Obrazovanje

Kako vam ide škola?

Nasumični razgovori
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Wulf7X »

@donniedemonD Nezahvalniče :palica:
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST bolje raditi posao za manje para kojeg voliš
jel to postoji, retko ko će raditi ono šta zaista voli :roll:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

Kako ne, ja radim ono što volim. Stvar je u tome da možeš doći u poziciju birati.

Mogao hih imati veću plaću da odem u osiguravajuće društvo, ali me taj posao ne privlači. I gotovo sam siguran da me ne bi ispunjavao te da bih bio stalno frustriran
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Ja sam kao i wulf bio u fazonu samo da pocnem nesto... u godinama sam kad mi treba po neki evro za sebe...

Ali, 5 minuta je bilo dovoljno da vidim da to nije okruzenje za mene gde bih svoje godine ostavio, niti je posao koji volim.
Dosao sam kuci nadrkan i nervozan, okruzen silnim ljudima koji me sablecu cestitkama...matrix jebeni. Sta ce mi to?
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Wulf7X »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Kako ne, ja radim ono što volim. Stvar je u tome da možeš doći u poziciju birati.
Epa rekoh retko ko može da bira :D tebe verovatno kvalifikacije obrazovanje i konekcije dovode u situaciju da možeš da biraš i da radiš šta voliš i za šta si se školovao.
Danas je sve više ekonomista pravnika građevinskih i mašinskih inženjera i td. koji sreću traže u nekim drugim poslovima pa čak i ispod svojih kvalifikacija u fazonu daj šta daš i sve će ih više i biti jer takvo vreme dolazi :)
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Odgodjene skole 2 sedmice radi Korone. Milina
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Odgodjene skole 2 sedmice radi Korone. Milina
online nastava, nema zabušavanja
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Odgodjene skole 2 sedmice radi Korone. Milina
online nastava, nema zabušavanja
Kako su to planirali odradit :lol:
Hajd bice zanimljivo
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Mary »

Sve zaboravim spomenuti. Neki dan sam dobila zeleno svjetlo za nastavak skolovanja u smjeru Prava koje zelim... u sred epidemije... Sto kazes @emirates, tko je baksuz? :mrgreen:
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la azo »

Danas je trebao da nam bude test, ali ga nije bilo jer im je stranica pala...Ne kontam zasto ides pravit (JEDINI u kantonu) svoj site, ako nisi sposoban da odrzavas...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17367
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

TheBesir je napisao/la:Odgodjene skole 2 sedmice radi Korone. Milina
Sad su 2 mjeseca...
Nije baš milina, moji iz razreda očajavaju pola ih depresiju dobilo tijekom lockdowna.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Onlajn ima svoje prednosti i mane.
Vise bih volio da smo sad u klupama nego ovako, ali bila bi najgluplja odluka da posaljes djecu u skole.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Maki »

Koliko sam ja čuo u RS će valjda učenici na kraju tj. kad se vrati sve u normalu polagati testove iz tog predmeta i valjda tu što dobiju to im je. Realno razumijem zašto se učenici stresiraju. Pogotovo ako stvarno bude da ti testovi budu obuhvatali cijelo gradivo koje nije obrađeno tokom redovne nastave. To može ići od 30-100 stranica i ima sigurno jedno 10-tak predmeta. Ispada da je kao fakultet ako ne i gore. Neko ko je prvi razred srednje realno nema razvijene ni radne navike ni mogućnosti za tako nešto.
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Cenation Leader »

Maki, Vidio sam na jednoj temi da si student prava pa ako mozes malo prenijeti svoja iskustva sa samog faksa, kakav si ucenik bio u srednjoj, da li si zadovoljan faksom...
Jer planiram i ja nakon srednje da upisem pravo i to u Zagrebu vjerovatno :D
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Maki »

Cenation Leader je napisao/la:QR_BBPOST Maki, Vidio sam na jednoj temi da si student prava pa ako mozes malo prenijeti svoja iskustva sa samog faksa, kakav si ucenik bio u srednjoj, da li si zadovoljan faksom...
Jer planiram i ja nakon srednje da upisem pravo i to u Zagrebu vjerovatno :D
U školi sam bio 5,00.

Što se tiče fakulteta, sve je dobro za sada. Profesori su mi generalno dobri, realno vrlo malo je tu dobrih predavača, ali ono što je meni bitnije jeste da na ispitu nisu bili cjepidlake, nisu prekidali, ubacivali se i sl. Predmeti su generalno zanimljivi (meni lično Osnovi ekonomije nisu), od Rimskog prava se pravi bauk ali nije bilo tako teško, doduše nama u NS jesu skraćivali knjigu tako da smo iz Rimskog učili samo privatno pravo. Ima učenja dosta, ali može se uz dobru organizaciju i neke posebne "mjere". Ja sam recimo po predavanjima učio. Treba biti redovan jer uvijek ima šansa da će se baš na tom predavanju saznati nešto značajno. Tako da sam generalno vrlo zadovoljan.
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Cenation Leader »

Meni je trenutno najveci problem da li cu upasti na pravo, jer sam vrlodobar ucenik i ne bi bilo lose da uhvatim sada zadnju i predzadnju godinu taj odlican uspjeh, ubija me sto pohađam opci smjer u gimnaziji sa mnogoo predmeta koji me ne zanimaju tipa biologija, hemija, fizika tako da mi ne znaci puno sto u maternjem, historiji, sociologiji, logici i slicno dominiram.
slika
Odgovori