Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Najelitnije fudbalsko takmicenje u BiH

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
Odgovori
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Post Postao/la emirates »

Kad svi idu praviti teme za lige, napravit cu i ja za ovu nasu master ligu - platforma za moje rantove. Prosla sezona je vrlo vjerovatno bila najgora u historiji, pa bih volio da ova bude dosta bolja, mada ne vjerujem u to. Svi klubovi su apsolutno staticni po pitanju transfera. Iz Sarajeva je otislo tonu igraca, medju njima kapiten pokretac igre Duljevic, a doveli su samo dva pojacanja. Iz Zelje su otisla dva najbolja igraca u vidu Lendrica i Stevanovica, kao i Kerla, a doveli su samo Graovca cini mi se. Iz Zrinjskog otisao Mesanovic, isto slabo akvizicija. Ne obecava ova sezona nikako. Okvirno djeluje kao da bi Siroki trebao da pruzi najuvjerljiviji attack na titulu. Ispala je Jajacka splacina, i zauzvrat se vratio Borac, sto bi trebalo biti dobro. Ovoj ligi je potreban jak Borac. Jos da je dati Mladost za jakog Veleza i onda bi bilo dosta zabavnije. Mada mislim da je i liga 12 puno. Liga 10 (Sarajevo, Zeljo, Zrinjski, Siroki, Borac, Celik, Sloboda, Velez, Krupa i Radnik) bi bilo idealno.

Ne ocekujem da Sarajevo bude ozbiljan contender za ista. Vjerovatno ce se plasirati u ligi za prvaka, ali ne vjerujem da ce moci izboriti Evropu. Dakle peto-sesto mjesto. Navijam da Krupa dogura sto dalje, pa i do titule ako treba. Trenutno je to najzdravija fudbalska sredina u ligi, i zabavno je vidjeti kako jedna tako mala ekipa iz sela kraj Banja Luke mlati samare navodnim favoritima i velikanima bh fudbala.

U svakom slucaju, vjerovatno cemo se svi zajedno nasmijati svakakvim failovima na nasim pasnjacima. Od igrackih do sudijskih :(
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

I Željo teško da će do titule bez pravog napadača.Opet mi se Zrnjski javlja kao glavni konkurent.Za Mladost očekujem debi mog prijatelja Imada Rondića,postaviću par videa...čisto onako.Široki djeluje jako opasno.Sa Tuzlacima se nikad ne zna...A ni vječite rivale ne treba izbacit.

ovo je još dok je igrao u Olimpicu,btw ova Mladost dosta ulaže nakon priprema u Kazkhstanu s Kairatom i njenom zvijezdom Aršavinom,doveli su i jednog od najboljih trenera Mulalića kojeg ne znam zašto je otišao iz Želje te zaista dobra pojačanja za naš nivo
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Prejako je kako se uprava uvlaci hordama nakon incidenta izmedju njih i policije u Zenici. Kako sam cuo, horde su pravili probleme, i to ni u svom saopcenju nisi opovrgnuli, vec su se zalili na brutalnost kad ih je policija umirivala dobrim starim milicionarskim metodama. Saopcenje navijaca je smijesno, pokusavajuci ucijeniti savez sa pricom kako 'ova liga vrijedi samo zbog nas navijaca i igra se zbog nas' kao da mu to daje pravo da rusi sve pred sobom. Uostalom, radije bih da je samo 100-200 ljudi ako ce biti normalni nego 3000 i da smrcu kokain sa klupa na poluvremenu. Uprava je jos smijesnija sa ovim dodvoravanjem, ne bi li oraspolozili horde pa da ovi prestanu traziti ostavke. Ne zna se ko je jadniji.

Ali eto, ako nista uzela se pobjeda u Zenici, mada to ne znaci mnogo. Ovo je najgori Celik koji je ikad nastupio u PL.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57852
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da se kompletno slažem s tobom po pitanju navijača. Naravno, ne bih htio da imamo ove moderne kazališne publike, ali to ne znači da moramo imati huligane. Za mene je odlazak na utakmicu navijanje za klub - dati im svoju podršku, ne vidim zašto bi to uključivalo nerede. Mlačenje sa protivničkom navijačkom skupinom, ili ono debilno otimanje zastave. Ja sam za otimanje putovnice takvima.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

U Njemackoj navijaci znaju napraviti odlicnu atmosferu. Dortmundovi su redovni u tome npr, pa ne rade ni 5% od onoga sto rade nasi navijaci ovdje. Ili recimo navijaci Atletica kad su igrali uzvrat protiv Reala proljetos. Niti jedna baklja, niti jedna petarda, niti jedna ruzna rijec ili pogled, ali su ljudi napravili jebenu atmosferu na stadionu. Mi smo i dalje u onoj fazi da ako nema pirotehnike da kurcu ne valja. Sto je najgore, huligansko ponasanje se pocelo svrstavati u navijacku kulturu. Kakva crna kultura? Ja ako radim ono sto oni rae bez sala oko vrata, onda sam kriminalac i klosar, a kad to on rade sa obiljezjem kluba, to je ok jer je kult navijaca. Jebes to.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57852
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

Ja bih čak dozvolio pirotehnilku, ali da se ona prijavi i da s njom rukuju ljudi koji su ospsobljeni rukovati njom - upali, stvori atmosferu, ugasi u kanti vode do. Bez bacanja na teren.

