Politika

Nasumični razgovori
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Krenemo da spamamo o politici, izdominiramo, i nestanemo. :mrgreen:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Nisam ni ja za novu Jugoslaviju, nakon svega je to nemoguca misija, ali kooperacija i ne zaostravanje medjusobnih odnosa bi morao biti realan cilj. Ako su Njemacka i Francuska to uspjele uraditi, moze svako. Samo sto nema volje za tim, jer zaostravanjem odnosa i pricom 'da mi nismo na vlasti oni tamo bi vas zaklali' i vladaju toliko dugo bez da imaju konkretnih rezultata.

A sto duze razmisljam, sve vise mi i patriotizam ide na zivce. Ok je voljeti svoju zemlju, ali problem je sto ce tebe okarakterisati kao antipatriotu ako pricas o sranjima koja se desavaju u toj zemlji i ako se zalis na to sto ti ta zemlja ne pruza. 'Nemoj pitati sta drzava moze dati tebi, vec sta ti mozes dati drzavi' sto je jako jebeno lahko pricati u jakim i cistim zemljama, ali kad vidim kakvi se sve uhljebi prikljucuju na drzavnu sisu i kakvi se sve kriminalci grebu od nje dok su se moji razapinjali kako bi samo porodicu prehranili.. ma goni i to.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Ma kako narod koji nije umeo da sačuva jednu zemlju, može opet da je sastavi.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Politika

Post Postao/la ante »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ma kako narod koji nije umeo da sačuva jednu zemlju, može opet da je sastavi.
Nijemcima se raspalo carstvo pa su sada dobili najmocniju drzavu Europe :D
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

ante je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ma kako narod koji nije umeo da sačuva jednu zemlju, može opet da je sastavi.
Nijemcima se raspalo carstvo pa su sada dobili najmocniju drzavu Europe :D
Vidiš kako Nemcima cvetaju ruže posle svega, još će na kraju oni biti naše žrtve. :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

@emirates ovaj drugi dio. :clap:

Stvorili su toliku pilu naopako da čim argumentirano prigovoriš ti mrziš / rušiš državu / želiš yugoslaviju / nešto deseto sličnog fazona. A to je toliko suludo, pošto skoto pa imamo idolopoklonstvo onima na vlasti.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Jebiga, za svaku Njemačku-Francusku imaš daleko više Kina-Japana, Indije-Pakistana, Rusija-Ukrajina, Jermenija- Turaka itd. Njemačka je svojim izvinjenjem poslije WW2 implicitno preuzela odgovornosti i za sva sranja prije toga, što nije uvijek istorijski opravdano. Na Balkanu to niko nije napravio.

Mi trebamo jednostavno smanjiti šovinističku retoriku i učiti djecu da ne, preko granica nisu krvožedni vampiri koji su nas ubijalo 100nama godina.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Nisam ni ja za novu Jugoslaviju, nakon svega je to nemoguca misija, ali kooperacija i ne zaostravanje medjusobnih odnosa bi morao biti realan cilj. Ako su Njemacka i Francuska to uspjele uraditi, moze svako. Samo sto nema volje za tim, jer zaostravanjem odnosa i pricom 'da mi nismo na vlasti oni tamo bi vas zaklali' i vladaju toliko dugo bez da imaju konkretnih rezultata.

A sto duze razmisljam, sve vise mi i patriotizam ide na zivce. Ok je voljeti svoju zemlju, ali problem je sto ce tebe okarakterisati kao antipatriotu ako pricas o sranjima koja se desavaju u toj zemlji i ako se zalis na to sto ti ta zemlja ne pruza. 'Nemoj pitati sta drzava moze dati tebi, vec sta ti mozes dati drzavi' sto je jako jebeno lahko pricati u jakim i cistim zemljama, ali kad vidim kakvi se sve uhljebi prikljucuju na drzavnu sisu i kakvi se sve kriminalci grebu od nje dok su se moji razapinjali kako bi samo porodicu prehranili.. ma goni i to.
Ovo što pričaš o kriminalcima, to je tvoja država.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jebiga, za svaku Njemačku-Francusku imaš daleko više Kina-Japana, Indije-Pakistana, Rusija-Ukrajina, Jermenija- Turaka itd. Njemačka je svojim izvinjenjem poslije WW2 implicitno preuzela odgovornosti i za sva sranja prije toga, što nije uvijek istorijski opravdano. Na Balkanu to niko nije napravio.

Mi trebamo jednostavno smanjiti šovinističku retoriku i učiti djecu da ne, preko granica nisu krvožedni vampiri koji su nas ubijalo 100nama godina.
Svako bi morao preuzeti odgovornost onoliko koliko mu sljeduje. Sovinisticka retorika se nece smanjiti dok se ne pocnu prozivati oni koji su je predvodili. Ali se onda vracamo na to da edukacijski sistem to ne dozvoljava, upravo jer ga kroje ljudi kojima odgovara takva klima.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Problem je što sve strane misle da su oni drugi za sve krivi i da se samo oni moraju izvinjavat. Ima tu i druga stvar: dosta to izvinjenje zavisi od druge strane. Druga strana mora biti spremna prihvatiti to izvinjenje bez da poslije stalno prca stranu koja se izvinula, da je ponižava i sl. Recimo Njemačkoj se to nije desilo, vjerovatno jer je tad postojao veći zajednički neprijatelj u vidu SSSRa, pa je i njemačkim protivnicima u ratu bilo stalo da Njemačka stane na noge. Ali nisam siguran da bi na Balkanu to tako prošlo lako.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la donniedemonD »

Retko inteligentna osoba. Bas bih zeleo da ga upoznam.



Jedino mi nije jasno kako i dalje nije ukinut.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Retko inteligentna osoba. Bas bih zeleo da ga upoznam.



Jedino mi nije jasno kako i dalje nije ukinut.
Ima još vremena, mada sumnjam da će ga dirati. Znaju da im nije prijetnja.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Meni je montirani proces neprežaljen :cry:
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la donniedemonD »

@Maki

Gasili su i mnogo manje od Kesica, za sitnice. A niko im ne pomera dupe kao on.
Verujem da iza njega ipak stoji neko mocan.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST @Maki

Gasili su i mnogo manje od Kesica, za sitnice. A niko im ne pomera dupe kao on.
Verujem da iza njega ipak stoji neko mocan.
Ma nije njima Kesić prijetnja. Da išta primijete, samo bi izvukli to da Kesić podržava priznavanje Kosova (što je i potvrdio) i plasirali to u Informer i Kurir sa bombastičnim naslovima "ŠIPTARSKI SLUGA na O2".
Odgovori