Posao

Stalni ili sezonski

Nasumični razgovori
lemonzoo
Rank 5
Rank 5
Status: Offline

Posao

PostPostao/la lemonzoo » 30 lip 2020, 11:36

Sad kad je došla sa mnom raditi kolegica koja ne zna ništa, osjetim kako je bitno biti okružen sposobnim ljudima oko sebe. Da nije dobra ko osoba, davno bih joj sredio otkaz. Grrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Pitajte me o čemu pričam, moram to izbaciti iz sebe.
Uvijek u pravu.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

Posao

PostPostao/la Sherpa » 30 lip 2020, 11:45

Pitat ćemo te o čemu pričaš da to izbaciš iz sebe
slika

lemonzoo
Rank 5
Rank 5

Posao

PostPostao/la lemonzoo » 30 lip 2020, 12:27

Pa kad već pitaš, odgovorit ću ti.
Početkom se godine u mojoj firmi zaposlila nova računovođa koja je dvije godine pred penziju. Zna ona raditi svoj glavni posao i bila je glavni računovođa u velikom hotelu 20 godina, ali za sve ostalo je nesposobna i tupa, nema nimalo kapaciteta da radi u malim firmama. (Učio sam je kako se radi copy/paste :smajli facepalm:)
Dakle za sve što nije nikad radila, treba joj po tri mjeseca da nauči. Možeš zamisliti da joj ja kažem u srijedu popodne da mi napiše fiskalni račun, ona se jebe oko njega dva dana, šizi, pizdi, i da mi ga u petak ujutro (tek je zadnji uspjela odmah ispisati). Računovođi s položenim stručnim ispitom trebaju dva dana da isprinta fiskalni račun.

Onda prvo situacija od jutros: rekao joj šef da neki dan skine javni poziv sa stranica općine, ona ušla u search gdje se taj natječaj pojavi direktno preko Googlea i nešto neće da skine. I onda se one jebe oko toga tri dana, ja jutros uđem kako je ona, neće da skine, zovnem općinu i riješim sve za pet minuta.
Drugi primjer od ovih dana. Uvalio sam joj da sredi izvoz krana, jer ga moja firma namjerava prodati svojoj firmi u Hrvatskoj. Nema Boga da bi ona to sama bila sposobna uraditi, ali ja je stalno forsiram pa možda i uspije. Ja joj odradim pola posla, sve joj objasnim, ali ništa ne može pohvatati. Treba nam neka komplicirana izjava da bismo ga uvezli u RH i ja sam joj dao da nazove firmu iz Zagreba koja se bavi time i on nam je nešto poslao, ali sam joj dao i broj nekog gospodina iz Dalmacije koji je u tom poslu i koji bi joj mogao dati savjet. Uglavnom, firma iz ZG-a nama je poslal te nekakve izjave koje sam proslijedio trećoj firmi iz Ploča koja radi uvoz da nam provjere, ali ona je valja tim što rade uvoz rekla da smo te papire dobili od gospodina Dalmacije, pa su oni kontaktirali njega da provjere kakvi su to papiri, umjesto da su pitali ovog čovjeka iz Zagreba. (Ako me možeš povaćati).
Ovakvih primjera ima skoro svaki dan, i za sve je ja moram forsirati. Nešto započne i preda, ali ne zna dovršiti posao.

Uglavnom, totalno je pogubljena osoba. Kad je usporedim s bivšom kolegicom koja je bila sposobnija i od mene, ali otišla drugdje za bolju plaću.
Pouka: ne zapošljavaj nesposobne osobe. Posao mi počine gadno trpiti jer gubim i vrijeme, i energiju, i živce na nju jer stalno moram oko nje skakati.
#Nekad je jeftinije platiti nekom veću plaću.
Uvijek u pravu.

Rio146
Rank 11
Rank 11

Posao

PostPostao/la Rio146 » 30 lip 2020, 17:40

Strpi se dvije godine, i nećeš je više gledat :mrgreen:
Yes Sir!

slika

lemonzoo
Rank 5
Rank 5

Posao

PostPostao/la lemonzoo » 01 srp 2020, 00:29

Držim si fige da se ne propucam dotle.
Uvijek u pravu.

Natrag na “Svlačionica”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.