Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

Fudbal/Nogomet

Najvaznija sporedna stvar na svijetu

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Sherpa » 08 svi 2020, 19:46

Potvrdili 5 zamjena za nastavak sezoba... Mda...ajmo učiniti upitno regulatno prvenstvo neregularnim

A tek će doći na naplatu ugovori...
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Wulf7X » 08 svi 2020, 19:57

Objasnili su nešto na fazonu da se to radi da bi se pomoglo klubovima...pošto nas čeka zgusnuti raspored gde će se igrati utakmica svaki drugi treći dan pa onda da se mogu menjati igrači jer će biti previše umorni. Donekle je logično i ok pogotovo za ove sa kraćom klupom koji ne mogu rotirati previše.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Sherpa » 08 svi 2020, 20:01

Mjenja pravila natjecanja unutar sezone gdje se ide na ruku klunovima s duljim klupom. Radije stavi obavezne pauze, ili igraj u jutarnjim satima kada bude vrućina.

A kako gledati ako dva kluba budu imali isto bodova, a jedan je imao bolju gol razliku zbog pet zamjena? Kada je uspio nabiti više nego protivnik koji ima slabiju klupu?
slika

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la emirates » 10 svi 2020, 15:13

Kriza izazvana pandemijom koronavirusa uzdrmala je mnoge nogometne klubove, a od velikih klubova najviše je pogođen nekadašnji prvak Evrope Porto.

Portugalski gigant se nalazi u gotovo bezizlaznoj situaciji. Zmajevi iz godine u godinu bilježe finansijski minus, a sada su došli "pred zid".

Eurosport je analizirao stanje u Portu sa zaključkom da je to najugroženiji velikan evropskog nogometa.

Porto mora do jula zaraditi 100 miliona kako bi izbjegao žestoku kaznu od UEFA-e zbog kršenja pravila Finansijskog fair-playa. A novca, pogotovo u ovom trenutku, nema.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Sherpa » 10 svi 2020, 15:37

@
emirates
ovo pokazuje samo koliko je model trul i kako je eufa samo pomagala isti taj model uz ffp. A realnost je da jedna ozlijeda top zvijezde koju žele prodati sjebe pol klubova europe.

I treba mjenjati način financiranja klubova. Da klub na početku sezone ima za sve troškove te sezone. Ak nema, amaterski nogomet je također opcija.
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Wulf7X » 10 svi 2020, 15:47

Uefa bi mogla da iskulira malo i da shvati da klubovi nisu imali prihod prethodna dva meseca i umesto kazni možda da pokuša da pomogne da se stvar reši na obostrano zadovoljstvo.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Sherpa » 10 svi 2020, 15:54

uefu bi trebao itekako kazniti i udariti po njima zbog ove krone, pošto su oni preko nogometa itekako odgovorni (jedno od prviš žarišta je stadion kada je atalanta igrala ligu prvaka, a nije smjela odbiti igrati). kada nisu dozvoljavali klubovima da ne nastaupaju nego su odmah prijetili kaznama. ali europska unija nema muda udariti po njima.

uefaa zato i želi da prvenstva što prije krenu, ne zato što im je stalo do nogometa, ili nedaj bože zdravlja igrača, nego samo zbog novaca.

pa pogledaj samo debilane koje žele, nema rukovanja prije ili nakon utakmice, divno krasno, a što je sa time što je nogomet jebena kontakt igra di jedni po drugima vise drže se, čupaju primaju... ali rukovanje je problem. ima više epidimioloških problema kod kornera nego kod jebenog rukovanja.
slika

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la emirates » 10 svi 2020, 18:08

Sherpa je napisao/la:Source of the post @
emirates
ovo pokazuje samo koliko je model trul i kako je eufa samo pomagala isti taj model uz ffp. A realnost je da jedna ozlijeda top zvijezde koju žele prodati sjebe pol klubova europe.

I treba mjenjati način financiranja klubova. Da klub na početku sezone ima za sve troškove te sezone. Ak nema, amaterski nogomet je također opcija.

