Sportski događaj

Dio povijesti

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la Sherpa »

Evo tema za sportske događaje koji su vam se urezali u sjećanje, ili su važni pa ih želite opisati drugima koji možda nisu upoznati s tim. Molim vas, napišite i koju rečenicu, nemojte samo stavljati video :).

Sport: Hokej
Datum: 26.3.1997.
Timovi: Detroit Red Wings vs Colorado Avalanche
Naziv: Iako ih ima nekoliko, mislim kako je Brawl in Hockeytown i Fight Night at the Joe su najpoznatiji

Ovo je jedna od najpoznatijih šora u povijesti NHLa, mnogi kažu kako je obilježila povijest. A sve je krenulo u doigravanju 1996. godine. Utakmica broj šest konferencijskog finala, favorizirani Detroit treba pobjedu kako bi izborili game7, no već u prvoj trećini dogodila se stvar koja je započela cijelu priču. Claude Lemieux (Colorado) skucao Kris Drapera (Detroit) u ogradu strgavši mu pri tome čeljust i još ponešto, zbog čega je izbivao do polovice iduće sezone. Detroti je tu utakmicu izgubio, no nikada nije zaboravio, dok je Colorado s metlom nad Floridom podigao najljepši pokal na svijetu.

Sezonu kasnije timovi su se sreli tri puta i nikada se nije ništa dogodilo, sve do gore spomenutog datuma. Četvrta međusobna utakmica sezone krenula je sa dvije šore (na kraju će ih biti čak devet), a onda je pred kraj prve trećine McCarty (Detroit) vidio Lemieuxa i krvnički nasrnuo na njega ubivši boga u njemu, za to vrijeme svi ostali sudionici na ledu se se krenuli mlatiti, uključujući i golmane (što nazivaju jednim od najboljih golmanskih sukoba u povijesti).

Šora se nastavila, a rezultat nakon regularnog dijela bio je 5-5 da bi u produžetku McCarty zabio za pobjedu Detroita. Mnogi kažu da ih je to ujedinilo. Te godine u konferencijskom finalu sreli su (koga drugoga nego li) Colorado, dobili s 4-2, kao što su godinu ranije izgubili, te su ovog puta oni u finalu za kantu napravili metlu kako bi je podigli.

Rivalitet se pomalo nastavio, ali je i splasnuo zato što je NHL takva liga gdje ima puno zamjena igrača – dvije tri godine kasnije to su skoro potpuno različite momčadi i svega nekoliko igrača sudjelovalo je tog dana na toj utakmici u momentu kojeg će NHL pamtiti još godinama.

Oko minute i pol počinje 'prava' stvar
Zadnja izmjena: Sherpa, dana/u 15 pro 2016, 16:01, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la Rio146 »

Sport: Nogomet
Datum: 25.5.2005.
Timovi: AC Milan vs Liverpool
Naziv: Istanbul Miracle

Kao prvo, zašto je meni jedan od najdražih sportskih događaja? Zato jer sam kao mali od možda 5 godina, dobio svoj prvi dres. Bio je to dres od Liverpoola (Michael Owen). I od tad navijam za Liverpool. Sjećam se ove utakmice, kao da je jučer bila. Par dana prije finala, u razredu smo se podijeli ja i jedan prijatelj smo bili za Liverpool, a ostatak razreda za Milan. Bilo je tu svakavih prepirkih. Na sam dan utakmice bio sam uzbuđeniji no ikad. Nisam mogao dočekati početak utakmice. Milan je tada imao jednu od najboljih ekipa u povijesti ove igre. Liverpool je imao dobru ekipu, ali ne tako zvučnu kao Milan. Prvi napad za Milan i odmah je bio šok. Maldini 1:0. Ne dugo nakon toga Shevchenko zabija još jedan gol, ali nasreću bio je iz zaleđa. Do kraja prvog poluvremena, Crespo je još dva puta pogađao mrežu. Na odmor se otišlo rezultatom 3:0. Zove mene prijatelj na poluvemenu, i smije se. Počinje drugo poluvrijeme. 9 minuta u drugom poluvremenu, donosi prvi gol Redsa (Steven Gerrard). Dvije minute kasnije Vladimir Šmicer, puca sa 25-30 metara i postiže pogotak za 3:2. Nakon 4 minute Gattuso radi prekršaj u 16-ercu. Penal za Liverpool. Puca Xabi Alonso i fula, ali zabija na odbijanac i Liverpool je izjednačio utakmicu u samo 6 minuta. Ja skačem po kući od radosti, derem se, plačem, to je neopisiv osjećaj. Nakon toga Milan se malo pribrao, i imao je još par šansi, međutim tu je vrhunska Liverpoolova obrana. Finnan, Traore, Carragher i Hyypia. I nakon Shevenko-vog penala, kada mu je Dudek obranio, Liverpool je postao 5. put osvajač Lige prvaka. Jedna utakmica, koju sigurno neću zaboraviti. Taj osjećaj, taj trenutak, nešto najbolje ikad.

