Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST ali će tenis ostati jedini sport gde posle prve greške imaš drugu i gde će servirati jedan za drugim
kak pratiš tenis, što je bilo s onim eksperimentalnim pravilima koje su koristili na onom turniru mladih nada prije.... hmmmm... godinu i pol? (mislim da je bilo krajem 2017 godine).

meni su ideje bile super.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST ali će tenis ostati jedini sport gde posle prve greške imaš drugu i gde će servirati jedan za drugim
kak pratiš tenis, što je bilo s onim eksperimentalnim pravilima koje su koristili na onom turniru mladih nada prije.... hmmmm... godinu i pol? (mislim da je bilo krajem 2017 godine).

meni su ideje bile super.
Pitanje je šta će od tih promena zaživeti, hteli su da ukinu nec, da se svi mečevi igraju na 3 dobijena seta, gde bi se setovi igrali do 4, tb bi se igrao pri rezultatu 3 prema 3, da se malo ubrza tenis, pauze bi takodje bile kraće.
Često eksperimentišu sa mladima, oni i igraju na 4 gema.
Turnir u Milanu koji nažalost i ne pomaže mladima previše.
Ali na zvaničnim ATP turnirima te promene nisu još u planu.
Možda se nešto i promeni kada ova trojka ode.
Možda će tada doći do promena, moraće da se sačuva popularnost tenisa, a mladim igračima u potpunosti odgovaraju takve promene.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Sta bre pisete to ljudi :D

Postoji nesto sto se zove serviranje za potvrdu brejka. Nekad je 3-0 dva brejka prednosti, a nekad je 3-0 samo jedan brejk prednosti.
Ne otvara uvek isti igrac prvi gem u setu.
I ono najvaznije, ne biraju svi da serviraju prvi.

1-2-2. To bi bilo potpuno nelogicno ali i nepravedno prema igracima. Napravis jedan brejk za 2-1 i onda serviras dva puta za 4-1 ? Pa ko bi pristao na to :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

1,2,2 je točno ono što koriste u tajbrejku kako bi bilo pravednije i donijelo bi pravednije stvari u tenis, pogotovo u zadnji set.

Da, imao bi 4-1 , ali bi i percepcija postala drugačija pošto bi se gledalo kro 122 sistem. I dalje bi imao servis za potvrdu brejka samo, opet u malo drugačijem principu - taj brejk principu. I u konačnici bi imao jako sličan rezultat na ovaj tip serviranja.

Svodi se da nije pravedno da netko 12 puta servira za ostanak u meču.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Pa lepo kazes, u taj brejku, jer je to tamo sasvim logicno i ima svoje zasto.

A u regularnim uslovima to nema nikakve logike. Recimo danas, igras 5 sati, 5 setova, psiholoska bitka, a ti posle jednog brejka prednosti koji poradjas kao nezdrav treba da serviras dva puta protivniku, za redom ? Da imas, ti dve prilike da vracas i to zbog sistema... ali onda psihologija gubi svoj momenat.

Msm, ne znam ni sto raspravljamo, to ce se desiti nikad, nijedan igrac to ne bi prihvatio ni u ludilu.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Melloo »

Gledao sam mec danas
Nijedan nije bio na vrhunskom nivou.Mec nije bio epic.Bio je super zanimljiv jer su obojica mogli bolje i samo su na flasheve to pokazali.
Dobar mec ali nista specijalno
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Pa zato smo danas imali psihologiju gdje novak niti jednom ne servira za opstanak u meču (a niti za pobjedu), a federer svaki servis.

To je jako loša sportska psihologija gdje je veći dio tereta na onom koji servira drugi
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Na sportove se gleda previše površno, mislim da u svakom sportu ima mesta za promene, koje bi svakako bile dovre za taj sport.
U tenisu definitivno postoji prednost kada neko prvi servira, Novak je neko ko voli da započne meč svojim servisom npr
Ali ima i ona druga strana, onaj koji drugi servira ustaje sa klupe pre svog servisa.
A zašto na kraju spominjemo tu pravdu, pa dovoljno je što teniseri ne vole da serviraju za opstanak u petom setu, jer kada serviraš prvi, imaš prava na popravni, zato ja i podržavam US open, tb u petom setu na 6 prema 6 i kraj, nema toliko igranja na razliku, ima od 4:4 do 6:6, to nije teško izdržati. Lepo se završi set kao i svaki drugi, ako je prvi set normalno osvojiti 7:6, zašto nije i peti?
Samo bih tako uradio i rešio taj problem.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Naravno da ima, samo ljudi se previše boje promjena. Pa pogledaj koliko je njih bilo protiv VARa u nogometu, te koliko ih je još uvijek protiv. A čini mi se da je i u tenisu bilo bune protiv hawk eye provjera.

Sportaši evoluiraju, gledatelji evoluiraju, sportovi se trebaju prilagoditi pravilima, pošto se može a da se ne izgubi duh sporta. Karikiram - ako je neki aspekt igre statsitički 55% u korist igrača koji servira prvi u zadnjem setu, onda je pomak ako dobijemo novo pravilo koje to pomakne na 54%. Možda zvuči apsurdno malo, ali što smo bliže 50-50 to je sport pravedniji - time do izražaja dolazi isključivo sportaš, a ne bacanje novčića.

