Football Manager

FM

Interaktivna zabava
Odgovori
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la azo »

Slučajno isbrisao sejv :cry: :cry: Uglavnom vodio Sandown do 15 lige i onda sam shvatio da iz te lige nema naprijed :ljut: ,prešao sam u neki drugi klub u 15 ligi ali druga divizija.Njih sam odveo do 14 lige gdje sam dobio otkaz jer ih nisam uveo u 13 :? :? ,inače lower tieri idu jako jako brzo jer se tu nalazi max 16 timova,barem do lige u kojoj sam ja igrao.I onda sam slučajno izbrsao sejv tačnije isao replace na pogresno mjesto :evil: :evil: ,sada sam poceo novi sejv i vodim Balcombe iz 13 ili 12 lige.Kada dodjem do Vanerame nabacim SS...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12229
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Rio146 »

azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Slučajno isbrisao sejv :cry: :cry: Uglavnom vodio Sandown do 15 lige i onda sam shvatio da iz te lige nema naprijed :ljut: ,prešao sam u neki drugi klub u 15 ligi ali druga divizija.Njih sam odveo do 14 lige gdje sam dobio otkaz jer ih nisam uveo u 13 :? :? ,inače lower tieri idu jako jako brzo jer se tu nalazi max 16 timova,barem do lige u kojoj sam ja igrao.I onda sam slučajno izbrsao sejv tačnije isao replace na pogresno mjesto :evil: :evil: ,sada sam poceo novi sejv i vodim Balcombe iz 13 ili 12 lige.Kada dodjem do Vanerame nabacim SS...
FM 18?
Yes Sir!
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la azo »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST
azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Slučajno isbrisao sejv :cry: :cry: Uglavnom vodio Sandown do 15 lige i onda sam shvatio da iz te lige nema naprijed :ljut: ,prešao sam u neki drugi klub u 15 ligi ali druga divizija.Njih sam odveo do 14 lige gdje sam dobio otkaz jer ih nisam uveo u 13 :? :? ,inače lower tieri idu jako jako brzo jer se tu nalazi max 16 timova,barem do lige u kojoj sam ja igrao.I onda sam slučajno izbrsao sejv tačnije isao replace na pogresno mjesto :evil: :evil: ,sada sam poceo novi sejv i vodim Balcombe iz 13 ili 12 lige.Kada dodjem do Vanerame nabacim SS...
FM 18?
17,Na 18stici sam odron da uzmem Real i ubacim u 10 ligu,izgubio bih u playofu...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Evo i prvi update u 1. HNL

Stanje u ligi
Šesti od 10 klubova, 24 boda iz 18 utakmica (6 dobia, 6 remi, 6 izgubia). Početak sezone je bia jako loš al dodavanjem još jedne taktike sam uspija nanizat solidnih rezultata (iz prvih 7 utakmica sam uspija izvuč samo 2 boda) al onda nakon toga kreću 2 serije po pet utakmica bez gubitka (i jedan gubitak od Hajduka).
Prvi Osijek s 45 bodova a zatim Rijeka sa 40, Hajduk dosta zaostaje s 29.
Dinamo je 4. s isto 29, zatim Šibenik s 28. Inter je 7. sa 16 bodova, Slaven 8 sa 16, Lokomotiva 9. s 13 i Istra zadnja sa 7.
U kupu smo dobri, dogurali do polufinala pobjedama nad Varteksom (3-0), Osijekom (3-1) i Zadrom (3-0).
Superkup smo izgubili od Hajduka 3-1, a u Kup UEFA-i se nismo dobro proveli i ispali odma od Rennesa (0-0 doma al 2-1 u gostima za njih).
Dovedeno je i 7 novih igrača u prijelaznom roku prije početka sezone (svi mukte naravno :D )

Taktika
Nadoda sam još jednu verziju 4-1-2-3 di napadačka trojica igraju jedan do drugog bez krila, više je napadačka od druge dvi al odma se pokazala dobrom. Isto tako i uloge igrača odgovaraju malo više onom šta imam dostupno u ekipi.

