Religija

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Ispitni rok iza mene, knjige ispred mene.
Pravoslavne rimske pape i Pravoslavlje i religija budućnosti od oca Serafima Rouza. Pogotovo je druga knjiga interesantna jer se bavi odnosom sa drugim religijama, pogotovo dalekoistočnim i analizira NLO fenomene sa jedne pravoslavne perspektive.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Filozofska diskusija: da li sve abrahamske religije imaju istog Boga? Čitao sam na ovu temu i razmišljao dosta puno i naginjem ka NE ali vidim zašto može biti i DA.
Otac Serafim mi je konačno odgovorio na ovo pitanje.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la crocop97 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Filozofska diskusija: da li sve abrahamske religije imaju istog Boga? Čitao sam na ovu temu i razmišljao dosta puno i naginjem ka NE ali vidim zašto može biti i DA.
Otac Serafim mi je konačno odgovorio na ovo pitanje.
Objasni ukratko ako ti se da :)
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

I sta kaze?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

U suštini kaže da konceptualno sve ab. religije slave Boga Avramovog ali da su teološke razlike tolike da se ne može govoriti o istom Bogu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST U suštini kaže da konceptualno sve ab. religije slave Boga Avramovog ali da su teološke razlike tolike da se ne može govoriti o istom Bogu.
a onda opet ulaziš u temu mnogoboštva, osim ako kompletno ne negiraš te religije.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10297
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Religija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
~MandyRose~ je napisao/la:veganstvo je budućnost, get with the times ubojice zivotnja
Nije. Iako previše konzumiramo meso. Iako (2), to nam nije glavni problem u prehrani. Iako (3), ne vidim vezu ovoga i religije. Osim ako pričamo o meniju Posljednje večere.
pricali smo o svinjetini, koja je zabranjena u islamu, dakle mesna prehrana je povezena s religijom (kao i skoljke s krscanstvom i kada sve svaki petak zabranjeno jesti meso, dakle isus podrzava vegetarijanstvo)

anyways, ja nisam vegan, ali mogu reci da je veganstvo buducnost i da ce nam ljudi u buducnosti zgroziditi nasom prehranom kada ce jesti prahove koji ce sadrzavati tocno onoliko prehrane koje ce im trebat po danu i imat ce bolju organiziranost prehrane nego mi danas koji uzgajamo pilice hormonima i drzimo ih skupa u zatvorenom prostoru jedne nad drugima i onda ih na okrutan nacin ubijamo da bi ih konzimirali, i kada starom mesom koje je pozelenilo od stajanja bacimo samo onaj otrov da bi meso bilo svjeze ponovno... bljak, but it is what it is
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la crocop97 »

A zašto misliš da je to povrće po trgovinama zdravije, tj išta manje štetno od tog mesa?
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Religija

Post Postao/la Markovic619 »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST veganstvo je budućnost, get with the times ubojice zivotnja
pa i biljke su neka ziva bica
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST veganstvo buducnost
slika
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Otac Serafim je napisao fantastičnu knjigu. Na kratko se osvrnuo na judaizam i islam u vezi sa pitanjem oko Boga ali je najveć dio knjige posvećen hinduizmu i budizmu. Danas mi vidimo kako mnogi vide u tim dvjema religijama nekakvo uzvišenje, viši nivo svjesti, smatraju da te religije nude smirenost, odaju se jogi, meditaciji, misle da će dobiti nekakvu dobit, da će prevazići svoja ograničenja. Otac Serafim jasno razobličava ove zablude. On jasno kaže da je zen budizam najviši religijski izraz koji se može postići bez Hrista ali da je tu njegova tragedija jer nema Hrista pa nema ni spasenja. Upozorava da je čak i primjena joge u čisto fizičke svrhe opasno jer čovjeka ostavlja otvorenim za nešto drugo. Spominje čak i Wicce.
Najinteresantniji dio je o NLOima, spominje se i Von Daniken i ancient aliensi, jasno dokazuje da su ti "vanzemaljci" demoni i daje primjere sličnih događaja iz žitija svetih. Toliko stvari je pokazao za koje nisam ni razmišljao. Tipa spominje Star Wars i ukazuje kako je u centru te priče jedna izrazito nehrišćanska ideja.
Fantastična knjiga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Ovo zvuči kao čisti bs, čim upozorava za jogu kao 'zlu'.

Sve sreća da ljudi ne žive po bibliji pošto bi život bio smrtno dosadan.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ovo zvuči kao čisti bs, čim upozorava za jogu kao 'zlu'.

Sve sreća da ljudi ne žive po bibliji pošto bi život bio smrtno dosadan.
Joga nije nekakav puki fizički exercise. Ona ima i spritualnu komponentu koja je nespojiva sa hrišćanstvom. Ljudi mogu svesti jogu čisto na fizičku stranu i to često čine ali je to samo otvaranje vrata za druge, manje pozitivne pojave. Mnoge ljude joga zna odvesti u hinduizam ili budizam ili sikizam, pogotovo ako koriste tzv. svete riječi ili mantre.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Oh ne

Zla...
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Pa iz hrišćanske perspektive to ne može biti pozitivno. Nema u tim istočnjačkim religijama ništa uzvišenije nego u hrišćanstvu.
Odgovori