Politika

Nasumični razgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Odlično. Možeš nas kompletno poštediti ovako glupih komentara u ovoj temi.

Rekao si da su ti doktori sjebali djeda. Pa zapitaj se gdje bi bilo danas da niste zatvarali oči. Onda kada su pare za bolnicu otišle na kurve i ljubavnice, uređenje vila i stanove za djecu uprave bolnice. Onda kada su zaposlili doktora preko veze, kojem je znanje nula, a titula ponos i status te ništa više. Istog onoga tko je sa kriminalnim ocjenama upisao faks zato što tatica zna dekana. Zapitaj se što bi bilo da ste se prestali praviti se da vas ne tiče sve to što se događa, da kradu za sebe, da to nema utjecaja na vas.

Hdz je samo djelomično stvorio državu (mi smo to napravili na referendumu, ne oni dekretom), dozvolio (pardon predvodio) kriminalizaciju iste. Stvorio tajkune, koji su po istom principu opljačkali sve firme, ljude ostavili na ulici, uništili privredu. A oni su im mjesto zatvora dali ordenje i status u društvu. Zato su najnerazvijenije regije one u kojima je i dalje hdz na vlasti. Sve razvijene regije i gradovi su se maknuli od njih i procvali.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9258
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Sorry, ali ovo mi tako zvuci kao stokholmski sindrom. Ono, kazes da je neispravno i nepravedno to i da ti ide na stetu, ali opet branis krivce i govoris da se pomirimo sa tim. Ne dolazi u obzir. Ja cu ih makar virtualno i u kaficima nastaviti pljuvati makar zadnji ostao. Postao sam i ja svjestan toga da niko nije spreman da protestima ista rjesava, ali makar imam onu jednu nedjelju u dvije godine koju iskoristavam da ih posaljem u pm. Ako dodje do toga da se ne mogu nigdje zaposliti bez da me SDA ili neki drugi uhljebi ne uvale tu, onda znam gdje mi je izlaz - sajonara. Ali ovakvo stanje ne prihvatam kao neku normalu, jer hvala Bogu imam internet i tehnologiju danas preko kojih vidim kako drugi ljudi zive.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Covic se sece s Dodikom, a nama oduzimaju imovinu ako ne predamo na vrijeme dokumente. Jebes takve predstavnike.

Razumijem ja tebe, stranacki si uljuljan u dobar zivot kojeg bi bez stranke teze imao. Mlad si (i grozno razmisljas za tako mladu osobu) budi spreman da do mirovine budes rob jos puno velikih vodja.
Ne volim ni ja ni Dodika ni Čovića. Jesam Srbin, ali meni je SDA priča o unitarnoj BiH sasvim ok. Tad smo svi ravnopravni. Nego nas prepadaju sa bošnjačkim nacionalizmom. Na to ne padam i niko ne treba. Stavovi o ratu su mi vrlo liberalni kad uzmeš u obzir moju etničnu pripadnost koja ja pokretala ratove ovuda.

Inače nisam ti ja neki bogataš jer ako sam shvatio to mi kažeš, ali smatram da je ok ako kvalifikovana osoba dobije stranački posao. Nije to neki veliki bad i mislim da pravite od muhe slona.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9258
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST ali smatram da je ok ako kvalifikovana osoba dobije stranački posao.
Kad ima privatnu firmu ima punu diskreciju da zaposli koga god on smatra da je najbolji za to, makar bio i manje kvalifikovan od drugih kandidata. Dok god novci moji roditelja finansiraju platu te osobe, ima da bude najbolji kandidat na konkursu. Sa naglaskom da taj konkurs stvarno bude dostupan, a ne da zbog 'smetnji' bude otvoren samo 5 minuta.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Odlično. Možeš nas kompletno poštediti ovako glupih komentara u ovoj temi.

Rekao si da su ti doktori sjebali djeda. Pa zapitaj se gdje bi bilo danas da niste zatvarali oči. Onda kada su pare za bolnicu otišle na kurve i ljubavnice, uređenje vila i stanove za djecu uprave bolnice. Onda kada su zaposlili doktora preko veze, kojem je znanje nula, a titula ponos i status te ništa više. Istog onoga tko je sa kriminalnim ocjenama upisao faks zato što tatica zna dekana. Zapitaj se što bi bilo da ste se prestali praviti se da vas ne tiče sve to što se događa, da kradu za sebe, da to nema utjecaja na vas.

Hdz je samo djelomično stvorio državu (mi smo to napravili na referendumu, ne oni dekretom), dozvolio (pardon predvodio) kriminalizaciju iste. Stvorio tajkune, koji su po istom principu opljačkali sve firme, ljude ostavili na ulici, uništili privredu. A oni su im mjesto zatvora dali ordenje i status u društvu. Zato su najnerazvijenije regije one u kojima je i dalje hdz na vlasti. Sve razvijene regije i gradovi su se maknuli od njih i procvali.
Taj doktor nije došao preko stranke pa svejedno nije napravio svoj posao, a morao je uraditi jedno testiranje krvi koje da je urađeno deda bi bio živ. To znam 100% i ne tješim se. Dvije babe su mi umrle od raka i tad nema pomoći da su čuda pravili. To čovjek prihvati. Ovo da zbog nečijeg neznanja neko umre se ne prihvata. Ali to nema veze sa strankama.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5303
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Politika

Post Postao/la ante »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Tad smo svi ravnopravni.
Tu pricu mozes objesit macku o rep, Hrvati u BiH su marginalizirani do te mjere da smo konstitutivni narod samo na papiru.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Možda nije napravio testiranje zato što nije imao novaca da napravi testiranje. Svako takvo testiranje košta i kada je minus u blagajni dolaze naputvi da se režu nepotrebna testiranja. A nije imao novaca pošto je netko te novce stavio u džep.