Misc
Zbog nagrade za igranje u Kup UEFA-i i parama od osvajanja hrvatskog kupa smo čak proveli 3 miseca u plusu a ne minusu (svejedno imamo puno dugova al jebiga bar ide na bolje, samo moram nastavljat osvajat kup :mrgreen: :mrgreen: )
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Gotova još jedna sezona

Stanje u ligi
U jednom trenutku je parilo da bi mogli uzet treće misto u ligi, al ubrzo se pokazalo da još nismo u stanju parirat Dinamu, Hajduku, Rijeci i Osijeku. Protiv Dinama sam čak najbolje proša jer sam iz njih izvuka 6 bodova i nisam od njih izgubia nijednom, al iz ostalih sam u najboljem slučaju moga samo remije.
Ipak, završia 5. s 51 bodom (W 14, D 9 i L 13).
Osijek je osvojia ligu sa 82 boda, prati ga Rijeka s 2 boda manje i onda DInamo sa 68 bodova.
Četvrti je Hajduk (5 bodova više od mene), šesti Šibenik (1 bod manje), sedmi Slaven i osmi Inter.
Ispala je Istra, a u doigravanjima protiv Cibalie je se Lokomotiva uspila zadržat u 1.HNL.
Kup smo osvojili još jednom, u polufinalu izbacili Dinamo (1:1 u gostima, 1:0 doma) i u finalu protiv Novigrada(!) dobili na penale.

Taktika
Neprominuto, kad se triba branit defanzivni i široki 4-1-2-3, kad triba napadat ofenzivan i uži.
Par dovedenih igrača se stvarno iskazalo nenormalno:
► Prikaži “Spoiler”
Naravno nije svaki transfer bia dobar, Andrew McRae, kanadski golman doveden da igra za prvu ekipu nije skupia nijedan nastup.

Statistike
Drugi u posjedu lopte sa prosjekom od 53.56% (iza dinama koji ima 57.17%)
Najlošiji u broju dobivenih zračnih duela (1162) i najlošiji postotak isto (56%).
Vodeći (sa Šibenikom) u broju žutih kartona s 55.
Drugi u broju zabivenih golova (71), RIjeka isprid nas sa 75.
Najviše u ligi zabili golova iz kornera (12).
Drugi iz najviše primljenih golova (66) jedino je Lokomotiva gora sa 86.
Vodeći u broju prekršaja s 536, al zato i u tackles won s 1134.
Debelo najveću gledanost ima Hajduk sa ~18k po utakmici (iako je to samo 56% kapaciteta, Rijeka ima drugu najbolju gledanost s ~14k al im je to 96% kapaciteta), najgora je očekivano moja s 864 gledaoca (ili 22% kapaciteta).
Igrač sezone proglašen još jednom Slugan, transfer sezone Gujić, a mladi igrač sezone Bajić.

Misc
Dugovi se ne smanjuju, al ni ne rastu.
U svemu smo više zaradili nego prošle sezone (triput više u nagradama od natjecanja, skoro duplo od sponzora, duplo merch, prvi put i pare od broadcastinga)
Drugu ligu je osvojia Dinamo 2, trećeplasirani Varaždin ulazi u 1.HNL, u treće lige idu Rudeš, Solin i HNK Gorica.
3.HNL istok je osvojia Dragovoljac, zapad Opatija, jug Dugopolje.
Kako je sad Zagora Europski klub evo i rezultati kontinentalnih natjecanja.
Ligu prvaka je treći put za redom uzela Barcelona, ove godine u finalu s Liverpoolom (4-2 rezultat).
Kup UEFA osvojia Tottenham u finalu protiv Shakhtara (1-0).
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

E i da nadodam, Gujić (GK) i Nižić (DR) su jedini igrači u najboljih 11 1.HNL koji nisu iz RIjeke ili Osijeka :dance: :dance: :dance:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57605
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Sherpa »

slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la emirates »

Iako se blizi FM 19, bacit cemo se malo na FM 18. Nisam odigrao mozda jednu sezonu na ovome, i to sa reprezentacijom, tako da nisam najiskusniji, prilagodjavat cemo se irl. Odradio bih jedan projekat/serijal, a to je - Regionalna Liga!! O ovome se pricalo mnogo kod nas kroz godine, ali se sve svodi na to da je nemoguce ovo raditi zbog navijaca. Eh pa gle cuda, u FMu su navijaci civilizirani, tako da sad jeste moguce! :mrgreen: Ovo ne planiram dugo raditi, cisto hocu da vidim kako bi to sve izgledalo i kako bih se ja kao trener Sarajeva (ofc :mrgreen: ) mogao snaci u toj sredini. Dakle, kad smo zavrsili uvod, prelazimo na ono sto sam primjetio kad sam pokrenuo igru:

1. Samo Cukaricki nece igrati Evropu - sto je dosta dobro za nas, jer ce biti prilican level playing field. Svi cemo na startu igrati Evropu, tako da odmah svi u startu igramo na vise frontova.

