Nepopularna fudbalska misljenja

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Odgovori
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TheViper »

Evo jedne zanimljive teme za pocetak Nove godine :D

Ferguson je najveci krivac za propadanje Uniteda.
Milan je veca zrtva Calciopolija nego Juventus.
Liverpool iz 2008/09 je bolji nego danasnji.
Messi nije zasluzio 3/6 zlatnih lopti koje je osvojio.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Ferguson je najveci krivac za propadanje Uniteda.
zbilja nemam pojma kako.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TheViper »

@Sherpa tim koji je ostavio Moyesu je bio prepun istrosenih i starijih igraca. Ferguson u poslednjih par godina nije imao jakih kupovina, a kamoli da je dovodio neke mlade igrace koji ce zameniti ove starije. Mislim da namerno nije zeleo nasledniku da ostavi gotov tim na raspolaganje. Sad, United je u situaciji da ni sve ove pare koje su potrosene na kupovine u post-Ferguson eri nisu dovoljne da se povrati stari sjaj. Bilo je kupovina tipa De Gea, Cicarito, Jones, Young, ali to nije dovoljno.

Ima i do toga da uprava Uniteda nema toliko strpljenj sa novim trenerima kao sa Fergijem (prvu titulu uzeo nakon 7 godina) ali to ne menja cinjenicu da i on snosi odgovornost zbog toga sto United nije na samom vrhu.
Zadnja izmjena: TheViper, dana/u 01 sij 2020, 20:40, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Maki »

- cijeli koncept plastičnih klubova je debilan

- Wenger je, ako se gleda u cjelini, bio loš za Arsenal

- Brian Clough je precijenjen
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Rio146 »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Liverpool iz 2008/09 je bolji nego danasnji.
Imali su solidnu ekipu, al ja vjerujem da bi samo Torres, Gerrard i Xabi mogi igrat u današnjem Liverpoolu, i to Torres možda. Ostatak ekipe je bio za lov na ligu prvaka/kup Uefe.
Yes Sir!
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la HunterDX »

U Ronaldinju spava najbolji igrač svih vremena

Fernando Torres je bio skoro idealan napadač dok nisu došle povrede

Van Dijk je sramotno uskraćen za zlatnu loptu
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13720
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la AleksaVP »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST i to Torres možda.
Šta možda? Uz Drogbu najjači špic u svoje vreme
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13720
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la AleksaVP »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Van Dijk je sramotno uskraćen za zlatnu loptu
Samo na konto toga jer je dobio Kanavaro, ovako kod mene ni u ludilu štoper ne može biti najbolji igrač na svetu.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Rio146 »

AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Van Dijk je sramotno uskraćen za zlatnu loptu
Samo na konto toga jer je dobio Kanavaro, ovako kod mene ni u ludilu štoper ne može biti najbolji igrač na svetu.
A jbg, al kad ga u godini dana samo jedan igrač prođe, onda to zaslužuje titulu zlatne lopte.
Yes Sir!
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TheViper »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST
TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Liverpool iz 2008/09 je bolji nego danasnji.
Imali su solidnu ekipu, al ja vjerujem da bi samo Torres, Gerrard i Xabi mogi igrat u današnjem Liverpoolu, i to Torres možda. Ostatak ekipe je bio za lov na ligu prvaka/kup Uefe.
Zaboravio si Mascerana, on Alonso i Gerrard su bolji od celog danasnjeg veznog reda Liverpoola. Takodje Carragher i Agger su bolji od svih stopera (osim naravno VVD) tu je i Kuyt koji je imao dobru sezonu. Danasnji bekovi i golman su bolji nego 2009. Opet kazem, to je samo moje misljenje.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

Ne slažem se, zato što SAF nije znao da će završiti karijeru, nije planirao, ali zbog smrti šogorice, kako bi ostao podrška ženi, je to ostao.

