Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Status: Offline

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 21:42

Al nam se izlupeta Dule, skoro kao nekad kad sam ga drao u slagalici :D

Itekako postoje GOATovi u bar 10 sportskih disciplina. Bolt, Jordan, Felps, Osaliven, Serena Vilijams, Mejveder ...

Naravno da imaju veze mastersi, medjsuobni dueli, slemovi i broj nedelja na prvom mestu kad nekog preteknes u svemu tome.
Ta fora sa srbima je nametnuto, uospte nije tako. Ajd kazi, na sta mislis ? Ogroman broj teniskih legendi je vec sad priznala Djokovica kao najveceg. I taj broj je sve veci.
Gresis malo mnogo.

"Ako" ga Djokovic pretekne po slemovima (a nadam se da hoce), onda ostaje Federeru da parira u dugovecnosti jedino :lol: posto u nicemu drugom nema prednost nad Novakom kroz 50 medjusobnih duela i naravno da postajes GOAT u toj situaciji.

Finala svih turnira 14-6 za Djokovica. Nakon sto je bilo 4:4 u jednom trenutku.

Pobede na grend slemovima, 10-6 za Djokovica. Nakon sto je bilo 4:1 za Federera.

Grend Slem finala 4-1 za Djokovica. Nakon sto je Federer vodio sa 1:0

Od 2011. do danas, na slemovima, Federer je uspeo da mu prekine onaj niz na Garosu i dobije mec na Vimbldonu 2012. (polufinalni mecevi), ali je Novak njega tukao 8 puta, na sva 4 slema bar po jednom (od toga, 4 puta u finalima).

Poslednja pobeda Federera u finalu Slema nad Novakom, a ujedno i jedina se desila 2007.godine.

Sta je pruzio tenisu vise od Nadala ili Djokovica? Samprasa? Lejvera?

Misljenje ti je bas ono, medijski napumpano. Ajd bar da vidimo pokrice neko.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tenis

PostPostao/la Sherpa » 15 srp 2019, 21:47

Znaš zašto navijaju protiv njega? Zato što navijaju za Nadala ili Federera - zato što su atraktivniji tenisači. Ima i nešto u ovome što si kazao, da je došao nakon njih, no mnogima on igra ružan tenis (ja sam recimo među njima). A ako navijaju za drugog, to automatski znači da navijaju protiv njega.

Zato mrzim narativ da su protiv njega zato što je srbin. Nema nacionalnost veze s tim.

I mislim da će se mnogi složiti da je on od tri najmanje atraktivan za gledati. A to je itekako važno kada se govori o popularizaciji sporta - gledaju se atraktivni, oni koji privlače i one koji inače ne prate da krenu gledati. I ako pogledaš, u mnogim sportovima u kategoriji najboljih su baš takvi - atraktivni igrači. To je dio gdje se mnogi ne mogu povezati a njim
slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 21:55

A zasto je bitno za koga publika navija? Jel to neko merilo necega? Federer je popularniji (Nadal nije bas) i sta sa tim? I za Djokovica svi navjaju kad ne igra protiv Federera? Jel to znaci da mrze ostale?

Ronaldu je zvizdalo 99% stadiona sem Bernabeua, pa ? Zvizde, pljuju, gadjaju, prete, mrze otvoreno. i? GOAT brale, dok se Mesiju aplaudira i klanaj svuda.

Djokovica niko ne mrzi, takodje jedna pogresna percepcija. Kad je neko iskazao izlive mrznje prema njemu? Imaju svog ljubimca u vidu Federera. Ne znam sta je tu toliko lose. To sto se aplaudira na duplu gresku Djokovicu je sto u publici sede bogati kezualci koji veze sa tenisom nemaju vec piju pivo od 200 dolara i placaju karte 10k evra. To uopste ne znaci da ga neko mrzi.