Do danas nisam nikada obratio pažnju na to - ali imati 8 servisa u kojima jedino ti isključivo serviraš za opstanak ima svoju težinu. (Zašto osam, pa zato što je od 5-4 u tom petom setu svaki tvoj servisa takav). To naprosto nije fer. Pošto postoje načini da se taj psihološki pritisak raspodjeli. Čak si i ti @hunterdx rekao da nisi siguran da bi meč završio isto da je nole bio taj koji je imao drugi servis u tom petom setu. Naravno, nemremo znati, možemo nagađati, ali kako su brejkovi danas išli, ja bih isto bio spreman to kazati. Što znači da taj aspekt igre sigurno nije bio 50-50.

Ništa ovo ne umanjuje noleta, niti veliča federera - samo pokazuje kako postoji neka diskrepanca. U nogometu je prilikom izvođenja penala 60% za onoga tko puca prvi - a način razmišljanja i pritisak je identičan - moraš zabiti za ostati u igri, ako je protivnik prije tebe zabio. Ili za pobjedu ako nije. Dok onaj koji puca prvi ima dokazano manji psihološki pritisak. 10% više od pola pola je zapravo jako puno u takvim situacijama. (Da se razumijemo, i nogomet tu kaska, odavno je uoćeno da abbaa (ili 1,2,2) smanjuje taj postotak, ali još nisu reagirali i proveli to).
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Čak si i ti @hunterdx rekao da nisi siguran da bi meč završio isto da je nole bio taj koji je imao drugi servis u tom petom setu.
Pa da, prema onome što smo videli, tu bi već mnogo morao da rizikuje u ranijoj fazi seta, inače i bilo mnogo teže.


Slažem se što se sportova tiče, mnogo toga bi se moglo promeniti, ali se sve konstantno odlaže.
Dobro je da je tehnologija prihvaćena, mnogo pomaže i sudijama, ali sam alergičan na ograničene ljude koji tvrde da to loše utiče na odredjeni sport.
Ma sve bih gledao da menjam, da više bude fer.
A gospoda koja se buni bi vremenom videla koliko bi sve izgledalo bolje i realnije.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Uvik se bune ti kojima ide u korist :mrgreen:

Nisam pogleda partiju, samo highlightse jer mi je puno 5 sati (jebiga, puno je hrvanja :mrgreen:), al svaka čast Novaku. Kad sam vidia da ga je Roger ubija drugi set 6-1 već sam ga bija otpisa.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Sad je vec stvar estetike ko je najveci. Malo je previse zazivelo sveopste misljenje da su jedino Grend Slemovi bitni, valjda jer Federera Novak i Nadal šiju u svemu ostalom.

Ali pred Novakom je jos 2-3 godine vrhunskog tenisa, Nadal van sljake ne postoji, Federer je solidan, ne vise od toga.

Tako da, ocekujem da Novak uzme 21 slem i ode u penziju kao statisticki GOAT, da to vise ne bude ni stvar estetike, vec cinjenica.

Sjajan tekst od strane Hrvata.


slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

Ni u jednom sportu ne postoji zvanično goat status ili neko priznanje federacije da je određeni sportista najveći ili najbolji ikada (ove dve stvari čak nisu ni iste, pr. Pele-Mesi) Ta simbolika goat postoji među fanovima, medijima i u nekoj opštoj kulturi a svi oni (osim u Srbiji) su mišljenja da je Federer najveći teniser ikada i tjt. Čak nema veze i sa grend slemovima, sa 310 nedelja kao prvi, sa mastersima, poenima i sl. ovo je opšti status zbog stila igre, inovacija, dugovečnosti, i uopšteno zbog svega što je pružio tenisu.

Možemo da se ložimo naš je Nolo najbolji i najveći ikad (kao i sve što ima veze sa Srbijom, kako drugačije inače) ili da se ne zamaramo nebitnim stvarima već da uživamo u ovakvim mečevima jer ova era se uskroro završava i neće se ponoviti više :)
Zadnja izmjena: Wulf7X, dana/u 15 srp 2019, 21:15, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Poatoji, u hokeju je jasno
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

@donniedemonD Pa posle ovog meča će mnogi promeniti mišljenje, vidim da je u očima mnogih stručnjaka Novak iznad Federera i Nadala.

Čitao sam text koji si postao, lik je skroz u pravu, publika je protiv Novaka jer ne želi da prihvati činjenicu da je postao dominantnij od Federera i Nadala. A razlog je jasan, pojavio se posle njih, to je kao kada navijaš za neki klub, dodje klub iz druge lige, postaje jači i polako počinje da sustiže uspehe tvog omiljenog kluba, pa taj klub ti nikako ne bi bio drag.

Imao je sreće juče, ali je to neka karma publici, čemu onolike provokacije? Zašto aplaudirati kada napravi duplu ili pogreši?
I svaka mu čast što je pobedio, protivnik je servirao strašno, nije mu dao da igra, publika je bila protiv njega.
I ovo nije prazno kukanje nas Srba ili balkanaca, ovo je činjenica, mrze ga i protiv njega su, a opet je najbolji.
Odgovori