Evropska Superliga

Fudbalski NBA

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje

Misljenja o Superligi

Treba im dati sansu, fudbal je u problemu
0
Nema glasova.
Moze, ali da bude otvoreno takmicenje
0
Nema glasova.
Ne treba nam Evroliga 2.0
8
53%
Nacionalna prvenstva bi izgubila smisao
5
33%
Oni i Uefa su ista bagra
2
13%
 
Ukupno glasova: 15

Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10378
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Markovic619 »

Florentino Perez uživo press

Čovjek prvo kaže nije sve u parama, želimo poboljšati fudbal a u narednoj rečenici kaže da mogu puno zaraditi na tim utakmica. Ko koga ovdje jebe...
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la ejdzejp1 »

amerikaniziranje fudbala i stvarno ne znam kome se ovo kao fanu može sviđati, nekome ovo naravno s finansijskog aspekta odgovara ali koncept je po meni glup i ubija svu čar koju je sport imao, zatvoreni model prvenstva gdje 15 timova ne može ispasti nebitno kakvu sezonu imali zvuči smiješno samo po sebi

Ajaxov dream run do polufinala gdje ih zaustavlja drugi autsajder, Leicester koji osvaja ligu, izbacivanje Juventusa od manjih timova, sve to je ono zbog čega je fudbal fudbal, a ovime se taj faktor gubi

i dalje se nadam da se neće realizovati iako su šanse male, Amerikanci su voljni uložiti koliko god treba
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10378
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Čak i liga nacija kao projekt je napravljen s idejom promocije i relegacije.
liga nacija je odlican projekat jer daje drugu sansu slabijim repkama. Da nije bilo lige nacija Makedonija se nikad ne bi plasirala na euro. Napravili su istorijski uspjeh.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST a sada uvode još jedno natjecanje za male klubove.
plus ti klubovi koji budu ucestvovali ce dobiti i nesto para sto mnogo znaci a uz to dobice priliku da se bore za trofej i napredovanje u visi rang
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Štoviše jedan od ovih 12 je ispao od dinama prije par tjedana.
dok je Zvezda sa jednom od tih 12 ekipa bila ravnopravna u dvije utakmice.

Uglavnom slazem se sa tobom za sve sto si napisao, samo sam jos malo dodao :D
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7653
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Master of darkness »

Citam ovo i pitam se kako Pereza nije sramota da sebe predstavlja kao nekog mesiju koji ce da spasi fudbal. "Nije zatvorena liga" da, jeste, jer ce tvoj klub kao i ostalih 14 biti zasticeni i ostace u ligi nezavisno od mesta na kojem su.
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Maki »

NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST Citam ovo i pitam se kako Pereza nije sramota da sebe predstavlja kao nekog mesiju koji ce da spasi fudbal. "Nije zatvorena liga" da, jeste, jer ce tvoj klub kao i ostalih 14 biti zasticeni i ostace u ligi nezavisno od mesta na kojem su.
To isto radi i UEFA. Pozicioniraju se kao spasitelji fudbala. Rat mafijaških grupa.
Avatar
Igor
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1311
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Bjelovar
Kontakt:
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Igor »

Malo povratim kad slušam da neki zustro brane uefu kao postenjake i spasitelje nogometa.
Imamo pamcenje kao zlatne ribice. Zaboravili smo Platinia i ostale korumpirane likove koje prolaze uefom i kradu desetljećima od bogatih i siromašnih klubova i trpaju u svoje džepove. Zustro branimo jednu organizaciju da ostane sve pod njihovim monopolom i da stare sijede prdonje odlučuju o svemu bez pitanja ikoga.
Liga nacija nije napravljena zbog ničega drugoga nego zbog novaca, nova konferencijska liga napravljena zbog novaca, proširenje lige PRVAKA na 36 klubova samo zbog više besmislenih utakmica i više zarade, ne više zarade klubovima nego više zarade za pohlepne uefine čelnike.

Mislim da je super liga trebala to malo drugačije napraviti u smislu da je prvo trebala pridobiti predsjednike pojedinih liga i predstaviti svoj plan drugačije ali napadati ih da su oni pohlepni kada je opće poznato da je uefa cosa nostra je licemjerno.

Pojasnite što zamjerate Uefi oko netransparentnosti

Perez:
Konkretno, do u detalje znam koliko zarađuje LeBron James, ali nemam pojma koliko zarađuje Aleksander Čeferin. Shvaćate? Svi mi u klubovima širom svijeta morali smo svima smanjiti plaće zbog pandemije, ali čini mi se da u Uefi nisu imali tih problema
GENERALNI MENAĐER
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Evropska Superliga

Post Postao/la Sherpa »

Igor je napisao/la:QR_BBPOST Konkretno, do u detalje znam koliko zarađuje LeBron James, ali nemam pojma koliko zarađuje Aleksander Čeferin. Shvaćate? Svi mi u klubovima širom svijeta morali smo svima smanjiti plaće zbog pandemije, ali čini mi se da u Uefi nisu imali tih problema
Još jedan bulšit. Znamo li koliko zarađuje perez i igrači real Madrida? Real kao klub ima apsolutno pravo biti transparentan i objaviti te brojke. Kreni od sebe, napravi svoj klub transparentnim, pa onda prozivaj uefu što to ne radi.

