Premier Liga 2018/19

Engleski nogomet

Arhiva nogometnih događanja sezone 2018/19
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Ne kapiram cemu ovakve rasprave
ni ja, nema kluba koji će prije izabrati alonsa spram ddga kada bi mogao kupit oba :D
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Wulf7X »

uporediš statistike ove sezone i otprilike shvatiš situaciju...procenat odbrane, clean sheets, broj primljenih golova (iako ovo dosta zavisi i od odbrane ne striktno od golmana) vazdušni dueli, sprečene velike šanse bukvalno u svim kategorijama je Alison ispred DDG a ono pogotovo u čemu se izdvaja jeste rad nogom, dodavanja i dugi pasovi pa je stvoreno nebrojano veliki broj šansa pa i golova nakon takvog začetka akcije. Ko je imao bolju karijeru u ko bi se bolje prodao su dečje priče i pada u vodu kad se pogledaju brojke i učinak. DDG je odličan golman ali iza njega dosta više stoji marketing od konkretnih rezultata :)
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Melloo »

De GEa ima solidnu sezonu, mozda dobru.Ovo mu je prva utakmica da sam ja gledao da je bas wc branio.Imao je par utakmica gdje su mu lopte kroz ruke prolazile.Imao je mnogo bolje sezone od ove
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST DDG je odličan golman ali iza njega dosta više stoji marketing od konkretnih rezultata
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
On barem zna kako titula izgleda, i ona nacionalna i neka internacionalna ;)

Jesu, al pogledaj ovu statistiku @melloo
Od 10 golova koje je Liverpool ove sezone primio 2 su upisana kao greška golman - 20%
United ih je primio 32, i samo je jedna greška golmana.

DDG ima 80 obrana, Alison 48. No to je do stanja momčadi.

I dok ih je punio puno pod bivšim trenrom i lošom obranom, ovakvu utakmicu kao što je izveo jučer malo tko može ponoviti. Sofa Score mu je dao 9,7 po svom algoritmu. Ove sezone su samo tri igrača imali score veći od toga u PL. Salah i Hazard jednom 9.9 i jednom Pogba 10. I sada stavi poredbu, pošto algoritam puno više vrednuje golovbe i asistencije nego obrane. Dva gola i dvije asistencije su 10, no 11 obrana, od toga 4 ili 5 u 100% situaciji su 9,7. U algoritmu koji vrednuje puno više dodavanja, asistencije i slične stvari on je skupio 9,7, mislim da ni jedan golman nije imao ni blizu tog ove sezone.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la TheBesir »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST On barem zna kako titula izgleda
pričekaj kraj sezone i ovo postavi ponovo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST On barem zna kako titula izgleda
pričekaj kraj sezone i ovo postavi ponovo.
Misliš onako kako ti se @emirates javio nakon prve utakmice s Napolijem?
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la TheBesir »

To što su oni njih pustili malo da se djeca igraju.
A united ispada od PSG-a,a tamam vas krenulo.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la TheBesir »

Virgil van Dijk je ove sezone odigrao 31 utakmicu i niti jedan igrač ga do sada nije uspio predriblati.
btw. Hummels reko da je trenutly najbolji def. na svijetu, a nije pogriješio
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Wulf7X »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST On barem zna kako titula izgleda, i ona nacionalna i neka internacionalna
:shock: :shock: :shock: :shock: i kakve to konkretno veze ima sa tim ko je bolji golman...gospode Bože mislio sam da su fb klinci Mesi/Ronaldo je bolji sam vrh u kategoriji fanboy sam i lupaću nešto ali ovo je hit :D

kada bi se jedna utakmica uzimala kao merodavnost nečega Svonzi bi verovatno bio šampion Engleske...elem odigrane su 22 utakmice u ligi i ako već oćeš rejtinge da gledaš DDG ima 6.78 naspram 7.12 koliko ima Alison. Cenim tvoj entuzijazam i optimizam da izvučeš najbolje i samo pozitivne stvari ali ono jbg kao što rekoh pogledaj malo šire, pogledaj sve brojke i statistiku ko je šta radio i jednostavno prihvati činjenice i ne zamajavaj nas budalaštinama :)
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Melloo »

Ma nisam ga ja uporedjivao sa Alissonom.On mi je jos uvijek overall ispred Alissona zbog veceg broja vrhunskih sezona.Ove sezone ne znam bas ne pratim niti jedne niti druge toliko.Znam da se de Gei u spaniji htjela glava skinuti zbog nastupa za repku i molio se Casillas da se vrati :D
Ove goidne mi je Ter Stegen broj 1 pa onda vi se dogovorite ko je bolji od te 2 :mrgreen:
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la TheBesir »

Allison najbolji golman na svijetu,Dajk defender,Salah napadač - to ptice na granama znaju.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Allison najbolji golman na svijetu,Dajk defender,Salah napadač - to ptice na granama znaju.
kaže čovjek koji je svojedobno kazao da ne zna točno kako zaleđa funkcioniraju.

@melloo Ter Steigen mora biti prvi golman njemačke, mora mora mora. Jako dobro brani, jako malo kiksa. Osim toga Ako slažemo top tri njih lako upotpunimo s Oblakom i DDGom.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

Nije samo to @wulf7x nego način na koji se ocjene računaju. A računaju se tako da mu oduzimaju bodove za primljeni gol (negjde oko 0,3 - 0,4 po primljenom golu), kada je golman na vjetrometini zato što mu je obrana loša. a dodaju kada ekipa dobije, što je Liverpool ove sezone puno puta radio. I tu dolazimo do toga koliko algoritam gleda momčad.

I da, u pravu si, prosjek mu je bolji. ne negiram, no statistika nije samo prosjek. Kada gledaš algoritme moraš gledati i kako funkcioniraju. da, ove sezone Alison ima bolje, no sezona još nije gotova.
slika
Avatar
Tomke
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 07 svi 2018, 12:24
5
Status: Offline

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Tomke »

Nije statistika toliko bitna i sezona je na pola
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Premier Liga 2018/19

Post Postao/la Maki »

Nekad sam i ja pratio ovu ligu. Chelsea u srcu još uvijek!!!
Odgovori