Make a story

Samo ime kaze, zastocitasovo...

Interaktivna zabava
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Ime teme govori dosta. Jednom nedeljno (prvo je bilo mesecno, ali sam pomerio na nedeljnom nivou) pisemo pricu na neku temu (zanr). Imacemo anketu na kojoj ce ljudi glasati za najbolju pricu. Prvo napisite jednu pricu socijalne teme - prica u kojoj se neko moze pronaci.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Realna prica. - Part 1

Dolazim kuci, ponovo porazen. Dobio sam otkaz na svom poslu. Imam zenu i dete kuci kojima ne mogu da kazem sta se desava. Jedini sam koji radi u kuci i radim za mizerna primanja, koja su jedva dovoljna da pokrijem troskove. Cak stavise, nekad mi ne legne plata na vreme, pa krenem da pozajmljujem. Kako sam dosao kuci, tuznog lica, zena i deca su shvatila po izrazu mog lica sta se to dogodilo. Njen pogled mi je bio veci udarac od svih mojih poverenika kojima dugujem novac. Kako su krenula moja potrazivanja, tako je i krenula moja depresija, kao i moje pijanstvo. Svake subote u losem mesecu sam provodio u lokalnoj kafani. Jedne subote u oktobru, na jedan veliki kisni dan sam usao u svoju kafanu. Tu mi je prisao jedan covek koji je odmah, bez pitanja, seo za moj sto. Jedan visoki covek u crnom odelu, sa akten tasnom i sa osmehom na licu. Prisao mi je i seo za sto. Rekao mi je:
-Vidim da ste u problemu, gospodine?
-Sta... Kako znate???
-Deluje na vasem licu, gospodine.
-Kako vi... Sta vi hocete od mene, gospodine!?
-Od ovog imamo obostrani interes, ja vama pomognem, a i vi meni.
-Kako to?
-Cuo sam da si dobio otkaz na poslu, pa sam resio da ti dam ponudu za posao.
-POSAO!?
-Da, gospodine. Imam jedan malo tezi posao, ali veruj mi, bice love.
Sve ovo vreme sam bio u soku. Nisam verovao da mi ovaj covek, kojeg prvi put srecem, nudi posao. Bilo mi je neverovatno kako to da se to dogodilo. Taj covek mi se ucinio kao drugi dolazak Isusa. Rekao sam mu:
-O cemu se radi na tom poslu?
-Posao je u Dubaiju, radices kao jedan od radnika u kanalizaciji. Posao je u tome da ces je cistiti. Dubai je veliki grad i samim tim ima dosta ljudi koji tu upotrebljavaju kanalizaciju. Mi moramo da ucestvujemo u tome da taj grad prodje bez bilo kakvih neugodnih mirisa, te imamo ljude koji aktivno ciste kanalizaciju. Tu moram da zaposljavam ljude u Srbiji, jer ljudi u UAE ne zele da rade to. To je uceno od malih nogu da je na visem nivou.
-Razumem. Prihvatam vas posao.
-U redu, hocete li da potpisemo ugovor.
U ocajanju sam samo rekao:
-Da, gde?
-Ovde.
Izvadio je ugovor na sto i rekao:
-Potpisi ovde.
U zurbi sam samo potpisao. Vec nekoliko dana kasnije sam dosao kuci i rekao zeni i deci. Radovali smo se do kasno u noc. Sutradan sam seo na avion i sa tim covekom sam se zaputio u Dubai. To je moj raj. Tu ja uspevam, tu je moje svetlo.
To be continued....
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Šta li si potpisaio crni kukavče :think: ?
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST potpisaio
Hahaha. Socijalna je tema, i ti napisi nesto.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Šta uradi heroin od mene,znači ja ne vjerujem sve biser do bisera večeras.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Jel makar nesto kvalitetno?
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Vidiš da nije :| .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Sta da se radi. Sad na smisljanje prica :D
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Ubistvo jedne duse

Imao sam dusu. Naglasak na imao. Imao sam i sve sto pozelim - pare, kocku, kurve. Sve sto vi samo sanjate sam ja doziveo u jednom trenutku. Nazalost, nista nije bilo besplatno. Sve ima svoju cenu.