2. Sarajevo uz Partizan i Vardar ima najjacu akademiju u ligi - odlicno za mene long term, jer ce nam mladi igraci biti bolji u odnosu na ostatak

3. Financijski smo svi tu negdje - nema neke razlike u financijskoj moci

4. Mozda se budem malo igrao na editoru - Primjecujem da su stadioni prilicno velikog kapaciteta, pa mi je palo na pamet da ce posjete vjerovatno i dalje biti slabe. Ako to bude slucaj, uci cu u editor i popraviti svakome posjete. Podrazumijeva se da ce Zvezda imati daleko jacu posjetu protiv Dinama, Hajduka, Sarajeva, Zelje itd nego protiv Rada ili Vojvodine.

Dakle, nakon svega ovoga, koja su moja ocekivanja za prvu sezonu? Pa, prvo cu morati da dovedem neke igrace, onda pokusati zadrzati ovog kvaliteta sto imam. Vidjet cemo kako transferi zavrse, ali moj cilj za prvu sezonu jeste da izborim Evropu. Dakle, neko peto-sedmo mjesto. Moj lik u igri ima 20 godina, dakle najmladji trener u regiji :mrgreen:

Superliga:

slika
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sretno :D
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12229
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Rio146 »

Otkud ti njemački jezik? Mislim da ga nema u postavkama...
Yes Sir!
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Otkud ti njemački jezik? Mislim da ga nema u postavkama...
Postoji mod za sve.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la emirates »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Otkud ti njemački jezik? Mislim da ga nema u postavkama...
Screenshot sam skinuo sa stranice sa koje sam skinuo mod. Kod mene je na engleskom :D

Kazem igracima da mi je cilj da izborimo Evropu ove sezone, i pozalili su se da sam previse ambiciozan. Pizde :mrgreen:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ko visoko leti nisko pada. Meni cilj svejedno bia ne past u drugu ligu sezonu nakon šta smo izborili kup uefa.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

S obzirom da sam izgubia save ide novi izazov, 7 nasumičnih i/ili malih država/liga iz svake regije.
Države čije lige će se simulirat
Azija: Jemen, Maldivi, Mongolija, Vijetnam, Sjeverna Koreja, Mijanmar i Tajland
Afrika: Džibuti, Lesoto, Nigerija, Somalija, Južni Sudan, Tanzanija i Uganda
Europa: Andora, Gibraltar, Kosovo, Luksemburg, Malta, San Marino i Gruzija
Oceanija: Američka Samoa, Novi Zeland, Papua Nova Gvineja, Samoa, Tahiti, Tonga i Vanuatu
Sjeverna Amerika: Angvila, Aruba, Bermuda, Britanski Djevičanski Otoci, Montserrat, Sint Maarten i St Martin
Južna Amerika: Bolivija, Čile, Ekvador, Paragvaj, Peru, Urugvaj i Venezuela
Sveukupno 42 države, 74 lige, total player count 33,900.

Tim je izabra tako da sam stavlja random team dok nisam dobija ili tim iz Mongolije ili iiz Sjeverne Koreje.
Izvuka sam Soyombiin Baarsuud FC iz Ulaanbaatara, drugoligaša od kojeg se očekuje drugo misto u ligi.

Pravila: Ovisno o statusu kluba cilj će bit ili plasman u prvu ligu, ili kvalifikacija za kontinentalno natjecanje ili dolazak u zadnja 4 kontinentalnog natjecanja. Kad se ovaj cilj ispuni dajem ostavku i idem u drugi klub. Iz trenutnog kluba smim otić samo ako ispunim cilj ili ako dobijem otkaz.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12229
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Rio146 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Američka Samoa
Jbt kad se sjetim da sam ja vodio njihovu državu na nakom FM-u i bio vice prvak OFC Kupa Nacija...to su bila luda vremena :lol:
Yes Sir!
slika
Odgovori