Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24461
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Nije zavrsen, mozda nikada nece ni biti. Meni jako bitan razlog zasto ga ne treba ni poceti citati prije zadnje knjige. Plus, ne mogu zamisliti da netko uziva citajuci 10 000 (+/-) stranica sve o istim likovima, ja bi ih bacila kroz prozor nakon nekog vremena.
Istina je da nije završen u cjelosti, ali Arc I jeste. Isto tako i likovi se mijenjaju, neki umiru ili odlaze, neki novi dolaze. Dinamičan je serijal, mada 4. i 5. knjiga imaju problem sa brzinom radnje.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Meni je to opet premalo raznovrsnosti ipak se sve dogadja u istom svijetu. Zato kazem, svaka cast onome tko uziva citajuci serijale opcenito, ja ne bi mogla.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maridius98 »

Pored nenormalne literature oko faksa stigao sam da pročitam Pola Kralja od Aberkrombija. Odavno mi se neki YA roman ovako nije svideo. Iskrena preporuka.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Pročitati Hugo 2020 nominacije ponovit ću i ovaj izazov, s time da vog puta prihvaćam odustajanje od seijrala / knjige kao odražen posao.
Evo gaaaaaaa

Krećem s ovim, ponovo

šest knjiga, ovog puta niti jedna nije nastavak serijala, tako da će biti osjetno lakše nego lani

The City in the Middle of the Night - Charlie Jane Anders - https://www.goodreads.com/book/show/375 ... -the-night
Gideon the Ninth - Tamsyn Muir - https://www.goodreads.com/book/show/420 ... -the-ninth
The Light Brigade - Kameron Hurley - https://www.goodreads.com/book/show/405 ... ht-brigade
A Memory Called Empire - Arkady Martine - https://www.goodreads.com/book/show/377 ... led-empire
Middlegame - Seanan McGuire - https://www.goodreads.com/book/show/35965482-middlegame
The Ten Thousand Doors of January - Alix E. Harrow - https://www.goodreads.com/book/show/435 ... of-january

Ako je netko zainteresira priključiti se čitanju, neka javi ovdje, pripremio sam zip fajl sa svih 6 knjiga u epub verziji.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Midnight Cowboy, James Leo Herlihy
Ekranizacija mi je bila predivna, ta prica, lokacije, likovi, gluma, soundtrack... Naravno da sam morala procitati i knjigu po kojoj je snimljen, iako desetak godina nakon prvog gledanja. Niti najmanje me nije razocarala. Tragicna prica naivnog decka koji nakon par udaraca shvati da mu u velegradu svih velegrada, lijepo lice i zdravo samopouzdanje nece sami donjeti krov nad glavnom.
4/5
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Doran MArtell :clap:
Zasto su cersei napravili onako sposobnom u seirji kad zenska pojma nema.Misli da igra game of thrones a samo se provaljiva :mrgreen:
Harry Hardying me interesuje, nadam se da cemo cuti nesto o njemu dalje kao i o darkstaru

Prolog Dance of Dragonsa je fantasticno napisan
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24461
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Doran MArtell :clap:
Zasto su cersei napravili onako sposobnom u seirji kad zenska pojma nema.Misli da igra game of thrones a samo se provaljiva :mrgreen:
Harry Hardying me interesuje, nadam se da cemo cuti nesto o njemu dalje kao i o darkstaru

Prolog Dance of Dragonsa je fantasticno napisan
Ja ću biti toliko slobodan da kažem da je Doran Martell full of shit.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Doran MArtell :clap:
Zasto su cersei napravili onako sposobnom u seirji kad zenska pojma nema.Misli da igra game of thrones a samo se provaljiva :mrgreen:
Harry Hardying me interesuje, nadam se da cemo cuti nesto o njemu dalje kao i o darkstaru

Prolog Dance of Dragonsa je fantasticno napisan
Ja ću biti toliko slobodan da kažem da je Doran Martell full of shit.
Why
Onaj zadnji chapter i revelation je bilo super.Fire and Blood :mrgreen: Mada nisam licno za Tragove al eto :mrgreen:
King STannis
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Bap me zanima zna li martin zavešiti ovo. I oćel uspjeti.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Bap me zanima zna li martin zavešiti ovo. I oćel uspjeti.
Raspleo je 100 likova i prica.Kako sve spojit na kraju i zavrsit bez da ih vise od pola pobije :mrgreen:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24461
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Doran MArtell :clap:
Zasto su cersei napravili onako sposobnom u seirji kad zenska pojma nema.Misli da igra game of thrones a samo se provaljiva :mrgreen:
Harry Hardying me interesuje, nadam se da cemo cuti nesto o njemu dalje kao i o darkstaru

Prolog Dance of Dragonsa je fantasticno napisan
Ja ću biti toliko slobodan da kažem da je Doran Martell full of shit.
Why
Onaj zadnji chapter i revelation je bilo super.Fire and Blood :mrgreen: Mada nisam licno za Tragove al eto :mrgreen:
King STannis
Zato što je full of shit. Prije svega, njegov plan da vjenča Arianne sa Viserysom nema nikakvog smisla. Ako je Viserys bio toliko značajan dio plana, zašto veliki mastermind Doran nije napravio ništa da ga zaštiti? Viserys i Dany su u jednom trenutku bili maltene prosjaci, a Doran nije prstom mrdnuo. Imao je pompezni govor kako je želio oduzeti sve Tywinu Lannisteru, ali nije napravio ništa. Okruglo ništa. Okej, mogu razumjeti da nije poslije Robertove pobune želio ostaviti Dornu izolovanu, ali tokom Rata 5 Kraljeva apsolutno nije imao nikakvu motivaciju da podrži lanisterski režim. Ali ga je podržao i dao mu legitimitet. Doran je all talk no action.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Night of the Living Dead (John Russo)
Super kao i ekranizacija. Napeta, atmosfericna i jezovita.
5/5
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

slika
Odgovori