Boks

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje

Tko će dobiti u 'meču stoljeća'?

Bogataš
5
29%
Irac
3
18%
Nije me briga
9
53%
 
Ukupno glasova: 17

Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Uz sav kvalitet Joshue, realno ima i srece sa konkurencijom.

Sledeci protivnik ( Miller Jarell ) mu je lik kojeg je matori Mirko Cro Cop nalupao sa 40 godina, a Miller od tad uopste nije previse napredovao, niti je od tad proslo previse vremena. Nalemao par kanti i eto ga u mecu za titulu... Covek koji ne postoji na P4P lestvici...

Boks je u teskom k...u... sa izuzetkom nekoliko nizih kategorija gde su sve P4P kraljevi.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Boks

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST realno ima i srece sa konkurencijom.
pa kada protiv konkurencije još nedje, nego se spremaju mečevi. ala wilder i fury
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la FilipS »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST lik kojeg je matori Mirko Cro Cop nalupao sa 40 godina,
To je bilo u kickboxu
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Znam, al to nije opravdanje. Mirko je u mec usao 20 kila laksi i rasklecan od MMA, a ovaj kao u nekom naponu, udarac satro, nokauter :lol: ...

Sreca sa konkurencijom su i matori Povetkin i Klicko, izvikani Parker i evo sad ovaj bucko Millerr... Je bo te...
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Boks

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Znam, al to nije opravdanje.
ali cro cop je godinama bio vrhunski kickbokser, tako da nemoj to uspoređivati

kao što je i floyd natukao onog nekog japanca koji je kickbokser, no da su išli po kickbosk pravilima rezultat bi bio drugačiji, također u prvoj rundi.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Nije to za usporedbu jer Miller u karijeri ima vise kik boks meceva nego boks meceva. Njegova baza je kik boks.

Mirko je dobar u kik boksu, ali pobedu je ostvario kad se vec ugasio i poceo da bije neke kante. Al nije to poenta, vrati se jos jednom na prvi post, problem je sto Miller od tad nije napredovao skoro nista kad su udaracke tehnike u pitanju. I sad kao treba da bude neki izazov Joshui? Strasno.

Millerr u boksu izlupo neka imena budi bog s nama... Cak je i Wilder bolja imena skidao...
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Boks

Post Postao/la Sherpa »

pa nije poanta da on bude konkurent za titulu, poanta je da joshua odradi meč, upiše pobjedu i čeka idući meč.

To i je poanta boksa, pa pogledaj sve nizove koji su krenuli, prvo šaketaš neke no nejmove, a i kasnije ih šaketaš kada kupuješ vrijeme do idućeg meča.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Opet se vrati na prvi post. Poenta je u (ne)kvalitetu konkurencije.
A taj Miller je u samom vrhu lestvice.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

To Veljko, ljubi te majka. Volim ove borce koji ne potkupljuju protivnike :lol: :lol: Ceca se uzivela u ulogu Arkana.

Ja bi ovo na disciplinski proneo... Majko sveta sta se radi.

slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Sta je bre ljudi ovo... jel ima neko objasnjenje, naziv ili neki termin za ovog coveka?... Ovakvu tehniku je u ovom veku posedovao samo Meni Pakjao i niko vise. Ali Lomacenko je i od njega bolji mnogo... Nerealno, ko video igrica. Ovo je po meni poslednji stadium bokserske tehnike. Nema dalje. Kako, sta?



@Sherpa (posto valjda jedini pratis boks ovde hah) , sta mislis, uz jos 10ak odbrana titule, mozemo li poceti razmisljati o GOATu svog vremena? Jer ovo je nestvarno sta Loma radi i na koji nacin upisuje pobede?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Boks

Post Postao/la Sherpa »

Iskreno ne. mislim da boks nikada, ali nikada neće imati GOAT (realno, jako je malo sportova gdje se može kazati tko je taj, od onoga što ja pravim samo hokej ima)

zašto to kažem. Dva glavna razloga. Jedan je taj koji i UFC ima kao problem, različite kategorije. gdje je teško uspoređivati stilove kada nemreš ih sukobiti čak ni kada istovremeno nastupaju (ala tenis što može)

drugi je bogata povijest ovog sporta. Muhammed Ali je veći od života, koliko god ovi ostali budu dobri, nitko neće imati taj status. Onda je tu Floyd koji je otišao sa svim pobjedama u penziju, dobivši i direktnog suparnika. a što je s imenima kao Rocky Marciano ili Sugar Ray Robinson koji ima preoko 200 mečeva, ili Harry Greb koji ima 261 pobjedu (298 mečeva u 13 godina, suludo za današnje pojmove). pa čak i donimacija koju je tyson imao uz prilično dobru konkurenciju

Najbolji današnjice? Uh... Imat će jako tešku konkurenciju ako Joshua bude ovako jako medijski građen. Na kraju krajeva ima 'samo' 13-1 trenutno

Ps: igra ne igrica :D
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Ali ne zaboravi da je u prvom profi mecu uzeo WBO titulu, kakav car :D i sve ostale meceve za titulu radio... 14 meceva, sve za titulE. Nek jos 10 takvih meceva uzme, vec je to preozbiljna brojka, bas preozbiljna.

Slazem se, tesko ga je odrediti(goata). Ali opet imas taj faktor da niko ne radi ono sto Loma radi. Bas niko, ma ni priblizno. I ako tako nastavi...

Ako na ovaj nacin odbrani titulu recimo 20x, a za sad je brani jako dominantno... ja mislim da je to to. U ovom veku nije bilo takvog boksera, cast Pakjau kao mozda i najdominantnijem P4P borcu 21.veka.

Nek mediji guraju koga hoce, to je za siroke narodne mase. Svako ko iole voli boks, znace kakva je ostavstina Lomacenka vec sada, a ako ovako nastavi jos 5 6 godina...
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Boks

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST U ovom veku nije bilo takvog boksera
Braća Kličko imaju dobar claim za to. Jeste da su im mečevi postali dosadni. Ali su bili dominantni. Kao i Joshua, ako nastavi sve dobivati

Jedan od velikih problema boxa je malo more organizacija. Ono kada dolaze i jedan i drugi sa po 5 titula :D
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Boks

Post Postao/la donniedemonD »

Samo da razresimo. Ne mislim na broj odbranjenih titula. Vec nacin na koji se to radi.
E tu mislim da ono sto Loma radi godinama, niko ne radi. I ako na taj nacin 20x odbrani titulu, e to nije vidjeno, nacin, a ne broj.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Boks

Post Postao/la Sherpa »

Da, al moraš gledati da jedan Joshua nemre to raditi, koliko je njemu potrebno energije da pokrene tu samu. Baš zbog te razlike u težini. Zato on dominira svojom kategorijom na drugačiji način (22-0 od toga 21 KO). Zato ti kažem da je potpuno nezahvalno uspoređivati pošto su skoro pa dvije različite stvari te dvije kategorije.

Naravno, vidjet ćemo za par godina. Meni je kod Lomachenka zanimljiva i njegova amaterska karijera dio je bio mašina, no ni tu joshua nije mačji kašalj
slika
Odgovori