Politika

Nasumični razgovori
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9264
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Samo se meni cini da ga je Vucic pomeo u tom intervjuu? :mrgreen: Mislim, Vucic ga je natjerao da prizna da ne postuje ustav vlastite drzave. To je odmah prvi i po meni najveci autogol. Pa ga je tjerao u demant sa nekim stvarima gdje ga Senad optuzuje da je nesto rekao, a ispade da nije, ili ne moze mu ovaj dokazati da jeste. Konstantno nametanje reci Dodiku ovo, reci mu ono, non-paper, obecaj mi, zakuni se, Mehmed Spaho... Senad mi je djelovao totalno nepripremljeno za taj intervju, sto je na kraju krajeva on sam i rekao kako nije ponio papire i da zeli samo da razgovara. Ali nista neces postici sa tim, Vucic ga je izvezao sa konkretnim informacijama upravo jer ih je on spremio.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Možda ga je Vučić dočekao spreman. Ne sporim to, ali Senad je Vučića pitao ono šta narod najviše želi da čuje. O njegovoj ratnoj ulozi, odnosu sa Dodikom i non-paperom. Nije rekao da ne poštuje ustav nego da mu se taj ustav ne sviđa i da bi ga bilo dobro mjenjati pritom misleći na unutarnju reorganizaciju tj. ukidanje entiteta i kantona. Raspad BiH je nešto za šta se zalažu ne samo SNSD i HDZ nego prešutno SDA. Bakir baš sinoć hladno izjavi rat nije nemoguć. SDA samo glumata tu ideju multikulturne Bosne. Ideju koju ja svim srcem podržavam kad dolazi od iskrenih i dobronamjernih ljudi svih naroda i narodnosti kakva je Benjamina Karić jer ono što ona priča je Bosna. Ono što Senad priča je Bosna dok je ono što SDA priča islamska džamahirija jednako ogavna kao i RS koji je nastao kako je nastao.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9264
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Nije rekao da ne poštuje ustav nego da mu se taj ustav ne sviđa i da bi ga bilo dobro mjenjati pritom misleći na unutarnju reorganizaciju tj. ukidanje entiteta i kantona
Pa upravo se o tome radilo. Kaze da bi ukinuo entitete, Vucic ga odmah hvata za to i kaze 'pa Vi nepostujete ni vlastiti ustav' a Senadova replika na to je 'pa ko ga postuje?' Veliki autogol po meni. Njemu su takvi odgovori super. Ukidanje entiteta je ravno cijepanju istih - suplja prica, nemoguce. Bolje je da se svi pozabavimo da odigramo najbolje sa kartama koje imamo.
I bilo je ono za EU kad je pitao Vucica zasto ne ode njima sa ostalim predsjednicima i kaze ili nas primite ili cete imati belaj. Ko ce ba imati belaj? Nije on jedini sa ovim razmisljanjem kod nas, ali mi je smijesno kad cujem od nase raje da bi mi trebali EU necim uslovljavati, kao da smo faktor neki. Ne ide to tako, trebamo shvatiti da moramo povuci svoju tezinu, pa koliko-toliko. Problem je sto mi ne radimo nista na tom planu.
Rat i non paper mozda jesu teme koje je interesovalo obicne ljude, ali je ovo pokazatelj zasto ne mozes bazirsti dvosatnu emisiju na tome. On kaze da ne zna za taj non paper, nikad ga nije vidio, za njega znaci nista. Za rat isto kaze da ga nece biti i on to garantuje. Automatski je ugasio razgovor o svemu tome, Senad je samo nastavio da ga pegla sa tim u maniru jesi li ti siguran u to i aj mi obecaj. Zato kazem da nije bas izgledao najbolje u njemu. Imao je par pogodaka, ali overall not great.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Vjerujem da su se oni dosta toga i dogovorili šta će pričati (naravno pitanja nisu orkestrirana nego su otprilike napravili plan razgovora) s obzirom da je Senad proveo čitav dan u Beogradu prije intervjua koji je bio u 8. Senad je uglavnom takav da pomalo navaljuje s pitanjem na koje mu se ne da konkretan odgovor. Mada jesi u pravu, Vučić je vješto okrenuo protiv njega to što je rekao za ustav iako smatram da je jasno šta je Senad mislio i hvatati se za to je traženje dlake u jajetu što se kaže. To pak što je rekao imaćete belaj je rekao kako bi svom sagovorniku digao rating da je bitan u tom tzv. regionu, ali i da bi mu donekle nametnuo da on i Dodik vode istu politiku. Vučić me razgovorio da nema pretenzije prema BiH jednom rečenicom. Onom kad je rekao da deset godina najmanje ekonomiski diže Srbiju što je dokazao nekim statističkim podacima i da ne bi to rizikovao nikad što u prevodu znači neću zbog RS-a popišati svoj trud da bi dobio tačno šta? Vukojebine poput Laktaša, Dervente, Gacka, itd. To govorim zašto? Jer je tu rečenicu Senad izvukao iz njega i očito ga je novinarski uspio obraditi bez obzira što je govorio stvari poput aj mi obećaj. Overall obojica su bili dobri po mom mišljenju.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5376
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Politika

