Sportska priča

za sve nasumične sportske razgovore

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Melloo »

Joj ja sam isao na Bih-Francuska tamo nekad 2006
pa na utakmicu rukometne lige prvaka Bosna-Ciudad Real
rukomet Bih-Hrvatska
I to je to sto se tice vecih utakmica
Idem na utakmice Fk Sarajevo i svog maticnog kluba KK Donji Vakuf al to manje :D
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la emirates »

Nisam nikad isao na utakmicu fudbalske repke. Od kada sam tu i pratim sport cesce, prelocirali su se u Zenicu i jbg. Vracali su se u Sarajevo tu i tamo (Iran, Katar, USA), ali su karte jebeno preskupe. Nema sile da dadnem 40KM da odem gledati prijateljsku utakmicu.

Isao sam na utakmice Sarajeva, tacnijr na evropske tekme dok sam ligaske posjecivao jednom svako malo. Prva utakmica mi je bila protiv Cluja, kad smo igrali 1:1 i ispali u uzvratu porazom 2:1. Neka svjetlija vremena za klub. S druge strane, bio sam prisutan i kad nas je Kukesi izbacio, kad sam na tribini prognozirao promasaj Melunovica. Na povratku sam umalo popio batine od istih tih navijaca, kada su napali tramvaj na koji sam zakasnio. Nakon toga sam sve rjedje isao i konacno prestao, jer mi je zao trositi pare da gledam predstave poput one sinoc, a i oni 'navijaci' me isto nerviraju. Dodje na tribinu i posmrce kokain sa stolice. Fuck that.

Isao sam na rukomet protiv Finske, Madjarske i ispratio sam U16 SP koji se odrzavao kod nas (besplatan ulaz hehe :3). Kosarku sam samo otisao na U16 utakmicu protiv Spanije prosle godine. Htio sam i na neku utakmicu Bosna Royal ove godine, ali su me ispiti sprijecili.

Ono sto sam naucio jeste da je mnogo zabavnije glesati utakmicu u udobnosti svoga doma. Odem na tekmu samo ako ce nas se iskupiti da zajedno odemo.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

svaka čast za ovo, tako je i trebala postupiti

https://www.24sata.hr/sport/bjelorusija ... mne-533357

A organizatori imaju srama prijetiti diskvalifikacijom.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la emirates »

Ne kontam kako neko moze napraviti tako kardinalnu gresku. Haj da su pustili slovensku himnu slovackoj takmicarki, pa bih mogao razumiti, slicna imena i to. Ali ovo bas veze s vezom nema.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Da bacim komentar. Braća Sinković su došla do srebra na veslačkom SP. Apsolutno veliki uspjeh poštop su promjkenili disciplinu nakon što su godinama u staroj dominirali. Ako ovako nastave, Tokyo 2020 bi moglo opet biti zlato.

Martin je nešto kasniej (predzadnaj utrka dana / natjecanja).

I jedna velika pohvala organizatorima što su invaliditete uključili u redovan program. Mislim da bi mnogi sportovi to trebali napraviti.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Dao sam ponovo bejzbolu priliku... nisam htio i dalje suditi o sportu na temelju 15ak godina starog razmišljanja... I ispalo je da mi je potpuno identično kao i tada. Koliko je to dosadno...
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

woho!!!!

bravo bravo bravo

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la emirates »

Sasa Ibrulj je dosta dobar novinar. Inace ne citam uopce autore kolumni, ali cim se njega sjecam to nesta znaci :D Ali u pozitivnom smislu, ne kao njegov bivsi kolega na sportsportu Amer Culic koji pise relame za selektore diletante za stoju.
Vrijedi jos spomenuti kako je:
1. Predsjednik naseg fudbalskog/nogometnog saveza optuzen za organizirani kriminal pljacke aerodroma u Sarajevu.
2. Bivseg evropskog prvaka KK Bosna unistio nekadasnja legenda istog, a danas premijer kantona Sarajevo. Ta ista Bosna je sinoc izgubila 50 razlike na euro kupu, gdje je rezultat nakon prve cetvrtine glasio 31:3. Igraci isto mjesecima nisu primili platu.
3. Trenutno najuspjesniji bh klub u kosarci je Igokea iz Laktasa, ciji je direktor sin trenutnog predsjednika RS. Napomenuo bih i da je ova familija unistila banjalucki Borac prvo investirajuci u njih, i onda povlaceci dvostruko vise.

Drzava kojom vladaju mafijasi. Dobijem osip kad neko kaze "pa nemoj tako, kakvi god da su, nasi su". Oni su jednako krivi za situaciju, jer je sa osmijehom prihvataju sve sto im se servira. O izboru novog selektora BiH da ne pricam. O tome cu kad se zvanicno donese odluka.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Meni je obavezno pročitati tko je napisao kolumnu u stvarima koje me zanimaju, ono što sporadično pratim često ne pogledam pošto ne zapamtim ime.

Al da, slažem se, ako ne pratiš imena, a ovo ti zvoni na nešto pozitivno, očigledno nešto konkretno radi.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Moram vam preporučiti ovaj kanal, ako volite sport.

https://www.youtube.com/channel/UCjTiZ9 ... PMsciuevxg

Tribina.he je odlična ideja, premda mi je njihov YT kanal otkrice. Ok, ima stvari koje su vezane uznašu ligu, ali jako puno i onih koji nisu. Ideja je da svaki dan obrade jednu temu, trenutno, dok ovo pišem, slušam kako govore o tome zašto je Lazio tako uspješan ove sezone.

Poslušajte. zaista preporuka.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Melloo »

pratim ih vec nekih pola godine dobri su pravo, mada me nekad previse iznervirjau sa puno statistike :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Što više statistike to bolje :D

Mislim da je vrijeme da napokon imamo komentatore / novinare koji shvaćaju sportsku znanost, koji analiziraju kroz informacije. (jebiga, meni je statistika ljubav). kao što i sami kažu #stoppovršnosti
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57169
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

drag oćosić pred otkazom, a možda i pred zatvorom

šverco kartama za SP.
slika
Odgovori