Religija

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Slično je i u hrišćanstvu. Ja znam da je popularan narativ da je Crkva vjerovala da je 6 dana stvaranja bukvalnih 6 dana i da, kad je nauka otkrila da je to nemoguće, Crkva podvila rep i prihvatila da je to simbolično. Još je Aurelije Avgustin pisao da tih 6 dana nisu ljudski dani koji se rukovode Suncem. U samom Novom zavjetu imamo podlogu da Stari zavjet možemo interpretirati metaforički.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Očigledno je da nemamo isto shvatanje.

Istina. Ali to je dobra stvar. Na forumu treba imati dobre diskusije.
Slično je i za božić.
Paganstvo Božića se takođe preuveličava.
Imam istomišljenike, medju naučnicima(koji su osporavani)
Ne čudi me što su osporavani.
Mesto gde ljudi mole da svetac moli Boga za njih nije božje mesto, jer nema života posle smrti, a kada molim mrtvog, ko me čuje.
Jedna od osnovnih dogmi hrišćanstva jeste da ima života poslije smrti.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Što opet govori da je crkva podvila rep zbog naučnika, svako ko veruje u Boga i njegovu veliku moć, verovaće i da je svemoguć, oustalom, šta je jedna planetica u odnosu na čitav svemir.

Da bi ljudi shvatili koliko su veliki i značajni, moraju da shvate i koliko su mali.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Da, prema prvom poglavlju Postanka, univerzum je stvoren za šešt dana od 24 sata, što nije moguće prema nauci. Neki su smatrali da je zbog svih sličnosti između Biblije i Kur'ana, Muhammed prepisivao Kur'an iz biblije, ali pitanje je zašto nije ovo prepisao, tj. kako je mogao zaobići ovo. I još jedno, kako je, ako je prepisivao (a nije) mogao prije otkrića naučnika znati takvo nešto. To je jedan dokaz da Kur'an nije prepisivan iz Biblije.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Ma jok, uopće nije prepisivao

Ko ni Biblija iz drugih knjiga
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Što opet govori da je crkva podvila rep zbog naučnika, svako ko veruje u Boga i njegovu veliku moć, verovaće i da je svemoguć, oustalom, šta je jedna planetica u odnosu na čitav svemir.

Da bi ljudi shvatili koliko su veliki i značajni, moraju da shvate i koliko su mali.
Slažem se. Zato je meni nejasno zašto se kreacionisti bore za ideju da je Zemlja u centru svega i da su planete i Sunce samo kugle koje se vrte oko Zemlje i da je to to. Univerzum nauke je daleko veći i grandiozniji od univerzuma kreacionista.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Prema naucii, isti naučnici koji su otišli na mesec pre 50 god, a sad nikako da odu.
Hrišćanstvo veruje u život posle smrti, a prihvata naučne polemike.
Ne bih da komentarišem takve vernike. :D
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Što opet govori da je crkva podvila rep zbog naučnika, svako ko veruje u Boga i njegovu veliku moć, verovaće i da je svemoguć, oustalom, šta je jedna planetica u odnosu na čitav svemir.

Da bi ljudi shvatili koliko su veliki i značajni, moraju da shvate i koliko su mali.
Slažem se. Zato je meni nejasno zašto se kreacionisti bore za ideju da je Zemlja u centru svega i da su planete i Sunce samo kugle koje se vrte oko Zemlje i da je to to. Univerzum nauke je daleko veći i grandiozniji od univerzuma kreacionista.
Ne verujem u ravnu zemlju i da se sve vrti oko nje, ali verujem da je sve stvoreno u svrhu postojanja ljudi.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ma jok, uopće nije prepisivao

Ko ni Biblija iz drugih knjiga
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST kako je mogao zaobići ovo. I još jedno, kako je, ako je prepisivao (a nije) mogao prije otkrića naučnika znati takvo nešto. To je jedan dokaz da Kur'an nije prepisivan iz Biblije.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

naucii, isti naučnici koji su otišli na mesec pre 50 god, a sad nikako da odu.
Ako je slijetanje na Mjesec bilo lažno, zašto to SSSR nikad nije osporio? A niko ne bi imao više koristi i veći motiv da to napravi.
Hrišćanstvo veruje u život posle smrti, a prihvata naučne polemike.
To da je Zemlja stara 4,5 milijarde, a univerzum 13,5 nema nikakve veze sa životom poslije smrti.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Svrha djavola je da nas ubedi da ne postoji Bog i da ne postoji Djavo, ne može da nam čita misli, ali nam poznaje prirodu. A naučnici koji su mahom satanisti će uraditi sve da im se veruje.
Na osnovu čega verovati naučnicima, ili možda Irineju, ili Papi.
Ti ljudi misle da su Bogovi.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Svrha djavola je da nas ubedi da ne postoji Bog i da ne postoji Djavo, ne može da nam čita misli, ali nam poznaje prirodu.
Nauka ti ne govori ni da postoji ni da ne postoji Bog.
A naučnici koji su mahom satanisti će uraditi sve da im se veruje.
Šta to tačno? Da se naučnici toliko trude da ubijede šire mase, ne bi se toliko puta događalo da im teorije budu potpuno pogrešno protumačene. Ljudi još vjeruju da nauka kaže da je univerzum nastao eksplozijom iz ničega.
Na osnovu čega verovati naučnicima,

Na osnovu dokaza koje prezentuju.
ili možda Irineju, ili Papi.

Lol naravno da ne treba vjerovati ni SNS patrijarhu ni Vatikanu.
Ti ljudi misle da su Bogovi.
Upravo suprotno. Niko nije smanjio čovjeka kao nauka, a pogotovo astronomija.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Da, prema prvom poglavlju Postanka, univerzum je stvoren za šešt dana od 24 sata, što nije moguće prema nauci. Neki su smatrali da je zbog svih sličnosti između Biblije i Kur'ana, Muhammed prepisivao Kur'an iz biblije, ali pitanje je zašto nije ovo prepisao, tj. kako je mogao zaobići ovo. I još jedno, kako je, ako je prepisivao (a nije) mogao prije otkrića naučnika znati takvo nešto. To je jedan dokaz da Kur'an nije prepisivan iz Biblije.
A odakle je dobio baš broj 6?
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

"Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a onda svemirom zagospodario;.." (Al-A'raf, 54)
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Nauka ne govori da ne postoji Bog, naravno da ni to nemaju za cilj, jer treba da se pojavi lažni Bog. Ali da nam ispiraju mozak, ispiraju ga uveliko. Ali opet, to je moje mišljenje, pa neka bude da sam glup, zatucan, sve prihvatam. :D
Odgovori