Ma i taj Porto mi je nejasan, oni su valjda najbolje prodavali do sada, najvise navijaca imaju, stalno u Evropi. Cudno mi je kako je Porto vise pogodjen ovim od jednog Sportinga.
slika

TheViper
Rank 11
Rank 11

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la TheViper » 10 svi 2020, 18:11

Porto koliko mi se cini u poslednje 3-4 godine ima malo velikih prodaja, jedino Militao i Silva. Dok su recimo Brahimi i Hector Herrera otisli za dz, a Neves za sicu. Telles koji je blizu PSG-a takodje ide za sicu, a trenutno nemaju neku zlatnu koku u ekipi.
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Wulf7X » 10 svi 2020, 21:55

Sherpa je napisao/la:Source of the post nema rukovanja prije ili nakon utakmice, divno krasno, a što je sa time što je nogomet jebena kontakt igra di jedni po drugima vise drže se, čupaju primaju...

neka poštuju socijalnu distancu od dva metra inače ide žuti karton :lol:

Neka se igrači pre utakmice testiraju kako bi se ispunila neki bezbednosna kvota. Ako si negativan možeš da igraš što znači ne možeš zaraziti nikoga. Ovo bi važilo za sve, igrače trenere pomoćno osoblje i sl.

Za Premier Ligu je neki predlog da se sve utakmice odigraju na jednom neutralnom terenu ali klubovi nisu zadovoljni time Brajton Watford i Vila čini mi se su se izjasnili da ne žele da igraju jer se ne bi osećali kao kod kuće...lolčuga igra se bez publike naravno. Ovi žele da se izvuku relegacije nekako :roll:
slika

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la emirates » 10 svi 2020, 23:00

Ja da se pitam prekinuo bih sve lige i trenutne tabele proglasio konacnim. Nije fer? Jbg, zivot nije fer. Korona je sjebala svacije planove, mnogima su jedinstvene prilike iskliznule iz ruku zbog ovoga. Moraju se zrtve podnijeti i u fudbalu.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Sherpa » 10 svi 2020, 23:06

Ja isto mislim. bolje nego s novim pravilima. Tek to čini prvenstvo upitno regularnim. Mjenjaš pravila natjecanja usred sezone

Ili reset prvenstva bez prvaka. A ove nakarade

Što s igračima kojima prođe ugovor 30.6.zašto ni o trebao ostati do kraja prvenstva, to se kosi sa zakonima država.
slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Wulf7X » 10 svi 2020, 23:17

emirates je napisao/la:Source of the post Ja da se pitam prekinuo bih sve lige i trenutne tabele proglasio konacnim.

Ok ajde u Premier Ligi gde je razlika 25 ili Francuskoj gde je bilo preko 10 ali zašto bi Lacio na -1 pristao ili Real na -2 pa čak i Dortmund i Lajpcig na minus 4. Zašto bi pristali na tako nešto svi ovi klubovi koji su na bod od mesta koje vodi u ligi šampiona ili relegacije. Evo ja ne bi uopšte igrao onda sledeću sezonu pa neka rade šta hoće. I ne vidim razlog zašto bi počeli novu sezonu uopšte ako nisu prethodnu završili osim ako ne planiraju da ukinu fudbal :roll:

Sherpa je napisao/la:Source of the post Što s igračima kojima prođe ugovor 30.6.

Ništa neka idu kud su krenuli :D
slika

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la emirates » 10 svi 2020, 23:25

Wulf7X je napisao/la:Source of the post Ok ajde u Premier Ligi gde je razlika 25 ili Francuskoj gde je bilo preko 10 ali zašto bi Lacio na -1 pristao ili Real na -2 pa čak i Dortmund i Lajpcig na minus 4. Zašto bi pristali na tako nešto svi ovi klubovi koji su na bod od mesta koje vodi u ligi šampiona ili relegacije. Evo ja ne bi uopšte igrao onda sledeću sezonu pa neka rade šta hoće. I ne vidim razlog zašto bi počeli novu sezonu uopšte ako nisu prethodnu završili osim ako ne planiraju da ukinu fudbal

Pa jer je nemoguce nastaviti. Sve ove ideje koje sam do sada cuo su bile bezvezne i uvijek ce neko biti zakinut. Sezona je propala radi necega ozbiljnog sto je bilo izvan kontrole. Nije idealno, steta je sto propada sezona radi toga, ali opet, to je visa sila. Sta bi tek da se zaraza nastavila siriti u ljeto? Na kraju krajeva, ko kaze da i nece? Koreja je ponovno pocela uvoditi restrikcije jer se opet siri zaraza.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Fudbal/Nogomet

PostPostao/la Sherpa » 10 svi 2020, 23:28

Osim toga, nakon ovoga možeš postaviti pravila što u slučaju da se ovako nešto ponovi. Navodni kriket ima neki sistem bodovanja u tom slučaju, nisam proučavao.

Ali ako se ponovi, svi znaju koja je procedura. Ovako iste nema i improvizira se

Pogledaj seriu a. Par klubova je prijavilo korona pozitivne igrače. Kako tamo nastaviti.
slika

Natrag na “Sport”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.