Obrazovanje

Kako vam ide škola?

Nasumični razgovori
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la emirates »

Ova praksa da se placa aplikacija za master mi je tako retardirana. Da sad predam na sve univerzitete koje sam zacrtao morao bih izdvojiti 500KM. I to za nesto sto mi nista ne garantuje.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

6 petica ove i 4 kod najteze nastavnice u skoli.Mada nij3 ni to toliko lose :P
S obzirom da sam imao jedan dan pripreme i pored toga trening dobro sam naucio. btw.fiziku sam odgovarao :D

A trening ne odgadjam,makar na popravni moro ić :naughty:
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Jebote kakav flesbek na moj period kad sam se radovao ocenama u osnovnoj skoli. Sad kad sam 2 meseca pred specijalistickom diplomom shvatam koliko su te ocene precenjene i nebitne. Izjebali me roditelji da ja ucim, a oni da se hvale kako sam odlican :D

Elem,
Sad, nit se secam tih gluposti koje sam ucio jer mi je sav fokus na ono sto studiram naravno (ok, nisam zaboravio sve, ali naravno, vecinu stvari da.), niti su mi te dobre ocene bile bitne oko upadanja u dobru srednju skolu jer svakako bih upao i sa mnogo gorim uspehom gde pomislim (a upao sam u gimnaziju sa najmanje upisnih mesta lagano), niti mi je katastrofalan uspeh u srednjoj skoli gde sam bio potpuno nezainteresovan i prosek koji je bio izmedju 3.00 i 3.50 ista odmogao pri upisu na faks gde sam upao na budzet opet lagano.

Da se sad vratim u 5. razred, ne bih ucio nista, a u srednjoj ne bih upisao gimnaziju vec bih ucio samo jedan predmet vezan za ekonomiju na ekonomskom smeru.

Kaze mi baba skoro, "pa dobro, jeste to istina, ali bar si pokupio opstu kulturu uceci te stvari".
Da bar jesam... nego ni to nisam tamo pokupio.

Izuzimajuci faks, ja ne znam za sta koj moj je meni skola donela u zivotu osim 12 godina ropstva, bar je moje iskustvo takvo sad sa 23 godine.
Ionako u skolama bude 90% propaliteta koji nista ni ne uce, pa se snalaze kroz zivot, tako da teorija o osnovama pada u vodu, a ovi koji uce, sve pozaboravljaju kad upisu faks i opredele se za jednu delatnost.

Imam drugaricu vukovac bila, u srednjoj, upisala pravo i pre neki dan mi prica kako je zaboravila apsolutno sve vezano za srpsku gramatiku osim padeza :lol: Izuzimajuci osnovne stvari koje i da hoces da zaboavis, ne mozes.

Ja sam srednju skolu zavrsio bas katastrofalno jer sam shvatio nakon osnovne koliko je sve to nebitno sto ucimo, prosek vadio na fizicko, muzicko, likovno i filozofiju... a evo me sada na specijalistickim, sa cetiri desetke i jednom osmicom, a i preostala tri predmeta sam spremio za drugi semestar pa ocekujem isto dobre ocene. Jer me to zamisli interesuje i bavicu se time vrv ceo svoj zivot.

Dok sa tundrama, latinskim jezikom i estrima tesko da cu se u zivotu susretati.

Bemti skolu... mladost sam joj poklonio :D

Edit: zapravo taj latinski je imao jednu dobru izreku Non scholae, sed vitae discimus, ne za skolu, vec za zivot ucimo.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Jos kad bi ja ucio,ja mislim da bi bio pravo jak ucenik.
Najjace drugari mi govore da ucim po cijeli dan :lol:
A uopste se ne trudim,a i sto bi? Bas ce meni trebat u zivotu sta je radila neka budala prije 1540 godina,da ja na to bacam svoje vrijeme? neka hvala,radije cu ucit programiranje koje ce mi trebat vise nego osvajanja Austro-Ugarske u nekom vijeku.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

@maki @alenb kaj upisujete?
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24447
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Maki »

Pravo.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la AlenB »

Anglistiku
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6875
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

@AlenB Jednopredmetno?
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la AlenB »

Nope, čak nisam siguran ni može li se anglistika jednopredmetno. Nisam spomenuo drugi jer nisam još siguran. Razmišljam nešto poput lingvistike ili informacijskih znanosti
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6875
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

Sretno ti bilo, meni je krivo sad što nisam upisao jednopredmetno kroatistiku. Ja sad moram samo ne završit na apsolventskoj, sljedeća dva tjedna bit će pakao :shifty:
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1617
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Mortiis »

upisujte nesto s cime ce te moci raditi vani...
jer mnogi su studirali, pa kad su odselili van ispalo da su uzalud studirali...
i hvatajte se IT-a...skoro da nepostoji tako lagan, a tako ODLIČNO plaćen posao....
većina koju znam (a znam ih bogami dosta u toj branši) imaju 2-3h posla dnevno i 5sati drkanja po internetu i ubijanja vremena...a plaće :o
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Mary »

Da ili neku disciplinu (granu) Inzenjerstva. Pravo ni pod razno ne preporucujem, hrpa vremena ce vam proci u radu bez naknade jer trebate nakupiti godine iskustva za strucne i drzavne ispite, to se jednostavo ne isplati ako nisi djete nekog bogatog roditelja koji ce te za to vrijeme uzdrzavati.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6875
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

Ma jebeš to, bolje da upišu što ih stvarno zanima, nego da kasnije mrze i sebe i svoj posao
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1617
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Mortiis »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Ma jebeš to, bolje da upišu što ih stvarno zanima, nego da kasnije mrze i sebe i svoj posao
pa ima puno stvari koje mozes studirat u hrv, a da to isto mozes raditi vani

ali znam mnoge u hrvatskoj koji su studirali i mucili se, a sada rade za 5.000kn i mrze i sebe i fakultet i posao i vrijeme koje su tratili na to...
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24447
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Maki »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Ma jebeš to, bolje da upišu što ih stvarno zanima, nego da kasnije mrze i sebe i svoj posao
Ovo. Jebeš to ako ti upišeš nešto što mrziš.
Odgovori