#ostanidoma
Napišite svoja WrestleMania predviđanja - upute!

Liga Prvaka 2019/20

Nova sezona najvećeg klupskog takmičenja

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 15 vel 2020, 16:32

Wulf7X je napisao/la:Source of the post MIslim da nemaju muda da ih izbace iz lige

slažem se, a opet ako pogledaš, i juventus je letio niže

it će važno hoće li biti pritiska drugih klubova da se to napravi, ponajprije iz njemačke.
slika

TheViper
Rank 11
Rank 11

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la TheViper » 15 vel 2020, 16:34

Sherpa je napisao/la:Source of the post
TheBesir je napisao/la:Source of the post Ako Pep ode, mislim da se City nece bit vise konkurent Liverpulu

Gluposti

Imaju turbo jako ekipu, a ima i nekoliko top trenera koji samo čekaju posao. A i još mnogo onih koje arapski novci mogu kupiti

Sad City neke moci mimo propisa da puni budzet, a izgubice preko 100m jer 2 godine nece igraci LS. Takodje verujem da ce mnogi hteti da odu. Jer, zasto bi ostali da bi igrali samo PL, koju su osvojili prethodne 2 sezone sa ukupno 198 bodova. Ako ostane kazna ocekujem rasprodaju Citya kako bi pokrili troskove.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 15 vel 2020, 16:38

zbog para, englezi mogu jako dobro platiti igrače, a uvijek će biti onih koji će htjeti potpisati. pogleda i kako united uspije potpisati pojedine a lp češće ne igraju nego igraju

čak i ako se drže pravila mogu imati jako dobar budžet, možda ne kao prije dobar, ali itekako dobar. s time da je zapravo jako upitno 'mimo pravila puniti budžeet', pošto je smješno da ti ne možeš uložiti u svoj klub. ffp je užasno loše napisan i napravljen tako da pogoduje samo bogatima
slika

TheViper
Rank 11
Rank 11

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la TheViper » 15 vel 2020, 16:43

Ne mogu City i United da se porede, United je po nekim podacima najpopularniji klub na svetu (nzm da li je jos uvek) i pretpostavljam da su na dresove i razne rekvizite uzimali pare, takodje verujem da imaju jake sponzore tako da njima nije bio problem ne igranje LS. Jos Fergi pred kraj nije puno trosio pa su imali dosta para u rezervi.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 15 vel 2020, 16:56

united je popularan zbog toga što je jedan njegov peak došao u vremena popularizacije televizije te su ga mnogi tada zavolili. Isto tako, City koji 'nema navijača', ih sada ima, zato što zadnjih 10 godina stvara rezultate. To je ona isprazna priča o 'plastičnom' klubu, pošto nakon nekog trena vrijeme prođe i on prestane biti plastičan. a realno, svi uspješni klubovi su tom definicijom plastični, pošto su svi u nekom trenutku stvorili ime na novcu, samo što tada nismo govorili o milijardama kao danas, no bili su bogatiji od konkurencije zbog ovoga ili onoga razloga.

Tako da city danas ima novaca, uspjeha i navijača. Nema ih možda kao real, barca ili united. ali ima. ima i jako puno mladih igrača u nastajanju. Ako ovo pametno iskoriste, recimo krenu stvarati mladu momčad koja dvije godine nema pritiska rezultata (znači ne moraju ganjati europu kada i ovako ne mogu u nju), mogu imati super momčad za tri godine. vidiš kako je chelsea to solidno iskoristio.
slika

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la emirates » 15 vel 2020, 23:03

Primjetio sam i ja da mnogo djece i tinejdzera danas navija za PSG, sto je krenulo od kad su kao jos mladji gledali Ibrahimovica. I ukoliko se zadrze pri vrhu, za 10-20 godina ce PSG biti kao i svi drugi klubovi. Nisam ni ja fan klubova sa filozofijom ekspresnog uspjeha, ali u danasnjem fudbalu je tesko nametnuti se bez toga. Mislim, moze se slijediti i filozofija Ajaxa, ali to zahtjeva godina rada, ulaganja i srece da ti se slozi ekipa. I za sta? Samo kako bi napravio uspjeh jednu sezonu, nakon cega ce ti ekipu pojesti Barcelona, Juventus i slicni jer za jednu godinu nikad ne mozes dostici njihovu kupovnu moc. I onda sve ispocetka...

City je predao slucaj na arbitrazni sud u Zurichu. Vidjet cemo kako ce to proci, ali ako nakon istrage i dalje UEFA nema nikakve druge dokaze osim onih leakanih poruka, moglo bi se to oboriti.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 15 vel 2020, 23:18

emirates je napisao/la:Source of the post Nisam ni ja fan klubova sa filozofijom ekspresnog uspjeha, ali u danasnjem fudbalu je tesko nametnuti se bez toga.

uzmi situaciju da imaš para ko blata. uložiš u klub o kaj ja zna, sedmoj engleskoj, i probiješ se do premier lige kro 10 godina. Te onda znaš da trebaš vjerojatno pola milijarde da bi imao iole ozbiljnu ekipu, ali ti pravila ne dozvoljavaju da ti, koji si vlasnik kluba, uložiš u njega, nego samo preko sponzora i zarade? Nije li i to malo nepošteno? a to je ono što ffp nudi, i zato samo odabrani jesu na vrhu.

kako da everton stigne ostale kada može uložiti samo koliko dobije, a dobije par puta manje od nekih iz velike šestorke. (kariikiram primjerom). onda kada RB Leipzig uspije, onda su plastični klub... pa kada se jedino tako može danas.

