Religija

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

@HunterDX
Nema nekog smisla koristiti Bibliju u argumentima protiv muslimana jer oni to smatraju korumpiranom verzijom pa će svaki kontra-argument zavesti pod tu korumpiranost. Po njihovom učenju Bog je preko Kurana potvrdio da Isus nije razapet.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Da mi je neko reka da će ovo bit najaktivnija tema na forumu o hrvanju :mrgreen:
Tuga
Zašto? Ova tema je otvorena 2017. godine. I tada se dakle o ovome pričalo. Pričam ja i o kečerima, ali u zadnje vrijeme je ova tema aktivnija pa sam i ja više ovdje.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Mi na lijep nacin raspravljamo o religiji. Đe' problem?

Kada je ateista upitao Ahmeda Deedata kako bi se osjecao kada umre i sazna da je onaj svijet laz on je odgovorio: Ne gore nego kada ti umres i saznas da je onaj svijet istina.

Vjernici ne gube nista.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Ovo je prilično loša izjava. Pošto ateistima često nije važno postoji li ono nakon. Dok je vjernicima to jedan od temeljnih postulata vjere. Oni puno vuše guve ako ono gore ne postoji nego ateisti ako ono gore postoji.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ma nije da prigovaram, dapače, samo mi čudan kontekst :D
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Đe' problem?
Meni nigdi da se razumimo, samo mi zanimljivo :D
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ovo je prilično loša izjava.
Ovo, ateizam nije nadanje da nema zagrobnog života, samo nedostatak vjere da ga ima. Ne virujem da bi ijedan atesit s više od dvi moždane stanice bia ljut kad bi postoja život nakon smrti :D
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Zašto ne bi raspravljali, dok je mnogima smešno kada ljudi pričaju o veri, imamo gomilu dokaza da su ljudi davali živote zbog svoje vere, teško da će neko umreti za laž.

Mi samo pokazujemo koliko smo kulturni, jer se nismo posvadjali, niti ćemo, bar što se mene tiče. Ima i nekog bockanja, ali zo je sasvim normalno.
Na većini foruma bi verovatno došlo do ratnog stanja zbog ove teme, pogotovo kada se nadju zadrti likovi, koji pritom nemaju veze sa svojom verom, a glume neke junake i misle da se sve tako rešava.

@Maki i ha smo Hrišćani pa imamo drugačije stavove, @TheBesir musliman, onda kad krene svako sa svakim, naprave se i postovi. Pa se čak i @Sherpa uključi i pored toga što veruje samo u ono što vidi. I tako je ova tema postala no.1 poslednjih mesec dana. :D
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Opet sam kupio vjerskih knjiga.

"Tajna o presvetoj Bogorodici" episkopa Jovana Purića gdje je prilično lijepo objašnjena i izkritikovana katolička mariologija i učenje o bezgrešnom začeću Bogorodice.

"Isihazam: Osvajanje unutrašnjih prostora".
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Ako onaj svijet ne postoji, sta su vjernici izgubili? Realno nista. Vjernicima bilo koja vjerska obaveza ne predstavlja teret.

Ako onaj svijet postoji, to je vec problem za Ateiste. Mozda ti sad izgleda kao da nije, ali jeste.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Meni se ovdje rasprave sviđaju. Nema vrijeđanja, a nešto i naučim.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Ako onaj svijet ne postoji, sta su vjernici izgubili?
Sve. To je osnova i islama i kršćanstva. Onozemaljski život.

Bez toga nema potrebe poštovati sva nametnuta pravila kada nema nagrade za život po istima
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ma nije da prigovaram, dapače, samo mi čudan kontekst :D
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Đe' problem?
Meni nigdi da se razumimo, samo mi zanimljivo :D
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ovo je prilično loša izjava.
Ovo, ateizam nije nadanje da nema zagrobnog života, samo nedostatak vjere da ga ima. Ne virujem da bi ijedan atesit s više od dvi moždane stanice bia ljut kad bi postoja život nakon smrti :D
Pa bio bi ljut jer ga možda neće naslediti zbog neverstva. A vernik ako umre u nadi, a Boga nema, neće to ni saznati, pa ti neće ni priznati da si bio u pravu. :lol:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST to je vec problem za Ateiste
Ne vidim zašto. Po meni ako je Bog pravedan dobri ljudi idu u raj neovisno o vjeri, ako ne onda me ni ne zanima takav raj ni takav Bog :?
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Ako onaj svijet ne postoji, sta su vjernici izgubili?
Sve. To je osnova i islama i kršćanstva. Onozemaljski život.

Bez toga nema potrebe poštovati sva nametnuta pravila kada nema nagrade za život po istima
Kao sto rekoh vjernicima vjera ne predstavlja teret.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST to je vec problem za Ateiste
Ne vidim zašto. Po meni ako je Bog pravedan dobri ljudi idu u raj neovisno o vjeri, ako ne onda me ni ne zanima takav raj ni takav Bog :?
Ovo

Osim toga, realno sam bolja osoba od 90% onih koje sam upoznao a redovito ljube oltare. Uključujući jednog ubojicu, krađu iz karitasa i silne malverzacije.

Ako su bogu takvi draži samo zato što vjeruju, neka im ih

@TheBesir ajde jednom pročitaj s razumijevanjem, to nema veze s teretom nego sa osnovama vjere
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST to je vec problem za Ateiste
Ne vidim zašto. Po meni ako je Bog pravedan dobri ljudi idu u raj neovisno o vjeri, ako ne onda me ni ne zanima takav raj ni takav Bog :?
Ovo je jako zanimljivo pitanje zapravo.
Odgovori