Esport

Virtualna kompetitivnost

Interaktivna zabava
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

U fighting igrama se to događa, mislim, stvar je zakona velikih brojeva. Kada imaš toliko partija kada tad će nekada biti nisko i napraviti tako nešto.

Ako ti se to svidjelo, onda pogledaj ovo - Killer Instinct, Evo 2015. Nema baš neke velike priče iza ovoga, ali znam da sam doma vrištao kada se ovo dogodilo.

slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13772
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la AleksaVP »

Imaš neku priču što se tiče sportskih igra?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Gledao sam nešto malo FIFE, PESa, vidio koju partiju NBA i NFLa, no nikada me nisu nešto pretjerano navukli na to. Problem je bio što su i sami organizatori (EA, pošto on ima većinu sportskih igri) slabo ulagalo, tek recimo lani su počeli malo ozbiljnije oko toga.

Jedino, Rocket League, to s vremena na vrijeme pogledam, ako i to brojiš kao sportsku :)
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Melloo »

Rocket League to ono sa autima igras fudbala i kosarke? :mrgreen: :lol:
Inace pogledao ovaj Sherpin video i priv put u zivotu vidio gameplay tog league of legendsa :mrgreen:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

eSport

Post Postao/la Sherpa »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Rocket League to ono sa autima igras fudbala
da

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

Kako je Blizzard najavio remaster Starcrafta odlučio sam da današnja priča bude o jednom od ikonskih mečeva iz igre koja se smatra ekspanzijom esporta. Naravno, Starcraft, naravno Korea, gdje su u to vrijeme poostojale televizije koje su čitav dan prenosile susrete. Godina? 2004.

Boxer je jedan od najvećih svih vremena (možete pročitati što sam kazao o njegovoj autobigorafiji), mogli bi reći da je on Pele Starcrafta. Nitko nije bio toliko dobar u svoje vrijeme, nitko nije bio toliko popularan i voljen. No godina u kojoj govorimo je već lagano na zalazu njegovih zlatnih dana. The Emperor (što mu je nadimak) u polufinalu najvažnijeg čekao je YellOw. Jedan od najboljih zerg igrača svog doba. Već se se do tada puno puta sreli, a zadnji susret prije toga uzeo je YellOw. Best of 5 kojem su se svi veselilo.

Ono što trebate znati je to kako Starcraft ima tri rase i da postoji potpuno drugačiji pristup igri ovisno o tome koju rasu vaš protivnik igra. Važno je prilagoditi se, pogotovo u početcima partija gdje je ostavljeno jako jako puno prostora za inovativnost i improvizaciju. Priprema za meč je itekako važan dio ove igre. No ono što nam je te godine Boxer pripremio postala je legenda.

Video kojeg sam stavio ispod vam neće puno pomoći. Bila su to druga vremena, zato je snimka izrazito loša. A i sama rezolucija u kojoj se igra igrala je nikakva u odnosu na današnje dane.

Što se točno dogodilo? (možete pročitati odmah pošto je video slab
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

Ovaj video je bio ludnica.

slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Melloo »

Ponovo Faze Astralis imamo
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Melloo »

Niko MVP :clap:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

Prije nego ovaj tjedan nastavim sa esport momentima, ako ste zainteresirani i dalje, evo cursova pregleda za prošli mjesec, sa mojim komentarom ispod



10. Nije me pretjerano briga, no samo pokazatelj kako prilikom gradnje dvorana postoji i esport razmišljanje
9. Zero je strašan igrač, premda je puno značanije ime u Wii U verziji igre kada je imao niz od 56 osvojenih turnira (!!!). N64 scena je puno zatvorenija, pošto se novi igrači ne mogu tako lako priključiti, ponajprije pošto je konzolu odavno pregazilo vrijeme
8.Winter championship na bahamima mi je bilo suludo smješno :D no turnir je bio dobar, gledao sam malo skupine i finale, nisam imao vremena za više.
7. Ne pretjerano važna vijest, Doublelift se vratio, ništa više od toga. Na kraju su ispali i ponovo izborili povratak u ligu.
6. Fantastična priča
5. Staviti ovo kao esport vijest mi je isto pomalo smješno, samo najava igre.
4. ne mogu se natjerati gledati overwatch, ne zanima me pretjerano
3. lifecoach, koji je zaradio milijone na pokeru, samo je kazao ono što svi misle - HS ima previše random elemenata
2. bah
1. Ponovo overwatch :(

Zamjerke - nema riječi o kraju GLS sezone (sc2) u korei, dva odlična polufinala i odlično finale
Sjajnog Roccata u EU LSCu (lol) koji je od 0-7 došao do 6-7, na korak do doigravanja ostao, čak i nakon što je pobjedio G2 te im time nanio jedini poraz u sezoni.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

2011. je godina. Tu negdje je krenuo moj interes za esportom. Što je zanimljivo, kada sam kompetitivno igrao Warcraft 3 tada me nije zanimalo i imao sam prilično tvrd stav o tome. Al fakat prilično tvrd. Buntovni teenager, moglo bi se kazati.

Počeo sam gledati kompetitivni League of Legends i krenuo istraživati i van toga. Naišao sam na ovo te se zainteresirao za fighting igre. I rekao sam sebi, nemam fakin ideje što je EVO, no ove godine ga gledam. I gledao sam. Po prvi puta sam gledao turnir (zapravo reprizu, pošto po našem vremenu on traje cijelu noć, a nisam imao volje ostajati budan do 8 ujutro, sjećam se da sam morao na posao kojeg sam tada imao, ujutro pokrenem stream, turnir još traje).

Ovo je sve bila uvertira za događaj zbog kojeg sam se zaljubio u EVO i zbog kojeg mu se svake godine vraćam.

Marvel vs Capcom 3. Veliko finale. Viscant u pobjedničkom dijelu turnira, PR Balrog u gubitničkom. Best of 5. Nakon sjajnih mečeva imamo 2-2. Viscant treba pobjedu za naslov, Balrog za reset bracketa i novi best of 5. Viscant igra u tom trenutku turbo jak Phoenix lajnup, gdje je ona glavna zvijezda tima boraca kojeg igrači imaju na raspoloaganju.

Aftermath (pročitati nakon gledanja):
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13772
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Esport

Post Postao/la AleksaVP »

Staviću ovo ovde..

Naš najbolji igrač PESa mislim u Srbiji a verovatno i na Balkanu izborio je ponovo plasman u 16 najbojih na svetu, prošle godine je ispao odmah na startu nadam se da će ove godine da poboljša plasman, GG Kepo :P

Meč od prošle godine



Odgovori