Al ok, živi u svom balonu od sapunice. Dok isti ne eksplodira i prizemlji te
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Ne volim ni ja ni Dodika ni Čovića. Jesam Srbin, ali meni je SDA priča o unitarnoj BiH sasvim ok. Tad smo svi ravnopravni. Nego nas prepadaju sa bošnjačkim nacionalizmom. Na to ne padam i niko ne treba.

To nije prepadanje. To je istina. Vidi šta se dogodilo Hrvatima u Bosni. Njih predstavlja neko za koga oni nisu glasali. Čović je krimos, ali za njega je ogromna većina bosanskih Hrvata glasala. I na kraju je bošnjačkim glasovima dobio Komšić i on je sad kao predstavnik Hrvata u Bosni, a prva stvar koju je rekao jeste da će tužiti Hrvatsku. Jel ti misliš da je to nešto što bh. Hrvati podržavaju? Da nema Republike Srpske, to bi se dogodilo i Srbima. Stalno bi Bošnjak bio na čelu države i radio ono što ide u korist bošnjačkim interesima.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

ante je napisao/la:QR_BBPOST
DVW je napisao/la:QR_BBPOST Tad smo svi ravnopravni.
Tu pricu mozes objesit macku o rep, Hrvati u BiH su marginalizirani do te mjere da smo konstitutivni narod samo na papiru.
Sad zvučite ko ove moje budale sunarodnjaci. Zli muslimani će nas sve pobiti.

Istina je da je Bošnjacima najgore u zemlji gdje su većina. Uzeta je i himna i zastava. Taoci su ugroženih i ovih i onih.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Ne, neće nas niko pobiti, ali već sam ti rekao, ovo nije predviđanje, ovo su činjenice. Hrvatima u Bosni se dogodilo.

Kako to misliš uzeta im je zastava? Bošnjački dio BiH je pun zastava sa ljiljanima.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6950
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Hdz je samo djelomično stvorio državu (mi smo to napravili na referendumu, ne oni dekretom), dozvolio (pardon predvodio) kriminalizaciju iste. Stvorio tajkune, koji su po istom principu opljačkali sve firme, ljude ostavili na ulici, uništili privredu. A oni su im mjesto zatvora dali ordenje i status u društvu. Zato su najnerazvijenije regije one u kojima je i dalje hdz na vlasti. Sve razvijene regije i gradovi su se maknuli od njih i procvali.
Znam ljude kojima su neki članovi obitelji bili u stranci na samom početku i već su tad raskomadali državne firme, zato su ovi i otišli iz stanke čim su shvatili šta se događa.

I da se ne zaboravi ovo:
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

@Maki
Ljiljani nisu official, a trebaju biti...

Inače BiH Hrvata je 15%. Gdje toliki broj ima predsjednika države. I predsjednik Federacije je Hrvat. I imaju tri ministra. Baš su ugroženi. Ugroženi ko i krajiški Srbi kojima je ugroženost bila opravdanje da divljaju po Hrvatskoj. Ta ugroženost jednostavno ne postoji.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Oprosti molim te, a zašto bi trebali biti official? To je zastava koja predstavlja isključivo jedan narod, a BiH ima 3 konstitutivna naroda. Isto tako ne može ni srpska trobojka sa ocilima ni hrvatska sa šahovnicom biti državna zastava. BiH nije bošnjačka, već je i srpska i hrvatska.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ljiljani su visili u New Yorku ispred zgrade UN-a, bili zastava međunarodno priznate BOSNE I HERCEGOVINE, a ne bošnjačka zastava. Drugi par rukava je što je samo Bošnjacima stalo do BiH. Trebalo bi biti i Hrvatima i Srbima.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Ljiljani su visili u New Yorku ispred zgrade UN-a, bili zastava međunarodno priznate BOSNE I HERCEGOVINE, a ne bošnjačka zastava. Drugi par rukava je što je samo Bošnjacima stalo do BiH. Trebalo bi biti i Hrvatima i Srbima.
Legalno =/= legitimno. A činjenice su jasne. Republiku Bosnu i Hercegovinu kao legitimnu nisu priznavali ni bosanski Srbi ni Hrvati, koji su činili 48% populacije, dakle pluralitet. Osnovni princip demokratije je da vlast proizlazi iz naroda. Ako narod smatra da vlada nije legitimna, ona ne može biti legitimna. A većina naroda u BiH RBiH nije smatrala legitimnom. Sad jbg, ako stvarno želimo o ovome pričati, moramo se malo i zaprljati. Ne možeš očekivati od Hrvata i Srba da kao svoju prihvate zastavu pod kojom su nad njima vršeni zločini.
Odgovori