A po pitanju plaća u pandemiji. Zašto ste morali rezati plaće? Potpisali ste ugovore s igračima, što se ne pridržavate istih, neovisno o situaciji? Vama su ugovori svetinja samo kada idu na vašu korist, ali kada idu na korist nekoga drugoga, odmah tražite načine da izbjegnete obaveze.

Uefu se može kriviti što nije pomogla klubovima financijski - i tu govorimo o nekoliko manjih klubova koji su propali - ali ne zato što su 'klubovi morali rezati plaće'. Da stvorite zdravi sistem gdje ne živite na dug, imali bi rezervu za platiti te igrače.
slika
Avatar
Igor
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1311
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Bjelovar
Kontakt:
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Igor »

Jednim klikom sam saznao da Forentino Perez sluzebno zaposlenik Grupacije ACS ima placu od 5.93 milijuna eura godisnje, od cega 4.57 ide na racun place a 1.36 na racun mirovinskog fonda. Isto tako placa je 1.89 a bonus 2.67. Sve cisto i javno objavljeno.
GENERALNI MENAĐER
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9264
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la emirates »

https://www.usatoday.com/story/sports/s ... /33013295/

UEFA has revealed its president Aleksander Ceferin earns a pre-tax salary of 1.56 million Swiss francs ($1.64 million), fulfilling a 2016 promise of transparency on pay for top officials.

Ceferin's salary in 2016-17 is similar to FIFA President Gianni Infantino's basic salary of 1.53 million francs ($1.61 million) in 2017. The money is taxed in Ceferin's native Slovenia and also at a top rate of 51 percent in Switzerland where UEFA is based, the European soccer body said on Friday.

While Ceferin is not entitled to receive a bonus, FIFA has said Infantino is eligible. Infantino was not awarded a bonus for 2017 when FIFA made a net loss of $192 million, though soccer's world body has budgeted to make a billion-dollar profit in the 2018 World Cup year.
__________________________________________________________________________________________________________

Nije da to ista govori o postenju jednog ili drugog though. Tipa, svi ti milioneri se zale kako su morali smanjiti plate radnicima, a pitanje je koliko su se oni licno zrtvovali kako bi tim radnicima omogucili koliko toliko normalnije stanje. Evo Arsenal kao jedan od osnivaca Superlige i ciji je vlasnik milijarder - pandemija nije ni pocela kako treba i njihova prva reakcija da nadoknade finansijske gubitke jeste da otpuste maskotu. I onda kako bi tog covjeka vratili nazad, jedan Mesut Ozil je morao da obeca kako ce on finansirati njegovu platu. E, jedan Stan Kroenke cija se vrijednost procjenjuje na 7.8 milijardi eura je sebi dopustio da mu maskotu kluba placa igrac. Ovo kao kod nas ugostitelji kad kazu da im ne valjaju covid mjere jer ne mogu placati radnike, a vecina ih te iste radnike izrabljivala za 600 maraka platu, prijavljujuci ih na crno kako ne bi placali poreze. Bukvalno onaj meme sa dva spidermana koji upiru prst jedan u drugog.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la TheViper »

Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Maki »

Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Dalmatian »

Benfica,Celtic, Crvena Zvezda, Feyenoord,Ajax, Nottingham Forest,Aston Villa,Hamburg,Steaua Bukurešt,Porto,PSV, Marseille i Borussia Dortmund imaju 19 trofeja lige prvaka.

Arsenal, Atletico Madrid, Manchester City i Tottenham imaju 0. :mrgreen:
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Evropska Superliga

Post Postao/la Sherpa »

Igor je napisao/la:QR_BBPOST Sve cisto i javno objavljeno.
A koliko je čisto ono što ljude zanima. Plaće igrača. S time je počeo - le bron je igrač.

Pa se sjetimo kako su lagali koliko su platili hazarda, ili reakcija barce na objavu plaće messija u obliku tužbe novinama.

Zato i jesu objavili plaće svih igrača sada kada su kreirali svoji ligu i kada im uefa više ne visi za vratom. Ček... Nisu? Čudno. Kada se toliko poziva na transparentnost
slika
Avatar
Igor
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1311
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Bjelovar
Kontakt:
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Igor »

Joj sherpa pa naravno da su oba korumpirana do bola, gledaj obe strane ne samo svoju. Ti kad si napisao onaj veliki post nisam skuzio jel ga pisao suker ili ceferin ili mozda Boban jer je on sad kao direktor nogometa u Uefi. Cinjenica je da je UEFA smece a ovi drugi su pohlepni ali prikazivati Uefu kao svece u ovom slucaju je suludo. Trebaju sjesti za stol i dogovoriti se a ne ovako da sve mora biti kako lopovi kazu ili prijete sankcijama, nema od toga nista.
GENERALNI MENAĐER
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Evropska Superliga

Post Postao/la Maki »

Uplitati državne vlade u sve ovo je po meni jako opasno. U redu ako ESL zaista krši neki EU propis ali ako će sad Britanski Parlament donositi zakone da spriječe ESL onda je to jako opasna igra.
Odgovori