Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Pa to ti govorim, da kod njih on ima prednost. Zato što je tu dugo i zato što je atraktivan. Njega je baš užitak gledati

I sam pilić to kaže, koji kaže i da je novak najbolji

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2101150
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

Da se lepo nađemo na tome da je Kirjos goat i tjt :lol: :lol:
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Ma sustina je da imamo drugaciju percepciju samo, zato treba stati jer ne vodi nicemu. Za mene je GOAT vezan samo za tenis, za vas je siri pojam. Sto je ok.

Ja ne volim kad se popularnost umesa u teniska dostignuca. Lepota je u oku posmatraca. I ne treba biti po meni presudna ko je kakav igrac. Bitno je doci do cilja, nije bitno kako. A Novak je daleko od ruznog stila, samo nije lepsi od Federerovog, ali nije to po meni neki presudni element.

Slozili smo se da Federer igra lepse, ja ne sporim, niti ga pljujem u nijednom komentaru. Posto mi to nije ni cilj.
Ali i Mesi igra lepse od Ronalda pa je CR bolji. Meni bar.

Federer je popularniji, ali je na istoj talasnoj duzini sa Novakom na drustvenim mrezama.
Bodre ga celi stadioni na W i USO, ali i Novaka na AO i po aziji.

A igra, pa kao sto rekoh, leota je u oku posmatraca i mislim da isto nema veze sa uspesima u tenisu.

Ovde je sve od persone do persone. Ko kako dozivljava stvari. Ja cenim tudja misljenja generalno. Federer ce kod kezual fanova uvek ostati mozda sinonim za tenis jer duze traje (sto je logicno, stariji je dosta), ali to ne sme da bude "opravdanje" ako ga Novak nadmasi u svemu vezano za teren. A na dobrom je putu.

Moje misljenje. Toliko na tu temu. Jer mi se cini da mesamo babe i zabe, popularnost i tenis.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Ne osporavam, premda ima još rekorda koje treba oboriti, pošto ih federer zbilja ima puno. Možda hoće, možda neće

Premda, mislim da će i jednom i drugom cilj biti tokio dogodine. (Murrey je tu dva puta uzeo uzastopno što je enorman uspjeh).

Novak možda obori sve rekorde, a možda više ne dobije ni jedan đeč u karijeri. Premda... Jedna stvar je malo zabrinjavajuća, koju čak i ja vidim - movao bi uslijediti pad nakon što sva trojca odu.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Da se lepo nađemo na tome da je Kirjos goat i tjt :lol: :lol:
Dustin Brown
slika
Avatar
Tomke
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 07 svi 2018, 12:24
5
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Tomke »

Nije bilo humano da se ono gleda Nole :clap: bravo Federer :clap:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Tenis je u opasnosti, nije problem što ova trojka igra, niti što vlada, ali je problem što im se niko nije pridružio, teniseri koji su rodjrni 90-tih ništa posebno nisu uradili, nemaju GS niti prvo mesto, ako se tako nastavi još par godina, tenis će biti u problemu kada ovi odu.

Ja se nadam da će neko početi da ih pobedjuje, da uzme i prvo mesto, što bi dalo drugačiju sliku.
A kada odu, pa neko će doći do izražaja posle nekog vremrna, ali ga publika neće prihvatiti kao jednake sa velikom trojkom, zato će biti bolje da ih neko smeni.

