Esport

Virtualna kompetitivnost

Interaktivna zabava
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

Jeste li ikada imali priliku gledati neku video igru u njenom kompetitivnom izdanju - takozvani eSport.

Koliko ste upoznati s tim? Znate li da pojedini događaju imaju veću gledanost od NBA finala, ili pak veći nagradni fond nego Wimbledon? Popularnost kometitivnog igranja video igri raste.

Ako gledate, što gledate? Ako stge gledali, što ste gledali? Zanima li vas to ili ne? Smatrate li to uopće sportom ili ne?
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sake »

Čuo sam za nekog momka iz Bosne, oko 20 godina, igra CS:GO čini mi se jedan od, ako ne najbolji igrač na svijetu, sad potpisao ugovor sa nekim Njemačkim klubom ili tako nešto. Znam da je bio neki članak o njemu.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da ti za njega još nitko neće reći da je jedan od najboljih igrača u CS:GO, to je samo loše novinarstvo koje pretjeruje pošto se radi o nekom domaćem, bez da su upoznati u ono o čemu pričaju.

No, da ne omalovažavam, on sigurno spada u gornji ešalon, zato i je početkom mjeseca potpisao za Faze, koji je po trenutnom raitingu 7. tim svijeta, S miševima (mousesports) ima nekoliko osvojenih majora, no nije osvojio niti jedan premier, završili su nekoliko puta drugi.

Mislim da je od lokalnih igrača na međunardnoj sceni najbolji Pekrz , mladi hrvat iza sebe već ima nekoliko EU LCS (league of legends) naslova igrajući na mid poziciji za svoj tim, gdje ga se smatra jednim od najboljih mid igrača u Europi. (isto kao da sada naši mediji za njega napišu da je najbolji na svijetu, naš je, al da ga jebeš, treba biti realan i kazati da nije)
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Nadam se kako će sutrašnje dvije grupe biti bolje za ostatak svijeta u SC2. Danas je u nastavku natjecanja šest ljudi izborilo prolazak dalje, sve koreanci.

Byun vs Hero game 1 i Byun vs Snute game 1 su dvije sjajne paretije koje sam danas ulovio. Malo me Snute razočarao, očekivao sam da završi više od zadnjeg u grupi :D. Ipak je europljanin koji je najjviše zaradio gledajući samo nagradne fondove.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sake »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Gledao sam to, no recimo ovo se više gleda kao neko natjecanje nego pravi eSport
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sake »

Ali su komentatori navijali za Jeffa nepodnošljivo :lol:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Evo jedan moment za sve vas ljubitelje wrestlinga, čak je i SCSA pohvalio ovo :D

slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la AleksaVP »

AHHAHAha sjajno, komentatori su isto bili odlični :P
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sake »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Curse je složio listu za prošli mjesec i najbolje iz eSporta, ne slažem se potpuno sa odabirima (IEM lol finale sezone nije uključeno, a imali smo vrhunski turnir). Ispod ću staviti i svoje razmišljanje za svaki od događaja



10 - Exorsus wins the Race for World First Nighthold. - Nikada na ovo nisam gledao kao na esport, pošto je natjecanje tu samo kad dođe novi patch koji donosi raid, ništa od tada do idućeg patcha. Ovo što su napravili je sjajno i veoma teško, i dok znam da svi koji igraju wow su jako zainteresirani tko će dobiti world first, ja nisam.
9 - Canada gets a 24-hour eSports channel. - meh, nije me briga
8 - Rick Fox Doubles down on eSports in ​The Players' Tribune. - Echo Fox ima potencijala postati velik tim, no to nije. Puno je uloženo u fighting game zajednicu gdje su potpisali neka sjajna imena. No kada im ona krenu donositi rezultate onda ćemo govoriti o tome da su top tim svijeta. Inače, kapa dole Foxu što je prepoznao snagu eSporta i uključio se u to, te što ga promovira i brani
7 - Armada sweeps Super Smash Bros. Melee at B.E.A.S.T. 7. - Od svih fighting igri SSBM me najmanje zanima.
6 - Virtus. Pro CS:GO takes Dreamhack Masters Las Vegas. - Nisam siguran jesam li ikada pratio cs:go
5 - Hearthstone announces big changes. - Najava je dobra, ali previsoko na listi.
4 - Cloud9 take down FlyQuest in this split’s newest rivalry. - Bilo je i bolji LoL stvari, ali razumijem zašto je tu. Rivalitet će trajati sve dok su bivši c9 članovi dio FlyQuesta. Kada prestanu biti prestat će i rivalitet.
3 - Ubisoft’s ​For Honor​ is released. - Potencijalna esport, no još nije.
2 - Faker debuts on Twitch to record numbers. - Ok, ovo je bilo itekako važno. Faker je skupio više gledatelja nego NA ili EU kada traje LCS. Toliko je popularan, mislim, ne smatra ga se bez razloga najboljim esport igračem današnjice
1 - Astralis takes the ELEAGUE Major title as 1 million watch live. - Čuo sam da je bilo dobro i vjeorjanto ću pogledati u nekom trenu,
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Fantastične brojke, koje će samo dalje rasti
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Melloo »

JA sam gledao finale u CS-u navijao za Niku al izgubise :D
Inace to je bilo prvi put da gledam bilo sta od tog e sporta
Odgovori