Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HBK »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Super, taj nema osobno misljenje kao ni ti. Eto nasao si srodnu dusu i prijatelja idite si zajedno pametovati s tudjim misljenjima.

I da, sve to znam, a zna i svatko tko je procitao vise od dvije Kingove knjige, pa mi je opet bas zbog toga vrlo cesto jako dosadan.
Imam svoje mišljenje, ali sam previše lenj da pišem ovako dugačke tekstove pa mi je lakše da kopiram druge tekstove koja su odraz mog mišljenja.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

I sto si sad htjeo reci s tim tekstom tj. sto je htjeo reci taj filozof?
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HBK »

Da King nije tipičan horor pisac, kao što mnogi pogrešno misle, nego je univerzalan pisac u čijim delima su majstorski naslikane sve tajne ljudske duše. On je Dostojevski fantazije.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Ma daj, tko bi rekao, vrlo dubokoumno. :think:

Taj post je obicno "preseravanje" i nista vise od toga. A to o karakterizaciji likova i da su oni zlo, je valjda ocito u svakoj knjizi, nema potrebe da to netko nekog uci, pitanje je hoce li se svakome svidjeti da ga netko gusi 500str s banalnim zlikovcima. Salemovo je izuzetak, zato je Salemovo jedina genijalna Kingova knjiga.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HBK »

Svako cita sta mu odgovara. Mene guse Muso i Sparks sa svojom patetikom. I Koeljo sa svojom trecerazrednom kvazi filozofijom. Dok rusku knjizevnost, koju vecine klince smara, prosto gutam. Sve zavisi sta kome odgovara. No to ne znaci da nesto ne valja samo jer nas licno smara.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Ali ne znaci ni da necemu sto nema nikakvo dublje znacenje treba davati isto. To filozofiranje i tumacenje dubine gdje je nema je zapravo jako jadno, bezbroj put su sami autori bili ti koji su opovrgavali sve te teorije svojih fanova.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

znati izraziti svoje mišljenje i ne čini veliku razliku...
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HBK »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Ali ne znaci ni da necemu sto nema nikakvo dublje znacenje treba davati isto. To filozofiranje i tumacenje dubine gdje je nema je zapravo jako jadno, bezbroj put su sami autori bili ti koji su opovrgavali sve te teorije svojih fanova.
Po meni Kingova dela itekako imaju dublje znacenje (pogotovo IT) ali ocito smo ga doziveli drugacije.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Ovisi sto je nekome duboko znacenje, meni je sve ovo sto je tip napisao poprilicno bilo jasno tokom citanja IT i ne osjecam to kao nesto osobito duboko niti mislim da zasluzuje uopce toliko filozofiranja.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6862
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la crocop97 »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Ovisi sto je nekome duboko znacenje, meni je sve ovo sto je tip napisao poprilicno bilo jasno tokom citanja IT i ne osjecam to kao nesto osobito duboko niti mislim da zasluzuje uopce toliko filozofiranja.
Danas je u trendu analiziranje šunda tako što siluju tekst i traže ono čega nema u njemu (za Kinga ne mogu reć jer nisam čitao ništa osim Mr Mercedesa, a to je sasvim solidan triler i ništa više od toga). Ljudi neironično pišu radove o Hunger Gamesu ili Harryu Potteru kao da su najveća književna djela, a kad ih se prozove da rade sprdnju od svoje znanosti, etiketiraju vas fašistom za književnost. :roll:
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

Meni je to snobovsko pravdanje pojedinaca, sto citaju nesto sto spada u "laku literaturu" i nista vise.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HBK »

@crocop97 Mr. Mercedes je odlična knjiga, ali je jedna od slabijih u okviru Kingovog stvaralaštva. Ja ti lično preporučujem Salem's Lot koji smatram za Kingovim najvećim životnim delom. Ako te oduševi (a oduševiće te) preporučujem ti onda da kreneš sa ostalim njegovim najvećim delima, Carrie, IT, The Shining, The Green Mile.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST a kad ih se prozove da rade sprdnju od svoje znanosti
ja bih to mogao kazati i za mnoge druge knjige, i analiziranje toga što je pisac htio reći. Pogotovo što na manje-više sve klasike moraš gledati točno onako kako je znanost odlučila da ih moraš gledati. Neki se malo previše drže toga kao pijan plota.
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ja ti lično preporučujem Salem's Lot koji smatram za Kingovim najvećim životnim delom.
jesi li pročitao sve njegove knjige? ako nisi, onda nemaš pravo govoriti o njegovom životnom djelu zato što nisi pročitao sve. A ja sam siguran da nisi pročitao sve.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la HBK »

Pa svakako je nemoguće da pročitam sve jer nije sve ni objavljeno kod nas. Ali pročitao sam sva njegova najbitnija dela. Ostalo mi je još par njegovih velikih dela koje nisam čitao i koje ću čitati, ali zasad Salemovo mi je neprevazidjeno.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Jesu li sva dostupna na engleskom? Jesu li sva mogu naručiti / pročitati digitalno? Ergo sum nije nemoguće. Pogotovo što ga tek tu imaš priliku čitati u originalu (što je jedna sasvim druga rasprava kako prijevod knjige nikad neće biti original, nego samo legalna kopija)

I rest my case.
slika
Odgovori