Dolazio sam jedno jutro na posao. Jos jedno jutro nakon 10 monotonih i jednolicnih godina. Nikada se nisam zenio, zbog cega sam nailazio na prekor moje porodice i prijatelja. Jednostavno mi nista nije bilo zanimljivo u vezi toga. Dolazim ti u svoju kancelariju i dobijam poziv da se javim sefu. Pa nisam ni seo jebemu. Saopstio mi je da mi daje otkaz zbog ucestalog kasnjenja. Na moj pokusaj objasnjenja da to radim jer sam imao smrtni slucaj u porodici je samo odmahnuo rukom i rekao "Mi nemamo vremena za emocije". Dao mi je otpremninu za ovaj mesec i pozdravio se. Kada sam izasao napolje, shvatio sam da moj zivot ne vodi nikuda. Pravac kockarnica. Gledam onaj tocak kako mi centrifugalnom silom odnosi nesto za sta bih se lomio ceo mesec. Osecam se kao zadnje smece. Ulazim u trosan stan i samo lezim i razmisljam "Kud sad?". Aplicirao sam za par poslova, ali nikad nije bilo dovoljno. Sedim sam u svojoj kuci i razmisljam da ne moze vise ovako da se ide. Pokusavao sam da se menjam, da menjam neke svoje navike. Ziveo sam sa nekom svojom idejom u glavi da ja moram da se menjam, a ne viziju ovog sveta. Nista nije uspevalo. Zato sam jednog jutra resio da oduzmem sebi zivot. Uzeo sam konopac i okacio ga. Kada sam postavio omcu i izmakao stolicu, odjednom je neko svetlo izbilo ispred mojih ociju. Tu sam video coveka obucenog u crno odelo, sa prijatnim osmehom, koji mi je toplim glasom rekao:
- Pozdrav, dobri covece. Vidim da si stigao ovde.
- Gde?
- O, oprosti na mojoj neprijatnosti. Ja sam Lucifer, Sotona ili kako me vec vi smrtnici zovete. Dosao sam ovde jer si uradio nesto sto je mom ocu nedopustivo i moram da te odvedem u svoj svet.
- Pakao? Mislio sam da cu se spasiti muka.
- Mislio sam i ja da cu jednom zauzeti ocevo mesto, ali evo me ovde. Prenosim ljudske duse i odredjujem im sudbinu. Za tebe zapravo imam jedan vrlo interesantan predlog.
- Predlog? Kakav predlog?
- Ja ti vratim zivot nazad i-
- Cekaj, ja sam sebi zivot oduzeo da bih se resio tog zivota, a ti hoces da me vracas!?!?
- Ne prekidaj me. Hocu da ti vratim zivot i da ti ispunim tacno 5 zelja koje mogu. Ja cu biti tu sa tobom i ispunicu ti sve sto budes zamislio u tom vremenskom periodu. Ako zelis, mozemo odmah da se vratimo dole, a mozemo i u pakao odmah. Meni ne smeta nijedno. Izvoli ovo, potpisi se na dnu.
Pruzio mi je jedan papir na kojem je stajalo moje ime i sta se trazi od mene. Jednostavno - trazio mi je dusu u zamenu za 5 zelja koje zelim da imam. Razmisljao sam dugo, ali sam dosao do resenja - ako cu ziveti nekakav zivot, daj da to bude zivot pun uzbudjenja, a ne mucenja i/ili patnje. Potpisao sam ugovor svojom krvlju. Odmah smo sisli na zemlju i primetio sam da sam se vratio u ljudski oblik.
Lucifer me je pitao:
- Sta zelis prvo?
Razmisljao sam dugo, pa sam rekao:
- Zelim da se osvetis sefu koji mi je dao otkaz i koji me je gurnuo u suton mog zivota.
- Najmanji problem!
Pucnuo je prstima i stvorili su se u kancelariji. Tu Lucifer vadi noz i probada ga. Osetio sam satisfakciju u svemu tome. Nazalost, to nece trajati dugo.