I ovo moderno. Ako viceš 'buuuu' protiuvničkom navijaču, pogotovo ako je crnac, to postaje rasizam. Jasno je meni da ima rasističkih debila, al nekada pretjeruju i idu u krajnost, ne zviždim mu zato što je crnac, nego zato što igra za protivnički klub da ga ometem. No, ako me na kraju protivničlki klub dobije, dobit će moj pljesak. isto kao što je dobila Cvezda kada je u košarci u Zagrebu dobila zadnju tekmu i uzela naslov. Kada im se zviždalo, i ja sam, no kada im je trebalo čestitati na uspjehu, jesam. Bili su bolji i tako sportski priznaš poraz.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

To da, da bude kontrolisana pirotehnika, da se zna ko pali i gdje, u slucaju da bude nesta nepredvidjeno, da se moze brzo kontrolisati. I naravno da te osobe budu sposobne za to, a ne 16ogodisnji klinci. Ali ono, htio sam izvuci primjer gdje je atmosfera bila fantasticna bez ikakve pirotehnike, Atletico je dao primjer za sve.

Meni zvizdanje nije problem, to je sve ok, s tim da se cestita na kraju i bude sve rega. Nije problem ni ono bodbadanje navijaca, ali moje o misljenje je da ako svako tvoje navijanje se sastoji od - jebem ovog, vi ste picke, mame/sestre su vam kurve ha hu, to je debilana. Paljenje zastava, zvizdanje himnama, to je vec druga prica, i protiv toga sam u svakom slucaju.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57852
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Paljenje zastava
To treba kažnjavati priliučno rigorozno. I ne samo u nogometu.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Ove godine nam je opstanak plafon izgleda. 2013. je vjerovatno bila nasa najslabija godina od osnivanja ove lige, nakon cega su od privatizacije krenule stvari nabolje i kao vrhunac je osvajanje titule 2015. Dvije godine poslije, i vratili smo se na istoj poziciji gdje smo bili i 2013., a izgleda da ekspresno tonemo i dublje. Nadao sam se da su prosla vremena gdje smo prosipali bodove protiv GOSKa, Rudara, Drina i kojekakvih poluprofesionalnih timova, ali jok. Sad smo medju njima.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57852
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

Vama treba liga 10.

Nama je ucinila cuda
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Slazem se, ali mi bi sa ovakvim rukovodstvom i dalje imali ogroman problem. Vlada teska anarhija u klubu i kurcobolja u svlacionici. Husejinovic je i dalje clan kluba i prima platu redovno (jednu od najvecih u ligi btw) a liku su rekli da ode, i sad on hladi muda u Tuzli za pare. Sa Crnkicem je slicna situacija, samo sto se ne zna ni gdje je lik. Treba Interpol potjernicu raspisati da ga nadju. Izmedju ostalog, doveli su dva nova igraca, a izgubili najboljeg u ligi u vidu Duljevica i jos par prvotimaca. Jos od maja ja pricam kako trebaju masovno izmijeniti ekipu ako ce ista ocekivati za ovu sezonu, ali jbg, ne gledaju forum... niti bi ih bolio kurac sta ja imam za reci. Investitora ni na mapi. Redovno je dolazio dok smo osvajali kup/ligu, ali je sad i on negdje u pizdi materini, sakrio se. Jos par godina ovako i stvarno ocekujem da Sarajevo ispadne u federalku.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Melloo »

@emirates gledao sam a bolje da nisma katastrofa smo bili veceras :(
Ovo je prelilo casu vise ja FK Sarajevo necu gledat samo ispratit rezultat
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Ja sam znao da cemo biti losi, ali sam nekako opet ocekivao da mozemo ovog goska dobiti 1:0. Ipak, sta ocekivati kad ti je trener lik koji prije ovog angazmana nije vodio niti jedan jedini tim. Kontaju nasi naletit ce na Zidanea II koji ce raditi za 450KM mjesecno :lol:

Izjava poslije utakmice:
na pitanje o nezadovoljstvu navijača: " Pa dobro.........hm......vec su dugo turbulencije..... vidjecemo.
Ovo nisu istine
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Zvanicna poruka direktorice marketinga Sarajeva nakon utakmice:

slika

Suza suzu stize :lol:
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9262
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Almir Bekic prekuco ligu :lol: :lol:

Spahina reakcija je najjaca :lol: :lol: :lol:

slika
Odgovori