Mejveder je najdosadniji bokser u istoriji sportova pa je GOAT i najpopularniji sportista mozda i svih vremena. Marketinski. Ni ta prica ne pije vodu.

E da, marketing. Federer ga ima za 10 Djokovica i Nadala ja mislim. A ono sto se plasira u meidjima, mnogo lako dopire do kezualaca.

Da, za mene je Federer i dalje GOAT, ali ne moze biti ni u ludilu onogo momenta kad/ako Novak uzme 20 slemova koliko god mu tenis bio "dosadan".

HunterDX
Rank 11
Rank 11

Tenis

PostPostao/la HunterDX » 15 srp 2019, 21:57

Pa sad, meni je prelep njegov tenis, onakvo kretanje, onako elegantni bekhendi, pogotovo na betonu u Australiji, pogledaj finale sa Nadalom, kako je vraćao servise, ono je strašno.
Mnogim teniserima i stručnjacima je njegov tenis postao lep.
Tu je i onaj deo kako Federer napada na raznovrsne načine, kako nadal stiže lopte, igra neverovatne spinove, pa zato deluju atraktivnije.

Nisam rekao da ga mrze jer je Srbin, već se u ovom slučaju žalimo i u oravu smo. :D

Možeš da navijaš za jednog, ali nema opravdanja za onakvo ponašanje publike.
A počeće svi da ga poštuju kada bude završio karijeru.
slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 22:03

Ma kakav dosadan tenis. To je prica od ljudi koji tenis ne gledaju. Vec se sjedinjavaju sa tudjim nekim misljenjem koji opet u svrhu uzdizanja Federera moraju da spuste drugog.

Federer je atraktivniji, napadac je, svaki poen nacrtan, iconic sto se kaze.

Novak i Nadal su defanzivci, iz defanzive napadaju i beleze vinere. Novak dosadan, a Nadal kao 5x defanzivniji igrac je atraktivan sta? Uvek se forsira prica da je Djokovic dosadan, a Nadal nekako uvek zapostavljen iako je njegova igra brani se dok protivnik ne pogresi, viner belezi samo u slucaju nuzde.

Djokovic diktira tempo sa osnovne linije i vineri mu nisu obaveza. On meceve dobija protivnickim greskama. Ali zato ima bekhend koji je najbolji i nepogresiv. Najbolji all around igrac. Sve ima u arsenalu, a nista najbolje.

Svako vise voli da gleda tiki taku barsinu (Federera) nego Simeoneov Atletiko (Djokovica). Ta prica otprilike.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Tenis

PostPostao/la Sherpa » 15 srp 2019, 22:08

Ali goat nije samo ono što pokazuje na terwnu, neho i ono van njega. I zato ljudi percipiraju federera koji ga je jako popularizirao.

Da nije bilo njega, te da su samo nadal i đoković - ne bi sport danas bio toliko popularan. Čovjek ima neku
magnetsku karizmu (i tu je đoković najslabiji od tri)

Pogledaj sve koje si nabrojao za goatove u pojedinim sportovima - svi redom karizmatični. (Plus floyd nije bio dosadan boksač dobar dio svoje karijere - bio je KO mašina jedno vrijeme, pa preko pola pobjeda su mu KO Pa ako ćemo govoriti o goatovima ljudi zato ne percipiraju mlađeg klička koji je bio dosada skoro svaki svoj meč, a toliko fizički dominantan. Dok je brat skoro svaku dovršavao KOom). Plus u boksu je teško govoriti o goatu zbog težinskih kategorija. Gdje dva suvremenika nikada nisu bili u ringu zajedno. A oba klička bi ubila floyda u meču. No nisu ista kategorija pa nitko to ne gleda.

Pa upravo ste obojca potvrdili da njegov tenis nije atraktivan za gledati. Ja ne govorim o taktici, o tome koliko je perfektno to što radi - govorim koliko je casual fanu što od toga zanimljivo. To je atraktivnost.
slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 22:20

Za mene su oni svi subjekti. Zanima me uspeh u tenisu, a ne da li su harizmaticni van terena. Kakve veze ima to?