Trenutno mi je Cicipas najbliži, njegov nivo igre je visok, usoeo je da pobedi svakog igrača iz velike trojke, ali moraće još da radi na sebi, mentalno i fizički, ukoliko nastavi da napreduje, nastavi sa konstantno dobrim rezultatima, možemo mnogo da očekujemo od njega. Moraće da popravi i igru na travi, na betonu i šljaci je dobar, ali da ne pričam unapred, videćemo kroz neko vreme kakav će biti.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Melloo »

Kad ova trojica odu ATP ce postati kao WTA, ili ATP tamo nekad 2000-2002.Svak moze osvojit :mrgreen:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Kad ova trojica odu ATP ce postati kao WTA, ili ATP tamo nekad 2000-2002.Svak moze osvojit :mrgreen:
Pa mora na neko vreme, dok se neko ne probije. :D
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Kad ova trojica odu ATP ce postati kao WTA, ili ATP tamo nekad 2000-2002.Svak moze osvojit :mrgreen:
a valjda je to i poenta sporta :) Ovo kad skoro unapred znaš ko će osvojiti nije ni zanimljivo :roll:
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Kad ova trojica odu ATP ce postati kao WTA, ili ATP tamo nekad 2000-2002.Svak moze osvojit :mrgreen:
a valjda je to i poenta sporta :) Ovo kad skoro unapred znaš ko će osvojiti nije ni zanimljivo :roll:
Pa i nije baš tako, velika se praznina osetila kada je Sampras otišao, Hjuit i Rodik su krenuli prema vrhu, Safin je bio tu, pa i Agasi, ali su nedostajali veliki mečevi.
Znači kada imaš par dobrih tenisera, kada su iznad ostalih.
Pigledaj samo veliku četvorku Federer i Nadal 2008 Wimbledon, Federer i Nadal 2009 Australija, Djoković i Marej 2012 Australija, Djoković i Nadal 2012 Australija, Djokovići Nadal 2013 Pariz, Djoković i Federer Wimbledon 2014, Federe i Nadal 2017 Austealija, sve su ovo mečevi koje mnogi uvażvaju kao jedne od najboljih, nisam ih ni nabrojao sve, da ne pričam o mečevima na mastersima.
Lepo je videti neko izbenadjenje, ali ipak najveći prave najbolje mečeve.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Konacno jedna pametna i od Vilandera.
GOAT je onaj koga ce naredne generacije probati da stignu po broju Mastersa, broja nedelja na prvom mestu i Gren Slemova. Trenutno je to Rodzer, zbog Gren Slemova, a tipujem da ce to biti Novak kroz 2-3 godine posto vec ima veci broj mastersa od Federera, a i broj nedelja na prvom mestu koji su na strani Svajcarca ce vrlo brzo pasti jer Novak je u takvoj poziciji da nema ko da ga skine sa n.1 narednih meseci, koliko je njemu i dovoljno da prestigne Rodzera.
Znate, koliko god Rodzer dominirao, niko se nece zadovoljiti prestici njega ako bude postojao jos neko ispred, jos jedan stepenik. Taj stepenik ce biti Djokovic ako ostane zdrav, a njegova borba tek pocinje. Borba za jos 4 Gren Slema do kraja karijere.

Tako je iskusni analiticar dao mozda i najkonkretniji odgovor bez ikakvog uvijanja, mi bismo dodali i najrealniji.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Ne znam zašto svi prozivaju Vilandera?
Lik je bio oštar prema svima, znao je on i da hvali Novaka, od trenutka kad se pojavio, a od skoro je postao i njegov veliki fan.
Čovek ima takav posao da mora da da šansu svim teniserima, da kaže sa kakvom igrom bi mogli doći do pobede.
U ovom slučaju Srbija dolazi do izražaja i svi u Srbiji kukaju kako ga Vilander ne gotivi, a jedu govna ako ćeš iskreno.
Više je on poštovanja pokazao od naših ljudi, sve je bilo jasno kada je pao 2016-te, sprdali su se sa njim, pričali kako je gotov, a Vilander im smeta.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Zato što 90% ljudi kod vas tenis ne zanima i gledaju samo đokovića. Te će presrati kada on prestane. To ne znači da znaju nešto o tenisu

Isto ko i kod nas rukomet, koji se gleda samo kada dođe prvenstvo. I tada svi sve znaju.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Isto ko i kod nas rukomet, koji se gleda samo kada dođe prvenstvo. I tada svi sve znaju.
Nije samo rukomet :mrgreen:
slika
Odgovori