je to tvoje ne izgovaranje samo tvoj strah, i da ne shvaćaš kako oni žive u još većem strahu, uz stvari koje mjenaju život za njih, onda je žalosno.

Usvajanje djeteta nije vitalno? Ne, to je najvitalnije, baž zato što biološki ne mogu imati, ovo je način da stvore familiju, a to im se brani svim sredstvima. Zato što su ljudi zatucani. A zatucani su zato što će svi radije šutjeti, kao i ti oko religije, nego pomoći da stvari idu naprijed.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Da bit ateist je isto ko i bit homoseksualac, tit dite je isto ko i tit letit :roll:

https://en.wikipedia.org/wiki/False_equivalence
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Najlakše je reći da smo mi balkanci i da kod nas homoseksualac ne može kročiti.
Šta ako homoseksualci sa balkana pokažu taj mentalitet, pa nategnu svakog ko je hteo da ih bije, šta bi tad bilo?
Možda bi se homofobima i svidelo, ipak je poznatu da dobar deo njih ne želi da prihvati sebe kao takvog, pa napada ljude koji su imali muda da priznaju.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Melloo »

Ubi nas nas mentalitet i zatucanost
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ma @Sherpa nije ni u strahu stvar, stvar je u tome da mi je lakše jer ja sam ne mogu mjenjati okolinu. Mogu bliskim osobama reći da sam ateista, a kad nekog upoznajem sigurno neću sa "Zdravo. Ja sam Darko i ne vjerujem u Boga.". Na kraju šta je bitno jer da sam i sam i da ima još pola planete ovakvih mojeg razmišljanja to isto razmišljanje se promjeniti ne može. I nije ova Eumausova lažna jednakost u pitanju. Banalno sam uporedio LGBT i ateiste iz razloga što u ovoj našoj sredini oboje se teško razumije i prihvata. Igrom slučaja ja spadam u to drugo kao što sam da su se kockice drugačije posložile mogao pripadati LGBT zajednici. I tad bi se takođe pomirio sa tim da Bosna nije Holandija. Imam određena prava, a ne potpuna. Kao i svaki prosječan čovjek bezobzira na njegova bilo kakva uvjerenja.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Uspoređuješ ateiste kojima se život nikako ne promijeni 'izlaskom iz ormara' i 'izlazak iz ormara' nekoga tko je homoseksualac. Sama činjenica da to uspoređuješ pokazuje koliko ne ratumiješ i koliko si slab karakter ako te je sram kazati da si ateist te da to treba prihvatiti samo zato što živiš tamo gdje živiš? Žalosno.

Oni se barem bore za svoja prava, ne pognu glavu i šute. Štoviše, u mnogim zemljama su pobrali batine, no izbprili su se. Ne šute. Ne pristaju na to da imaju manja prava zato što su drugačiji na seksualnom aspektu
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ali zašto bi govorio? Ne idem gradom i govorim ja volim trešnje ili ja gledam kečere. Šta se nekoga tiče moj život ili mene nečiji? Zašto ako sam nešto tipa ateista moram srati svima redom o tome? To me zanima, na stranu sad pederi ili nepederi, strah ili sramota.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Nitko ne kaže da ideš gradom i govoriš, ali ako u razgovoru moraš lagati o nečemu tako banalnom, pokazuje slab karakter. Gdje ćeš se radije skrivati se u rupi i lagati nego iskreno kazati i poštovati sebe. Samo zato što je tako lakše?

Ako netko nemre prihvatiti da si ateist taj ne zaslužuje ni da se družiš s njim. I obrnuto.
slika
Odgovori