Od svih načina na koji se moglo bolje postaviti pravilo o financiranju FFP je u donjem ešalonu uspješnosti. ffp odgovara isključivo bogatima, a da ne kažem koliko je muljanja s time, kako se igrač kojeg su kupili provlači kroz rate, a novci od prodaje upisuju odmah (iako će biti dobivani na rate). Kako se dozvoljava (na primjeru barcelone) da završi sezonu, pa onda na kraju iste proda igrače kako bi zadovoljila FFP
slika

TheViper
Rank 11
Rank 11

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la TheViper » 16 vel 2020, 00:05

Sherpa je napisao/la:Source of the post
emirates je napisao/la:Source of the post Nisam ni ja fan klubova sa filozofijom ekspresnog uspjeha, ali u danasnjem fudbalu je tesko nametnuti se bez toga.
ffp odgovara isključivo bogatima

Ovo odavno govorim. Zato ce iz godine u godinu biti sve veci jaz izmedju 10-tak najbogatijih klubova i ostatka Evrope, i zato se u zavrsnici LS vrte jedni te isti klubovi.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 16 vel 2020, 00:24

Ali ako ne uvedemo salary cap, limit na broj igrača na posudbi (tako da nemreš ko chelsea kupit svakog mladog igrača i nadat se da će neki izrasti u potrebno), ili pak limitirati broj kupnji koje možeš napraviti po sezoni.

A to nitko ne želi - ni oni mali :)
slika

Markovic619
Rank 8
Rank 8

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Markovic619 » 16 vel 2020, 00:27

Sherpa je napisao/la:Source of the post uzmi situaciju da imaš para ko blata. uložiš u klub o kaj ja zna, sedmoj engleskoj, i probiješ se do premier lige kro 10 godina. Te onda znaš da trebaš vjerojatno pola milijarde da bi imao iole ozbiljnu ekipu, ali ti pravila ne dozvoljavaju da ti, koji si vlasnik kluba, uložiš u njega, nego samo preko sponzora i zarade? Nije li i to malo nepošteno? a to je ono što ffp nudi, i zato samo odabrani jesu na vrhu.

Ljudi ti nedozvoljavaju da uložiš u sopstvenu ekipu. Glupost.

Ali i tu bi trebala postojati neka granica sa ulaganjem, npr. ako neki šeik kupi klub da ne pljusne u njeg odma milijardu dolara, nego da ima i neke veze sa rezulatatom kluba u prethodnoj sezoni.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 16 vel 2020, 00:40

zato što je bilo kakva limitacija glupa, zbog toga su ovi na upitne načine stacvljali pare u klub. a glupo je zato što ako ti ne možeš uložiti koliko hoćeš ne možeš se boriti sa najvećima. zato što ne možeš dobiti sponzorske ugovore ko oni, ni za reklame ni za dresove. jedini način da dobiješ više para od njih je da sam uložiš, kada su prava od tva ista. ergo sum, ako sam ne uložiš ne možeš ih stići. Ako ih nemreš stići imamo samo sve veću razliku između onih na vrhu i ostalih.

kao što rekoh, ima drugoh načina na kojima se može raditi da se ujednači. ali to ni mali ne žele, a dio razloga je tome što se svi oni nadaju da će jednom biti na vrhu iznad ostalih. ima stvari na kojima se odmah može raditi. ukidanje zimskog roka recimo. to također odgovara bogatima. barceloni se ozlijedi suarez ide po napadača. United ostane bez veznog reda, ide kupiti nekoga. a ne. ukini to, pa da vidiš kada budu morali krpati ili drugačijom taktikom ili omladinskom školom. a da ne kažem ono ogavno kupovanje u pol sezonu unutar lige, kada top klub uzme onome ispod sebe najbolje igrača i tako ga osakati do kraja prvenstva.

postoji mnogo, ali baš mnogo načina na koji se nogomet može učiniti ravnopravnijim, a niti jedan nije u zabrani toga da netko uloži koliko želi u momčad. stavi salary cap, ništa mu ne znači što je uložio milijardu dolara, smije na njih potrošiti koliko i svi ostali.
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Wulf7X » 18 vel 2020, 17:03

Povratak na mesto zločina :D Atletiko je verovatno najgora opcija, Liverpul ne zna igrati protiv bunker ekipa, kontre mogu biti jako opasno ako se ide previše ofanzivno :? prognoza 1:1

Na programu je večeras i Dortmund vs PSG, to bi već moglo biti dosta zanimljivo, prognoza 2:2 :)

slika
slika

TheViper
Rank 11
Rank 11

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la TheViper » 18 vel 2020, 20:18

Kako Haaland i Minamino imaju pravo da igraju LS s obzirom da su igrali za Salzburg? Jel su menjali pravila?
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Wulf7X » 18 vel 2020, 21:17

Da to je promenjeno, sada igrači koji promene klub u januaru mogu igrati Evro takmičenja i u novom klubu :)
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Liga Prvaka 2019/20

PostPostao/la Sherpa » 18 vel 2020, 21:30

Dodatan razlog za ubiti zimski rok
slika

Natrag na “Sport”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.