Rasprave o glazbi

Interaktivna zabava
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la donniedemonD »

Covek zvuci bolje nego dok je bio u primeu. 20 puta sam premotavao sekvencu na 1:44. Hvata me neka jeza, od kvaliteta i glasa.
Meni najlepsi glas na prostorima bivse juge bio i ostao.

Kad se dugme rasturilo, nikako nisu uspeli da se izdignu kao solo izvodjaci. Ne znam zasto.


slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Mary »

^ Alenov mi je medju deset najdrazih glasova s nasih prostora, ali imam dojam da je kao osoba grozan i pohlepan i da je sam sebi stajao na putu.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »



ikona
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Tia sam da mi se svidi novi Manntrin album al jebiga. Nastavlja se to da su instrumentalno OK (iako generični i malo zaostali) u metal djelovima i debelo iznadprosječni kad uključe zvuk neelektričnih instrumenata (koji nažalost dolaze do jačeg izričaja samo u refrenima, a u ostatku pisme ih ili nema ili bauljaju negdi u pozadini prigušeni "najboljim" riffovima iz 2006.). Nastavlja se i (po meni) glavni problem benda a to je da su vokali i pogotovo tekstovi dosadni i generični u najboljem slučaju i teži neslušljivi krinđ u najgorem. Taj problem je sad tim gori jer su pisme primarno na engleskom, i van mojih preferenci di sam uvjeren da će folk metal uvijek zvučat bolje na materinjem jeziku benda (jer zamisli, zvuk tradicionalne hrvatske primorske glazbe nije zamišljen da ide uz engleski), ako ti ne znaš napisat dobar tekst na hrvatskom nećeš znat ni na engleskom. Jedina pisma koju bi izdvojia je Murter (izvedenu na njemačkom) koju je napisa Michael Rhein iz In Extrema di bar ne razumim tekst pa ne mogu procijenit koliko je sam tekst dobar/loš al bar zvuči ok. Doduše ako je hrvatska verzija iste 1:1 prijevod ili približno tome nije se ni Michael posebno iskaza. Mogu reć i da su pripjevi catchy ako ništa drugo, tako da bar neće imat problema s tim da ljudi pjevaju s bendom te djelove uživo šta mi se čini i primarni cilj njihove filozofije pisanja pjesama.
Sve u svemu šta ja znam, ovo zvuči ko solidna B Sides kolekcija nekog puno boljeg benda.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Maki »


Imaju "Iliri" dobru melodiju. :mrgreen:
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Da li neko uopsteno ovde deli misljenje sa mnom da je Freddie Mercury najbolji muski performer svih vremena?
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Freddie je napisao/la:QR_BBPOST Da li neko uopsteno ovde deli misljenje sa mnom da je Freddie Mercury najbolji muski performer svih vremena?
da
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ni u top 5 :snooty:
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ni u top 5 :snooty:
excuse you?

slika
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Sherpa »

Definiraj performer. A u glazbi, ima tu fantastičnih ljudi koje nitko nikada neće staviti visoko. Recimo pavaroti ili bocheli
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Rio146 »

2pac broj 1, pa deset mjesta prazno.
Yes Sir!
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Wulf7X »

Grupa Austrijskih, Čeških i Švedskih naučnika sprovela je istraživanje koje je objavljeno u "Logopedics Phoniatrics Vocology" i na osnovu koga je Fredi Merkjuri najbolji pevač svih vremena a uzimajući u obzir vokalne sposobnosti raspon glasa i kvantitativnu analizu vokalnih vibracija (šta god to značilo hah), to su tehničke stvari zasnovane na konkretnim činjenicama i brojevima.
E sad taj performer deo uzmimo da je mešavina muzičke izvedbe scenskog nastupa lične pojave i harizme na sceni, to je već objektivna stvar i ne postoji merodavnost šta performera čini dobrim ili najboljim ali više je nego jasno da je Fredi jedan od najvećih muzičkih izvođača i šoumena :) Barem sa te neke mejnstrim komercijalne tačke gledišta.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »

slika

ovo je definicija LEGENDE što se tiče live performera (barem u njezinom peaku, danas je poput robota)
WENDY CHOO GANG!

slika
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Cisto da se nadovezem na temu koju sam zapoceo o Frediju.
Freddie je performer koji se jednom radja, po meni jedini koji je isto mogao da peva i u studiju i live (cak je i neke pesme pevao bolje live,love of my life na wembleyu 86. Je nesto neprocenjivo)
Njegovih 20 minuta na live aidu smatraju za najbolji koncert svih vremena sto se tice roka
Niko takodje nece imati tu interakciju sa publikom,samo poslusajte ay-oh deo na live aidu i sve ce biti jasno
Za mene je on G.O.A.T muzike i mogu samo da mu pridju Elvis i Michael Jackson. Pozz :D :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Sherpa »

Freddie je napisao/la:QR_BBPOST Za mene je on G.O.A.T muzike i mogu samo da mu pridju Elvis i Michael Jackson.
goat muzike je nešto što je prije svega jako subjektivno. mozart je, ako ćemo tako, bio vjerojatno najveći muzički genije koji se ikada rodio - a njegov značaj za glazbu je dugoročno gledano osjetno veći nego što je queen imao. plus, glazba ima toliko žanrova da je teško sve staviti u jedan koš.

Kažeš da mu samo ta dvojca mogu prići, a što je sa sinatrom? koji je možda jedna od najutjecajnijih osoba u glazbi 20og stoljeća? jesi li ga imao priliku slušati, vidjeti kako je njegova glazba oblikovala svijet - njega su diljem planete kopirali i prerađivali njegove stvari (ivo robić kod nas je najbolji primjer)
slika
Odgovori