Europa Liga 2020/21

Arhiva nogometnih događanja sezone 2020/21
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Dynamite 7 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Tesko ces i vidit da neko nekoga vrida jer je bijelac. Bar u sportu.
Vrijeđao je Harrel Dončića u Nba ligi,i nikako ga nisu kaznili,malo se pričalo o tome on se kasnije izvinuo i ostalo je na tome.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Amerika je vec drugo, to su bolesnici svi od reda :lol:
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la emirates »

Nije da opravdavam ni jedno ni drugo, jer niti jednom niti drugom nije mjesto u sportu, ali 'bitch ass white boy' i 'monkey' su malo drugaciji. Cracker i White Devil su vec neke uvrede koje se koriste iskljucivo za bijelacku rasu. Ali i ovo sto Eumaus kaze, cinjenica jeste da ces dosta manje takvih uvreda vidjeti upucno bijelcima, cisto jer nema neke historijske pozadine za to. Da su kroz historiju crnci ili azijci setali po Evropi i kolonizirali je i porobljavali njeno stanovnistvo desetljecima ili stoljecima, vjerovatno bi postojali.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Sherpa »

@emirates sve ja to znam, al i dalje kažem da je opasno. Eto, primjerice ja tebe nazovem glupim, ti se naljutiš i kažeš da je rasizam zato što su 'bosanci u vicevima o muji i hasi glupi' te da te vrijeđam na nacionalnoaj / etičkoj / vjerskoj razini. Jelda bi bio jako opasno kada bi to netko prozvao rasističkom uvredom?

Opasno. Baš kao što je riječ crnac postala politički nekorektna čak i kao opis. Toliko daleko da ne smiješ kazati 'on je crnac' pošto je to postao rasizam.

Slažem se da je kontekst bitan, ali isto ne mora značiti da je sve rasizam. i meni je ok reći da to izgleda loše za njega, čak i da je velika vjerojatnost da je to napravio. Ali bez dokaza, na rekla kazala, na indikaciju ruke preko lica tvrditi sa sigurnošću da je tako - to je problem. Zato što je crncu nešto kazano ne znači da je to izgovoreno rasisam. Ne kaže ni da nije. no apriori tvrditi da je također rasizam.

Biti crnac (ili manjnina) ne znači da ti nemrš biti rasist. Nije rasizam samo bijelac prema crncu
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Dynamite 7 »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Nije da opravdavam ni jedno ni drugo, jer niti jednom niti drugom nije mjesto u sportu, ali 'bitch ass white boy' i 'monkey' su malo drugaciji. Cracker i White Devil su vec neke uvrede koje se koriste iskljucivo za bijelacku rasu. Ali i ovo sto Eumaus kaze, cinjenica jeste da ces dosta manje takvih uvreda vidjeti upucno bijelcima, cisto jer nema neke historijske pozadine za to. Da su kroz historiju crnci ili azijci setali po Evropi i kolonizirali je i porobljavali njeno stanovnistvo desetljecima ili stoljecima, vjerovatno bi postojali.
Nemože biti drugačije ako to nije jasan rasizam ne znam šta jeste.Itekako vrijeđaju i bijelce samo što niko ni ne pomisli na rasizam i uredu je da se bijelci vrijeđaju,a crncima bilo šta da nije po volji hvataju se za rasizam i time prave štetu pravim žrtvama toga.Najbolje je da što se tiče sporta uvedu jasna pravila šta je rasizam i ko god da to prekrši da ga kazne.Bilo ko da nekome kaže da je majmun kazni ga nema nije tako mislio i slično.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la emirates »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST Nemože biti drugačije ako to nije jasan rasizam ne znam šta jeste.Itekako vrijeđaju i bijelce samo što niko ni ne pomisli na rasizam i uredu je da se bijelci vrijeđaju,a crncima bilo šta da nije po volji hvataju se za rasizam i time prave štetu pravim žrtvama toga.Najbolje je da što se tiče sporta uvedu jasna pravila šta je rasizam i ko god da to prekrši da ga kazne.Bilo ko da nekome kaže da je majmun kazni ga nema nije tako mislio i slično.
Pa moze biti drugacije, ne nose istu tezinu. Isto kao sto rijeci nigger i bitch ass black boy nose totalno drugaciju tezinu. Niti jedno od njih nije ispravno, isto kao sto nije ni to sto je receno Doncicu, ali i dalje stojim iza toga da je tezina drugacija.
Crnci i jesu najvece zrtve rasizma, barem u Evropi i Americi, to je naprosto istina. Kada bijeli fudbaler dozivi ono sto Lukaku dozivi kad ga gadjaju bananama na utakmicama, ili da navijaci prave zvukove majmuna kad on ima loptu, onda mozemo reci da je obostrano. To ne znaci da ne moze biti rasizma od strane crnaca, moze i itekako ima, ali u znacajno manjim kolicinama.

@Sherpa stoji da ima dosta crnaca koji se kriju iza optuzbi rasizma kako bi dobili ono sto hoce. Ali opet, ako pricamo o ovom konkretnom primjeru, ako ga je ovaj nazvao majmunom onda ima razloga da sumnja da je bilo rasisticki motivirano. Nemamo dokaz koji ce poduprijeti niti jednu stranu u ovoj raspravi. Mada mislim da se to moze primjeniti za sve, zato bi UEFA/FIFA trebali raditi na tome da se 'jest-nije' diskusijama stane u kraj na neki nacin. Ozvuci ih na terenu, kaznjavaj prekrivanje usta rukom ili nesto. To sto je mozda nekima od njih stalo da se ne zna sta pricaju na terenu, jer vjerovatno znaju da nekad predju granicu sa trash talkom, to je njihov problem.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Ozvuci ih na terenu, kaznjavaj prekrivanje usta rukom ili nesto
Ovo potpuno podržavam.

Svaka istraga koju ovdje naprave zbilja ne bi smjela otići dalje od rekla kazala. Kako oni mogu ustvrditi koji je od njih dva rekao istinu? Što znači da su u lose-lose situaciji. Ako je bilo rasizma, a ne optuđe, zajebali su. A ako nije, a optuže bez dokaza, opet su popušili pošto kazniti nekoga bez dokaza je suludo. Pogotovo uz sva sranja kija su se u nogometu događala, jadno i vidljivo, a nisu bilia sankcionirana
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Dynamite 7 »

Bravo Dinamo :clap: .
Jebiga vidim poništili :doh: .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Sherpa »

Bilo zaleđe. Opravdano. Ali dobro odigrano
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la emirates »

Bezveze se razmahao Teophile
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Sherpa »

Najgore je što po pravilima ovo ne moraš suditi, napucano s pol metra gdje igrač ne stigne reagirati.

Šteta.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Rio146 »

Bas šteta, dobro su igrali.
Yes Sir!
slika
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Dalmatian »

slika

Man Utd-Granada :mrgreen:
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dalmatian je napisao/la:slika

Man Utd-Granada :mrgreen:
Budala,vidio sam i ja negdje ali nisam postavljao mislim da ovakvi ne zaslužuju pažnju.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Europa Liga 2020/21

Post Postao/la Dalmatian »

Izvukla se Slavija protiv Arsenala u Engleskoj
私はイーサン・カーター三世です
Odgovori