On je u sezonu ušao slažući sebi momčad za budućnost, imao si tu Rafaela u kojeg je valjda samo SAF vjerovao i koji je pod njim bio bolji igrač nego bilo gdje drugdje ikada u svojoj karijeri. Tu je bio Evans koji je trebao preuzeti obranu (nemam pojma zašto su ga otpisali, a sada je dovoljno dobar za lisicie dok mi imamo upitne rezerve na tim pozicijama) kao i Smalling kojeg se za to gradilo. dodaj na to da je kupio RVPa, koji je imao senzacionalnu sezonu, i da je imao Rooneya koji je priča za sebe (nitko nije očekivao da će njegov pad karijere biti tako rapidan, preko noći je postao teret). Plus Zaha je trebao biti jedan od ideja za budućnost.

Ta momčad je imala jako dobar kostur. dovraga, ta momčad je uzela titulu. No problem je nastao što su uzeli trenera koji nikada nije radio na ovom nivou, kojem nije bilo poznat rad 'ne zanima me koja je cijena, kupujem'. Nadalje, problem je bio što sam klub nije imao viziju nakon što je SAF otišao, do sada je kompletna vizija bila ta koju je imao SAF. Imaš trenera koji nema pojma što bi točno, i imaš upravu koja je izgubljena.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Wenger je, ako se gleda u cjelini, bio loš za Arsenal
Ni s ovim se ne slažem. On je jedini bio trener koji je redovito mogao parirati SAFu. Koji je složio jedinu momčad koja je završila sezonu bez poraza. Problem nastaje u tome što on nije htio kupovati igrače po suludim tržišnim cijenama. E sada, pitanje je da li on nije htio, ili su njegove riječi bile zaštita uprave koja nije davala da kupuje. Pošto je to postao modus operandi od kada je klub preuzeo američki vlasnik, kojem je jedino važno poslovanje. zato je i držao wengera, pošto je mu je bilo jedino važno da uđe u top 4 kako bi dobio lovu od lige prvaka. to se vidi i po tome kako je koji od vlasnika ulagao u svoj klub. gdje je arsenal u daleko najvećim govnima gdje su postali krava muzara svojih vlasnika.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Wenger je, ako se gleda u cjelini, bio loš za Arsenal
Ni s ovim se ne slažem. On je jedini bio trener koji je redovito mogao parirati SAFu. Koji je složio jedinu momčad koja je završila sezonu bez poraza. Problem nastaje u tome što on nije htio kupovati igrače po suludim tržišnim cijenama. E sada, pitanje je da li on nije htio, ili su njegove riječi bile zaštita uprave koja nije davala da kupuje. Pošto je to postao modus operandi od kada je klub preuzeo američki vlasnik, kojem je jedino važno poslovanje. zato je i držao wengera, pošto je mu je bilo jedino važno da uđe u top 4 kako bi dobio lovu od lige prvaka. to se vidi i po tome kako je koji od vlasnika ulagao u svoj klub. gdje je arsenal u daleko najvećim govnima gdje su postali krava muzara svojih vlasnika.
Do kada? Do 2006-07 možda. Bio je u Arsenalu 22 godine, a ligu je osvojio 3 puta, zadnji put 2004. 10 godina nije osvajao nikakav trofej, ni Liga kup, a pri kraju njegovog mandata Arsenal su redovno punili po 10-1 i na kraju su prestali biti redovni u LŠ. Wenger ima tonu uspjeha, osvojio je ligu bez poraza, ali ipak, od 22 godine, možda je prvih 10 bilo uspješno.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

klub 2007 godine dobiva novog vlasnika, što se poklapa s padom kluba. (pošto gledaš i koju godinu prije čim znaš da je klub na bubnju, nećeš onda uložiti puno na igrače, nego želiš imati što bolje financijske knjige). Njegov cilj nakon toga prestaje biti osvajanje trofeja, jednostavno on nema financije iza sebe za to, nego samo izboriti LP.

A čak i takav imao je bolju statistiku nego njegov nasljednik. Stvar je da uz takvu politiku mogao si imati kojeg god trenera, rezultat će biti isti. A to je da ti je rezultat samo nužan zbog financijske koristi. tipičan nfl način razmišljanja
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Maki »

Sori, ali pod njim je Arsenal od Invinciblesa i finala LŠ došao do toga da ih Bajern 10-1 lupa i da ispadaju u LE. Da, nije sve Vengerova krivica, ali dosta i jeste.
Odgovori