Novakov tenis je drugaciji od Federerovog. Nije lepota samo sunuti u napad sve i beleziti viner.

On iz svoje defanzive igra jako lep tenis. Juce je igrao ruzno jer je bio los Novak kakvog retko vidjamo, na 50% forme. Uzas.

Ali zato finale AO 2019. je odigrao kao nacrtano. Us Open finale 2018 takodje. Pljustali vineri, leteo je na sve strane, stizao sve i ponizavao rivale. Zatim finale sa Federerom na Vimbldonu 2014. Mozda i najbolji mec sezone tada, kakva predstava.

Ajd da razgranicimo popularnost koja je nebitna ( i u kojoj Federer dominira) sa GOAT titulom o kojoj se prica. Jer ta popularnost ce jedina i ostati Federeru kad se povuku, a bitan je teren.

Federer i Novak imaju isti broj pratioca na insta recimo. Sto je danas neko merilo popularnosti (budi bog s nama), na tviteru valjda bese isti... tako da... Federer je ljubiamc Kezualaca, koji placaju 10k dolara kartte, vole da vide ikonu tenisa koja dugo traje...

Ali... i dalje ne kapiram kakve to veze ima sa GOAT statusom.

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 22:28

Zaboravih da kazem.
Jordan -alkohol i kurve
Felps- skandal majstor
Mejveder- ne bih se ijasnjavao o zatvoreniku
Osaliven- droge
Serena- skandali koliko hoces, dopinzi...
Bolt-... ok za njega nemam nista.. :D

Daleko su oni od nekih uzora... Federer doduse itekako jeste. rol model.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Tenis

PostPostao/la Sherpa » 15 srp 2019, 22:39

Naravno da ima. Pošto ti koji plaćaju 10k dolara karte su ti zbog kojih imaš jake nagradne fondove. Možemo govoriti o tome tko je goat u sportovima koji nemaju toliko para - gdje nikoga nije briga.

Zato što sport nisu samo rezultati, iako su najveći dio, nego je i zabava publike. To se itekako gleda, kao i popularizacija sporta, kada se gleda goat. A tu federer ima primat. Popularan je, podigao je sport, atraktivan je i ima fantastične brojke iza sebe.

Odigrati kao nacrtano nije ujedno i atraktivno. Kyrgios je atraktivan tenisač - i na terenu i van njega - ljude zanima kakvu će pizdariju napraviti, neki ga zbog toga vole, dok ga velika većina prezire i želi izbaciti s toura. Njegovi mečevi potencijalno donose show.

Atraktivnost nije vraćanje servisa ako to nije malo more lijepih winnera iz istih. Nego je raznolika igra, vic u igri - zato ljudi vole Federera. Njegova igra je poezija, Novakova je dugački dijalog. I jedno i drugo može donijeti rezultate. Samo jedno ljudi više vole od drugog

Ps: vidim da si dopisao, mislim kada bi govorili o uzorima da sva trojca velikih tu mogu proći bez imalo problema. I to je zapravo žalosno što se takvo što ne cijeni dovoljno.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Tenis

PostPostao/la Sherpa » 15 srp 2019, 22:42

Ps: zato ti je gretzky manje više jedina osoba oko kojw se svi slažu da je goat nekog sporta.