Yes Sir!
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la emirates »

Sport: Fudbal
Datum: 14.11.2009.
Timovi: Portugal v BiH
Naziv: Nema vecih pehova od nas

Ovo mi se bas urezalo u pamcenje jer sam tad bio najzagrijaniji za fudbal i nasu repku. Tek smo tad prestali biti sranje od ekipe i poceli smo igrati dobar fudbal. Igraci su bili u sjajnoj formi, skoro svi su bili kljucni igraci za svoje klubove, uzimali titule, nagrade itd. Izborili smo prvi baraz za SP u historiji, i izvukli su nas protiv Portugala koji je bio dosta slabiji u poredjenju na prijasnje stanje, a sad su jos bili bez Ronalda. Pored svega mi je bio rodjendan. Ffs, ovo sve nesta znaci, necemo ovo zijaniti nikako. Utakimca se igrala, dobri smo, pruzamo otpor, stvaramo prilike, cak je i Ibricic pogodio precku. Jebi ga, gubimo na poluvremenu, nema veze, ako nastavimo ovako moramo zabiti. I nastavimo mi i u drugom, ali lopta nikako da udje. Onda ide sudijska nadoknada, lopta ide na Dzeku koji je ostao sam, Dzeko je nabije glavom i kucka se odbila od zemlju i ravno u precku. Mi naravno svi slavimo, jer smo vidjeli loptu u golu, ali jbg, nema veze jer se lopta odbila do Salihovica, dok je njihov golman bio skroz izgubljen. Salihovic je sutira... jebena stativa. Kraj utakmice. Mislim da nikad nisam ostao toliko razocaran za rodjendan... sve to ove utakmice protiv Grcke gdje smo vodili 1:0 sve do 95. minute. Stvarno bi trebali prestati igrati utakmice za moj rodjendan.

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la Sherpa »

@emirates niste imali šanse proći dalje. Sjećam se da sam, kada sam vidio ždrijeb, rekao da ispadate. Ako se pitaš zašto, odgovor je vrlo jednostavan - imali ste sjajnu generaciju s klaunom na klupi. Prvu ste izgubili s tih spomenutih 1-0, no druga je bila doma i to je bila sjajan prilika za napraviti nešto, no i to ste izgubili istim rezultatom kada je Ćiro branio rezultat iz prve utakmice.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la emirates »

@sherpa Da, druga utakmica je bila dosta dosta slabija. Ali ono, da su Ibricic i Dzeko/Salihovic pogodili te prilike, imali bismo 1:2 u Lisabonu pa bi cak i taj poraz od 0:1 nama isao u korist. Sad pitanje, kako bi se igra nastavila u tom slucaju, ali svakako ostaje zal.

Ja Safeta Susica vise cijenim od Cire (pricajuci iskljucivo o nasoj repki) ali odajem i Ciri priznanje, jer je on taj koji je nakon niza skandala sa savezom, bojkotom igraca i svim tim sranjima, uspio vratiti duh ekipi i postaviti temelje za ono sto je uslijedilo u narednim godinama.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la Sherpa »

On je odličan motivator, to mu nikada neću osporiti, ali kao trener, ne. Puno više fame i sjajnih generacija nego rezultata, da je tako odličan napravio bi rezultat gdjegod se pojavio, no nije.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la Cenation Leader »

Ajoj kad se sjetim te noći, kad je Muslimović natrčao na onaj odbijanac od Džekine prečke mislim da sam već počeo slaviti gol kad ono stativa prokleta :cry:

Ali najžalija tekma ostaje ona sa Francuzima za Euro 2012, koliko sam samo bio napaljen na tekmu i ono u prvom poluvremenu smo ih uništili doslovno i vodili sa 1-0, u drugom poluvremenu sjećam se odmah na početku Begović ušao umjesto Hasagića, Malouda slomio Mujdžu, minute prolazile i prolazile kao sati a nada sve veća i onda na kraju onaj prokleti penal koji je morao doći kao da sam znao jednostavno mora UEFA odraditi svoje da Francuzi prođu kao protiv Iraca za SP ranije. Noć koja se nikad nije preboljela.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportski događaj

Post Postao/la Sherpa »

evo sjajnog videa na prvi post ove teme

slika
Odgovori