Serie A 2018/19

Calcio italiano

Arhiva nogometnih događanja sezone 2018/19
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la emirates »

Zabavan derbi. Romina odbrana je i dalje krizna, i bili su propustili par stopostotnih prilika za gol, ali su uspjeli izvuci pobjedu. Ozbiljnija ekipa to vjv ne bi dozvolila though. Pustili su previse jakih igraca da odu i to ih je ujelo za guzicu ove sezone. Da su kojim slucajem Naingolan, Strootman i Alisson jos tu (ili da su doveli pristojne zamjene za njih), borili bi se za titulu sa Juventusom. Ovako ocekujem da ce biti tijesna borba za ulazak u LP.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la TheViper »

Kakva je klasa Pipita <3
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

Gledam sada Juve Inter, i mislim si kako osoba koja kaže kako je Mandžukić jedan od pet najboljih napadača svijeta ne bi bio lud čovjek.

Nije golgeter, ali zabija dovoljno da je koristan, jako dobro sudjeluje u distribuciji lopte, pogotovo glavom, odličan je obrambeno, jedino je jako temperamentan. Kada je dolazio CR u Juve, Alegri je odlučio zadržati njega, a ne Higuaina, zato što zna koliko mu je ovaj koristan u kreaciji igre. Igrao je u momčadi koja je igrala najbolji nogomet 21. stoljeća (Juppov Bayern koji je osvojio LP), jedini korak nazad u karijeri mu je bio nakon svađe s Pepom, a i tada je otišao u turbo opasni Atletico.

Nije napadač koji će oduševiti potezom, al daj mu par dobrih karika u momčadi i imat ćeš stroj od igrača.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Melloo »

On i Benzema su igraci savrseni za uparit sa nekim golgeterom.Ali ne bi nikad napad gradio na njemu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

Po meni je Mandžukić bolji nego Benzema (zapravo ispravnije bi bilo kazati da je bolji u puno više igračkih kategorija), čak mislim kako bi puno bliži opis bio jedan drugi francuz - Giroud, pogotovo ono što je igrao za Francusku reprezentaciju. Gdje je bio jedna od najvažnijih karika.

Mislim da bi trebao imati važno mijesto u povijesti, zabio dva puta u finalima LP, s dva različita kluba, zabio u finalu SP.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Wulf7X »

Juve izgleda rešio stvar, postaje i malo dosadno :roll:

A Mandžukić ono cool ga je imati u ekipi gde će raditi sa nekim golgeterom ali realno gledano najbolji igrači iz te ofanzivne linije su zapravo top zvezde fudbala tipa Mesi, Ronaldo, Nejmar, Grizman, Salah i td. pa prosto je nemoguće tu uvrstiti i Super Maria :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

MAdžukić je bolji i korisniji igrač nego Salah. Salah je imao jednu dobru sezonu, Mandžukić nekoliko njih.

Štoviše, kada smo po pitanju korisnosti, ja mislim kako bi mnoge ekipe koje gledaju na rezultat radije imali njega nego Mbapea (govorim odmah sada odmah, ako gledam dugoročno ili marketinški, onda ne bi). Mbape ima potencijala biti vrhunski napadač, no trenutno je čisti hype pošto njemu još fali dosta toga u pozicijskog igri što kroz godine može naučiti.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Melloo »

Meni je Mandzo Diego Costa za sriomasne.Baci ga u tim bez sistema nece ga nigdje biti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

A opet, pokazao je da može u Wolfsburgu, a i u Dinamu kada je igrao. Gdje nije imao baš ono top klase za suigrače.

Al stvar je, da danas moderni nogomet traži igru u oba pravca, a on tu ima prednost nad mnogim, ali baš mnogim napadačima. I ta stavka, igranje u oba pravca, će biti još izraženija u nogometu kada se Messi i CR oproste
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Melloo »

A dobro mnogim igracima se oprasta igra u dobrani ali moraju bit bas elita u napadu da bi im se oprastala.Mada sve je vise igraca koji je ne igraju i sve vise ce igraci potput Mandzukica biti na cijeni jer ih je sve manje i manje.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST i sve vise ce igraci potput Mandzukica biti na cijeni jer ih je sve manje i manje.
baš zato sam i krenuo s premiisom da ne bi bio lud onaj tko kaže da je jedan od top 5 napadača svijeta. Da ga Juventus iz nekog ludog razloga sada u siječnju otpusti, bez problema bi našao mjesto u top momčadi svijeta, i to ne kao onaj tkoji ulazi s klupe u rotaciji.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Wulf7X »

Zavisi kako posmatraš stvari, u ovakvim situacijama kad su u pitanju napadači gotovo svako će više ceniti igrača koji radi konkretne stvari na terenu, bilo da je je to ubacivanje lopte, kreiranje šansi, asistencije, golovi ili bilo koji segment koji spada u domenu napadača. Većina ovih top napadača su uglavnom ključni igrači tima, oni igrači koji menjaju stvari na terenu i bez kojih se ne može, oni osim što su golgeteri dosta utiču i na samu igru (osim klasičnih strikera koji kampuju u 16 i čekaju loptu :lol:). Naravno dosta bitni su i ovi igrači iz senke kako ih ja zovem (iako ovo što si napisao više je karakteristično za midfieldere a ne centarfore) niko ne nipodištava Mandžukića ali po meni je malo preterano reći da je npr bolji ili korisniji igrač od Salaha koji je još u Romi imao znatno bolji učinak i statistiku a tek sada u Liverpulu i da ne pominjem. Treba uzeti još neke stvari u obzir ali Salah je samo primer i jedno od imena na ovoj listi od 10-ak ili čak 20 kojima bi dao prednost :)
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

Al moraš gledati sve statistike. Madžukić recimo ima 15% više dobivenih duela u ovoj sezoni nego salah. Njegove obrambene statistike su to što ga drži visoko. On je napadač koji odrađuje prljav dio posla, a momčadi si sve manje mogu priuštiti imati dva igrača koji ne igraju obranu. Pogledaj barcu kojoj de mnogo puta u glavu obilo to što messi i suarez je ne igraju.

Ostajem pri tome da je bolji i korisniji, putaj bayern gdje je počela obrambena linija kad su osvojili ligu prvaka. S njim, koji je u konačnici imao asist i gol u finalu. Samo je razlika da on nikad nije bio prva zvijezda momčadi. A kroz povijest imaš malo more turbo korisnih igrača koji nisu bili prve zvijezde, a nemreš bez njih.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la TheViper »

Kakvog smo igraca dobili :clap:

Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2018/19

Post Postao/la TheViper »

Kakav posao Leonarda, za 35M uzeo ovakvog napadaca :clap:



Sad za vikend da dobijemo Romu i jako blizu smo plasmana u LS.
Odgovori