Drži malo more rekorda, od kojih neki možda nikada neće biti oboreni. Bio je jebeno atraktivan igrač, i ne samo to, donio je kompletnu revoluciju u razmišljanje o hokeju. Te je bio nevjerojatno popularan, te je popularizirao sport (njegov prelazak u la je bio medijska bomba)

To je ono gdje nema polemike. I kada se gleda goat, mnogi pokušavaju baš usporediti s količinom faktora koje je on donio.
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Tenis

PostPostao/la Wulf7X » 15 srp 2019, 22:43

donniedemonD je napisao/la:Source of the post skoro kao nekad kad sam ga drao u slagalici

slika

Ovo zahreva jedan obračun :think:

► Prikaži “Spoiler”
slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 23:03

Kao sto rekoh, ne slazem se.
Jer pomenuh Kristijana, tom coveku zvizdi svaki stadion u Evropi recimo. I sta cemo sa tim :D

A ovo da ne znaju Djokovica cu da ti oprostim u ime toliko daunloudovanih pesama, ali ne kapiram taj animozitet :D i nije uopste tako jer pomenuh i te drustvene mreze gde su izjednaceni i tako te nove moderne stvari, ali ajd. Imas neko svoje skroz pogresno percepiranje u vezi Novaka.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Tenis

PostPostao/la Sherpa » 15 srp 2019, 23:11

To ti je pogled i ti možda nemaš taj dojam popto si iz srbije, pa nisi neutralan, ali zbilja jako puno ljudi gleda baš na taj način. Novaka im je dosadno gledati

To ne umanjuje koliko je on dobar, pošto je. Najbolji individualni sportaš na ovim prostorima - kontrirat ću svakoga tko kaže suprotno. Bio bio bi i ukupno gledano najvažnije sportsko dostignuće na ovim prostorima da nije bilo hrvatske nogometne reprezentacije. Pošto je nogomet popularan kao svi ostali sportovi zajedno, čak i više. Gdje je jedno drugo mjesto važnije od svih silnih teniskih turnira (što samo govori koliko je nogomet kulturološki značajan u svijetu)

Ps: kikiju zvižde pošto on uživa u tome, njega to hrani.
slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 23:30

Ma ne slazem se u smislu da to presudjuje oko teniskih dostignuca, ta popularnost. Jer valjda o tome polemisemo.
Federer nije teniser samo, vec pojava. . Tu utice mnogo stvari. Da se poklope. Nije to samo harizma. Ja mu to ne oduzimam niti imam ista protiv toga. Nervira me kad to pocne da se mesa sa teniski mdostignucima.

To jednostavno dodje. Ali, meni to nista ne znaci. Ne u ovom slucaju, nego inace. Ne bavim se time niti se vodim ko koliku popularnost ima.

Gledam da sagledam objektivno situaciju. A za mene, neka teniska dostigunca govore, a ne popularnost. Jer ako popularnost treba da bude merilo, dajte The Rocku nagradu za najboljeg glumca svih vremena i Justin Biberu za najboljeg pevaca.

Ovo je individualni sport pa samim tim statistika itekako jeste bitna. Koga publika, potpuno subjektivni akteri podrzavaju, je najmanje bitno.

Al eto, svi valjda razlicito gledamo.

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Tenis

PostPostao/la donniedemonD » 15 srp 2019, 23:36

E da, jos ovo.

Federera najvise podrzavaju na Vimbldonu i US Openu, uz naravno Hale i Bazel jer ih osvaja vec 20 godina. Mozda ima jso jedan dva turnira gde su uvek svi uz njega.

Na ostalim terenima, to je uglavnom ekvivalentno onome sto podrzavaju Nadala ili Djokovica. Djokovica obozavaju u Aziji i celi stadioni navijaju za njega kad igra bilo koji turnir. Takodje neki mastersi na americkom tlu. Uvek je to sve fer i korektno, podjednako navijanje.
Dakle nije ni to tako izrazeno kao sto se predstavlja u korist Federera niti se svuda navija samo za njega.

Svako ima svoje dvoriste, Nadal ima Garos, Madrid, Barselonu . Sto drustvene mreze pokazuju.

Overall, Federer je u prednosti kod tih kezual fanova.

Kao sto je McGregor prosecan borac, ali je najpopularniji. Mnogo stvari utice na popularnost.

Natrag na “Sport”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.