Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ej pročita sam tu, iznenadilo me koliko je u isto vrime dovoljno zabavna da ne bude smeće al dovoljno generična da se ne sićam skoro ničega iz knjige :lol:
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Kakav je robb stark bio levat van battlefielda e boze haha :mrgreen: Inace kakav foreshadowing red weddina kroz cijeli storm of swords
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Kakav je robb stark bio levat van battlefielda e boze haha :mrgreen: Inace kakav foreshadowing red weddina kroz cijeli storm of swords
Najgori mogući levat haha.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Zasto ja ovakve price zapocnem slusati iza polnoci? :shifty:

The Monkey’s Paw, William Wymark Jacobs
Prica u stilu "pazi sto pozelis, mozda ti se ostvari", ali jeziva, uzasna i jako atmosfericna verzija.
Slusala sam audio knjigu, koja je bila odlicna, savrseno citana, sporedni zvukovi perfektno upotrijebljeni.
Strah me ugasiti svjetlo.
5/5
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HunterDX »

Kad smo već kod kjniga, imao sam ideju da napišem jednu, u pitanju je naučna fantastika, imam u glavi istoriju likova/priče, imam priču, pa i isplaniran tok dogadjaja koji se u potpunosti poklapaju. Dobio sam podršku od ljudi sa kojima sam o tome razgovarao. Ali imam gomilu nedostataka, jer mislim da bih pre toga trebao da pročitam gomilu knjiga i poradim na krativnom pisanju. Možda jednog dana i učinim tako nešto, po nekoj proceni bih morao da napišem 6 knjiga da bih završio tu priču, imam talenat za kreiranje priča, ali ima još mnogo toga što mi nedostaje!.
Da li je neko od vas imao sličan plan ili je možda u nekom trenutku pokušao da napiše nešto? Verujem da je mnogo teško, treba izazvati taj osećaj čudjenja kod drugih, treba iznova čitati ono što si napisao i biti odlučan na kraju.
Treba mi samo savet u vezi pisanja.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

@hunterdx evo preporuka. Nemoj krenuti pisti knjigu. Ni pod razno. Ne još. Radije probaj prvo s kratkim pričama. Nemam pojma kako u srbiji stoji s time, ali u Hrvatskoj imaš nekoliko natječaja godišnje. Zbirke kratkih priča (istrakinska, sferakonska, marsonikon, splitski kon). Znam da i u srbiji ima, samo neznam koliko

Zašto kažem to - teško ćeš naći nakladnika. Prodaja domaćeg sfa i fantasya je slaba. Teško nalaze izdavače, pogotovo ako iza sebe nemaju ništa.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Daj nam skiciraj priču.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Daj nam skiciraj priču.
Ja ti preporučam da to ne radiš, pošto je ovo javni dio foruma i netko može maznut ideju :)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Dobro, skiciraj meni u PP. Da budemo ravnopravni, ja ću tebi skicirat jednu moju. :D
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Zašto kažem to - teško ćeš naći nakladnika. Prodaja domaćeg sfa i fantasya je slaba. Teško nalaze izdavače, pogotovo ako iza sebe nemaju ništa.
Ja sam baš čua suprotno, da je izdat knjigu jako lako (neovisno o žanru) samo šta su novci od tog nikakvi.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST @hunterdx evo preporuka. Nemoj krenuti pisti knjigu. Ni pod razno. Ne još. Radije probaj prvo s kratkim pričama. Nemam pojma kako u srbiji stoji s time, ali u Hrvatskoj imaš nekoliko natječaja godišnje. Zbirke kratkih priča (istrakinska, sferakonska, marsonikon, splitski kon). Znam da i u srbiji ima, samo neznam koliko

Zašto kažem to - teško ćeš naći nakladnika. Prodaja domaćeg sfa i fantasya je slaba. Teško nalaze izdavače, pogotovo ako iza sebe nemaju ništa.
Upravo ovo što si naveo mi je rekao brat, koji je pesnik, a fantastika mu nije strana, pa voli i da piše za sebe.
Rekao je da izdavači gledaju kratke priče, te na taj način nalaze talentovane pisce, dok bi knjiga, čak i da je dobro napisana, izazivala veliku sumnju jer je prva, a svi koji čitaju traže knjige provereno dobrih pisaca.
Takodje mi je rekao da ne pričam često o čemu bih pisao, jer valjda se tako gubi motivacija.

@Maki Pa ukoliko će nam članovi biti svedoci u zaštiti autorskih prava, razmenićemo skripte u poruci. ;)
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Hahaha. Okej.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Molba za kolege iz bih i srbije

Možete li pogledati ima li natječaja / zbirki znanstvene fantastike i fantasya.

@wulf7x tebi sam svojedobno slao jedan fb lik putem privatne poruke, imaš li ga možda još?
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Wulf7X »

Čini mi se da si mi ovo slao za ovu fantastiku :) Nzm tačno šta pitaš, nisam upućen u materiju :D

https://www.facebook.com/fantasticnivod ... 46/?type=3
slika
Odgovori