Post Postao/la ante »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Vjerujem da su se oni dosta toga i dogovorili šta će pričati (naravno pitanja nisu orkestrirana nego su otprilike napravili plan razgovora) s obzirom da je Senad proveo čitav dan u Beogradu prije intervjua koji je bio u 8. Senad je uglavnom takav da pomalo navaljuje s pitanjem na koje mu se ne da konkretan odgovor. Mada jesi u pravu, Vučić je vješto okrenuo protiv njega to što je rekao za ustav iako smatram da je jasno šta je Senad mislio i hvatati se za to je traženje dlake u jajetu što se kaže. To pak što je rekao imaćete belaj je rekao kako bi svom sagovorniku digao rating da je bitan u tom tzv. regionu, ali i da bi mu donekle nametnuo da on i Dodik vode istu politiku. Vučić me razgovorio da nema pretenzije prema BiH jednom rečenicom. Onom kad je rekao da deset godina najmanje ekonomiski diže Srbiju što je dokazao nekim statističkim podacima i da ne bi to rizikovao nikad što u prevodu znači neću zbog RS-a popišati svoj trud da bi dobio tačno šta? Vukojebine poput Laktaša, Dervente, Gacka, itd. To govorim zašto? Jer je tu rečenicu Senad izvukao iz njega i očito ga je novinarski uspio obraditi bez obzira što je govorio stvari poput aj mi obećaj. Overall obojica su bili dobri po mom mišljenju.
Hej nemoj mi tako o Derventi, zet mi je odande :lol:
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Eto može Modriča umjesto Dervente. Samo da @Maki ne zamjeri :mrgreen:
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5376
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Politika

Post Postao/la ante »

Ne moze Modrica biti vukojebina da je ubijes, imaju rafineriju :mrgreen:
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ajde onda da ne uvrijedim Makija Modričom i tebe Odžakom reći ću Orašje :lol:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58100
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

@Maridius98 daj mi malo reci o ovoj aferi oko palme.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maridius98 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST @Maridius98 daj mi malo reci o ovoj aferi oko palme.
Sve je počelo kada je neki "anonimni" lik (na kraju su mu utvrdili identitet) blizak SSP-u (Stranka slobode i pravde Đilasa) javno izneo otpužbe protiv Palme. U tom klipu koji traje nekih pet minuta (imaš da nađeš na jutjubu), tvrdi kako je Palma pri organizaciji stranačkih žurki podvodio maloletne devojčice (između 15-18 godina). Kaže da su te devojčice na tim žurkama bile hostese (pretpostavljam dobrovoljno), da bi na kraju žurki sve izbacio (sem sebe i par visokih funkcionire njegove stranke i SPS-a) i odabrao par "devojčica za druženje". Te devojčice su uglavnom iz Jagodine (Svetozarevo), ali i iz Beograda i okolnih gradova (Paraćin, Ćuprija...).

Priča se još uvek nastavlja. Marinika Tepić (potpredsednica SSP-a) je rekla da ima sedam svedoka koji će ostati anonimni dok im se ne garantuje sigurnost. U međuvremenu je Palma tužio Mariniku Tepić (jer do sada nijedna žrtva nije istupila da potvrdi priču tog lika), tako da sad ona mora da odgovara.

Ukratko, za sada se ništa nije desilo, a sumnjam da će se i desiti. Ove priče za Palmu kruže već godinama (znam i ja par drugara iz Jagodine koji su mi nešto slično pričali), ali narod ćuti. Što je najstrašnije od svega, sve je vrlo netaktično odrađeno. Tehnički gledano, nemaju nikakav dokaz, a dozvolili su da Palma njih prvi tuži u gradu koji je bukvalno njegov. Javiću ti ako ima nekih noviteta u priči ovih dana.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58100
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Znači on je lokalni šerif kojem nitko nemre ništa.

Meni se ovako na prvu čini istinita priča, koliko sam dobio dojam, lik je seljačina kakve nema
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maridius98 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Znači on je lokalni šerif kojem nitko nemre ništa.

Meni se ovako na prvu čini istinita priča, koliko sam dobio dojam, lik je seljačina kakve nema
Ma da je samo seljak... On je bio jako blizak sa Arkanom i svi preživeli iz tog odreda (Arkanovi tigrovi ili Srpska dobrovoljačka garda) uteruju pravdu po Jagodini. Katastofa priča, ali on je na čelu Jagodine od kada ja znam za sebe (od neke 2004te).
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3044
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Politika

Post Postao/la lemonzoo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Znači on je lokalni šerif kojem nitko nemre ništa.

Meni se ovako na prvu čini istinita priča, koliko sam dobio dojam, lik je seljačina kakve nema
Zar nisi čuo za najpoznatijeg karatistu iz Srbije?


Uvijek u pravu.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7653
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Master of darkness »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Znači on je lokalni šerif kojem nitko nemre ništa.

Meni se ovako na prvu čini istinita priča, koliko sam dobio dojam, lik je seljačina kakve nema
Zar nisi čuo za najpoznatijeg karatistu iz Srbije?


Molim? :lol: :lol: :lol:
You leave when you think it's time
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7007
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la crocop97 »

Sto posto je kriv za ovo s pedofilijom i zlostavljanjem (uz sve ostale kriminalne radnje, jelte), jasno je čim je najglasniji kad se priča o obiteljskim vrijednostima i moralu i vrijeđa homoseksualce, kao onaj mađarski hc desničar što su ga uhvatili na korona gay orgijama
slika
Odgovori