Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST Ma zameraju joj što nije htela da igra sada skoro pa posle odložili turnir i ona onda hoće da igra. Meni je drago da se Viktorija vratila ponovo u igru za najveće trofeje, bila je odlična pre porodjaja kada je bila #1, nadam se da će nastaviti sa dobrim igrama.

Što se tiče večeras, neka bude pet setova pa neka pobedi bolji.. Samo da ne bude jednosmerna igra u tri setova i ja zadovoljan.
Evo bilo pet setova i to tiebreak u petom.Nije bas, spektakl ali fin meč za pogledati.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Uff, baš težak meč. Videlo se dosta nervoze na obe strane. Prvo me je Zverev šokirao jakim startom, gde Tim prosto nije uspevao da mu parira, videla se kod Tima velika nervoza i posledice izgubljenih GS finala u prošlosti. Kada je Zverev poveo sa 2:0 i kada mu je falilo par dobrih gemova, tada je posrnuo, ispustio treći set, onda u četvrti, sa druge strane je Tim u ta dva seta radio sve što je mogao i ostao fokusiran. Prava borba je vidjena tek u petom setu, pa je Tim dobio u gustom finišu, gde je svega par poena odlučilo. Za njih je definitivno dobro što nisu igrali finale protiv nekog iz trojke, jer im je falilo jedno ovakvo finale, bilo je velikih psihičkih padova, ali je i normalno, jer su se borili za prvu GS titulu.
Drago mi je zbog Tima, mislim da će ovo iskoristiti na najbolji način, Zverev prvo okazao zrelost, onda pao, neka jednostavno nastavi da igra dobro i da napreduje, pa mu GS neće izostati.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Švarcman eliminisao Nadala, mada nije ni čudo, leži mu šljaka. Rafa fizički odličan, dok se vidi nedostatak mečeva kod njega, mislim da će biti spreman za RG.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Nije nedostatak meceva, vec to sto je bio mrak, hladno i vlaga. Sto povlaci za sobom da loptica nisko odskace, a spin gubi na tezini.
Razorio ga je u jednim momentima Svarcman sa osnovne linije.

Na Garosu se uvode reflektori, bice i krov, a jesen je, mogucnosti za kisu i vlagu veliki. Ako se na centralnom bude igralo nocu, umesto preko dana kao do sad, pod takvim uslovima i Tim i Djokovic su favoriti protiv Nadala.

Ne moze spin na flat udarce po ovom vremenu i uslovima.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Dobro, ima istine da zavisi od vremena. Nadal je upravo dominantan na toj pidlozi zbog spinova i njihove težine, kao i zbog same podloga, koja je sporija.
Ali budimo realni, Švarcman je sinoć igrao iznas očekivanje, dok je Rafa bio na 7/10, znao je on mnogo bolje i u ovakvim uslovima, pratim ga već 16 god, od 2004 kada se probijao, tako da znam koje su njegove mogućnosti.

Djoković i Tim jesu teniseri koji su u stanju da ga pobede, ali tu postoji jedan problem. Oni će u jednom setu nadigrati i najboljeg Rafu, ali neće igrati čitav meč na tom nivou, a Rafa će igrati svoju igru kroz čitav meč, sa malim brojem grešaka i pun samopouzdanja. Ako žele da ga dobiju, ma kakvi uslovi bili, mora da im bude dan, moraju da igraju na maksimumu čitav meč, pa da se nadaju pobedi.

Rafa nikada nije izgubio meč na RG kada je bio potuno zdrav i uigran, a igrao je u daznim uslovima i ne postoji već pobeda u tenisu od pobeda nad Rafom na RG. Učestvovao je 15x na tom turniru, jednom se povukao, 2x izgubio, a u ta dva poraza ja nisam video full Rafu.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13718
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Ne može više ni biti na tom nivou, godine prozvodnje čine svoje. :D

Šcarci je odigrao može se reći meč života, predobar je bio :clap:
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

AleksaVP je napisao/la:Ne može više ni biti na tom nivou, godine prozvodnje čine svoje. :D

Šcarci je odigrao može se reći meč života, predobar je bio :clap:
O tome možemo tek nakon RG, ne bih otpisivao Rafu. :D



Ovaj Shapovalov je toliki talenat, da mi je krivo što je kao dete prošao kroz pogrešnu školu tenisa, gde je očigledno da su se njegovi treneri oslanjali isljučivo na taj talenat i na njegov napad, što nikako nije dobro za danšnju eru tenisa, jer i pored tolikog talenta nije kompletan u igri, a mogao je biti.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13718
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la AleksaVP »



:clap:
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST

:clap:
Svima slike u bijeloj majici,samo Djokovicu u zelenoj :D .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13718
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Rutinski :cool: :cool: :cool:
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Dobro je, ovo mu je definitivno trebalo, sad neka proba da zaboravi US Open, još nije pobedjen ove sezone, što bi trebalo da mu da krila za Pariz.
Oborio je Samprasov rekord po broju nedelja i Rafin po broju mastersa. Uzeo je još 400 bodova, ima velike šanse da za početak završi sezonu kao prvi i izjednači Samorasov rekord po broju sezona na prvom mestu.
Biće zajimljiv RG, pogotovo jer svi mogu da podignu nivo do tada.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

RG
Potencijalno QF

Djokokovic-Berrettini
Medvedev-Tsitsipas
Monfils-Thiem
Zverev-Nadal

Nadal i Tim u istom kosturu, mislim da je to dobro za Novaka.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Au kakav zreb za Novaka :lol: u japankama do finala.
A u finalu neka bude sta biti mora, Tim je tezak zalogaj.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Samo neka udje u dobro formu i može da dobije svakog, bilo bi lepo da usput protivnici pokazuju zube, jer nikako ne bi bilo dobro da lako dobije sve mečeve.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Au kakav zreb za Novaka :lol: u japankama do finala.
A u finalu neka bude sta biti mora, Tim je tezak zalogaj.
Misim da Nadal uzima Thiema.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Odgovori