To be Continued.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Šta bi na kraju sa onom prvom pričom?
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Zaboravio sam šta je kasnije trebalo da ide. Sa ovom ću da idem i od ove sve započinje.
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17334
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Nastavak ASAP priti pliz
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7559
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Sedevši u stanu sa Luciferom sam video moje rodjake koji su vršili ostavinsku raspravu oko mog stana. Osećao sam gađenje jer sam video ljude koji se raspravljaju oko jedne nebitne stvari kao što je moj stan. U jednom trenutku sam osetio bes jer se neki ljudi, koji se nisu setili da sam živ sad otimaju oko mog stana kao neki lešinari koji su videli svoj plen. Hteo sam da kažem Luciferu da ih pobije, ali sam se setio da imam samo još 4 želje koje nisam hteo da trošim na još gluposti. Lucifer me je samo pažljivo gledao i rekao mi:
- Znam šta želiš. Zašto mi ne narediš da to ne uradim?
- Imam još četiri želje. Ne želim da je potrošim na još gluposti.
- Šta želiš onda, moj novi prijatelju?
- Želim... da ne osećam bol. Šta god da mi se desi, ja neću osetiti bol, niti ću umreti.
- Zašto to želiš?
- Zašto da ne?
- To nisam očekivao, no dobro.
Opet to vražje pucketanje i onda osećaj da mi nešto struji kroz telo. U tom trenutku ja pitam Lucifera:
- Da li je uspelo?
U tom trenutku me Lucifer udara staklenom lampom u glavu. U jednom trenutku se dešava samo prestanak boli koja je trajala pola sekunde. Rekao mi je:
- Radi
- Ma nemoj da pričaš.
- Eto vidiš da se sve može. Zašto to tačno želiš?
- Želim da namlatim veliku lovu.
- Zašto jednostavno ne poželiš veliko bogatstvo?
- To je jednostavno. Jednostavno je dosadno.
- Okej...
Šetam ja tako ovim prokletim gradom i vidim ljude kojima sam dugovao novac. Čim su me videli, krenuli su ka meni. Ja sam krenuo da bežim, pa su oni krenuli za mnom. Upao sam u moju zgradu i krenuo sam na krov. Šef me je vrlo brzo stigao i rekao mi:
- Misliš da možeš da pobegneš od mene? Klinac, nisi ti naučio ništa o životu.
- Ako je tako, hoćeš da se opkladimo?
- Huh? Ovde sam ja jedini naoružan, a ti si u podređenom položaju. Sa čim ti misliš da pregovaraš?
- Ja ću skočiti sa ovog krova. Ako preživim, ti zaboraviš na moj dug i još mi daš 500 evra. Ako ne, pa onda sam mrtav.
- Hahahaha, pa kako će mrtvac da mi da novac.
- Uzmi ovaj telefon, on sigurno vredi 200 evra. Prodaj ako ne preživim.
- Hahahaha, okej. Skači onda kad si lud.
Udahnuo sam duboko. Pogledao sam dole i bez razmišljanja skočio. Šef koji je mislio da neću skočiti je potrčao za mnom. Video me je kad sam padao i razmislio:
- „Au klinac, nije ti ovo trebalo. Samo je trebalo da vratiš taj novac“
U tom trenutku me je video kako padam. U tom trenutku je krenuo na dole, ali je krenuo mnogo sporije. Nije mu bilo svejedno. U tom trenutku je krenuo da uđe u moj stan. Video je da je kvaka otvorena. Video je mene, sa krvavom košuljom i sa osmehom na licu. Prebledeo je kad me je video živog i nasmejanog. Krenuo je da zamuckuje:
- K...k...k..ako si..
- Znam šta hoćeš da me pitaš, ali to nije važno. Sad treba da mi daš telefon i 500 eura.
- Ali kako???
- To nije važno. Hajde ispoštuj dogovor. Makar budi čovek. Znači – nemam dug prema tebi, vratiš mi telefon i 500 evra.
Drhtavim rukama je izvukao 500 evra iz novčanika i predao mi ih. Samo se okrenuo i otišao. U tom trenutku sam osetio blagu pobedu nad tim čovekom i nad životom.

To be continued
Zadnja izmjena: Master of darkness, dana/u 14 srp 2022, 00:35, ukupno mijenjano 1 put.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Zar nisu trebale ostati 4 želje?
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17334
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Hahahaha lagano istrollao šefa
Odgovori