TEW priče

Interaktivna zabava
Odgovori
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW

Post Postao/la Melloo »

Ja sam odlucio da pokrenem novi sejv sa database 2004. Igrat cu ga kao neki story i ovdje cu pisati. Slicno nesto imamo na drugim forumima za Football Manager a i ostale slicne igre.Necu otvarat temu da prvo vidim hoce li iko ovo citati :D

The Rise of NWA

Prologue(24.12.2003)
Pod svjetlom ulicnih svjetiljki snijeg je plesao poput komadica vate.Besciljno kao da ne moze odluciti zeli li pasti ili poletjeti uvis, prepustao se jezivom ledenom vjetru koji je puhao iz tame nad New Yorkom.New York Times je pisao da ce ostane li ovako hladno do Nove godine , biti najhladnija godina jos od 1972.Eric je izasao iz svog stana na Lexington aveniji da razbistri misli. Prije pola sata imao je zustar razgovor sa svojim šefom u vezi pravca kojim ce kompanija ici u buducnosti.Nisu se nimalo slagali oko strateskog planiranja.Razmisljao je da da otkaz ali u njegovom poslu bolje od toga sto sada ima nece naci.I tako dok je polagano snijeg padao ispred Erica zaustavi se crni SUV.Iz auta je izasao covjek u crnom odijelu i reka mu gospodine Bischoff moj šef želi da razgovara s vama, molim vas udjite u auto.

To be continued..


*Prve dvije recenice iz teksta nisu moje smao su mi se svidjele pa sam prekopirao :D
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Melloo »

Chapter 1(22.12.2003)
Zima i -15 przilo je aerodrom Charles de Gaulle.Putnici su prelazili pistu i penjali se u avion Gulfstream G650, koji je za nekoliko minuta trebao da leti za New York.Scott Phinney usao je medju zadnjima.Sjedne na svoje mjesto, broj 16.Putnici su uglavnom sjedili na svojim mjestima.Prije samo 6 mjeseci bio je u Afghanistanu borio se za svoju domovinu a sada je bio u Parizu na razgovoru za posao. Dobio je otpust iz vosjke i sad napokon moze da uziva u zivotu. Nije znao mnogo o tome jer je sa svojih 35 godina samo zivio vojnickim zivotom. Vojnicka srednja pa military junior college. Sada kada je dobio posao kod jednog od najbogatijih i najutjecajnijih ljudi na svijetu. Bio je jako zadovoljan. Ali opet vec je dobio prvi zadatak. Znao je da ce mnogo da putuje.U New Yorku mora naci Erica Bischoffa, covjeka za kojega je jednom cuo kada je sa prijateljima gledao wrestling. STa njegov sef koji ima multinacionalnu korporaciju zeli od covjeka koji se bavi glupostima. Obicna gluma mislio je ne udaraju se pravo. To jos samo zatucane budale i besposlicari gledaju.U razmisljanju ga je prekinuo njegov novi partner Andrew koji je napokon stigao na let. Polako Scotte naci cemo ga makar i otisli na wwe show u New Yorku. Imamo 2 dana da nadjemo Erica prije negto nas sef dodje u Ameriku.Dok je avion grmio iznad Francuske na putu prema Americi motale su se Scottu svakakve misli. Kako ce se snaci u osiguranju jednog tako poznatog covjeka. Pa ovaj prvi zadatak kao da je detektiv a ne da radi u osiguranju.Odlucio je da gleda kroz prozor jer ce mu to smiriti misli.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Melloo »

Chapter 2(24.12.2003 23:15)
Jacob je dosao dan ranije u Ameriku.Iznenadila ga je tolika zima u New Yorku. Dolazio je cesto poslovno u Ameriku zimi ali u svojih 70 godina zivota nikada nije zapamtio ovakvu zimu. Zakupio je cijeli deveti sprat Plaze da mu niko ne smeta. Znao je da mora uvjeriti Erica da prihvati njegovu ideju. Da zabije noz u ledja ljudima s kojima radi sada. Biti ce tu mnogo posla. Sada je razmisljao kako da to uradi. Prije 10 minuta Andrew mu je javio da su pokupili Erica i da krecu prema njemu. Ovo moze da odredi sudbinu wrestlinga u buducnosti znao je.
Eric je bio zamisljen jako u autu dok su isli prema mjestu sastanka. Nije znao gdje ide ni s kim se nalazi.U prvi mah je pomislio da je otet ali kada su se dva momka izvinula na takvom upadu i rekli mu da ne treba da se boji smirio se malo. Ali sta bi zelio neki binnismen ili mozda mafijas od njega. On je samo wrestling booker a takvima u wrestlingu mjesto nije.Pokusao je da od Scotta i Andrewa sazna o kome se radi ali oni su mu rekli da ce sve da sazna kada dodju.Zakljucio je da je bolje da nista ne pita.
Zadnja izmjena: Melloo, dana/u 05 ruj 2017, 21:18, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Sake »

@Melloo zanimljivo je zasad. Ali bolje piši neke duže dijelove umjesto ovih kratkih.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Melloo »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST @Melloo zanimljivo je zasad. Ali bolje piši neke duže dijelove umjesto ovih kratkih.
a dobro ja se vodim onim da je raji mrsko citat duze :D Ovo ispocetka moram sam sve smislja tposlije ce biti lakse kad krenu showowi igrica ce mi sama davat o cemu cu pisat :D
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Melloo »

Chapter 3(24.12.2003 23:32)
Crni SUV se zaustavio na 5. Aveniji ispred The Plaze.Eric je mnogo puta prolazio pored ovog hotela ali nikada nije bio u njemu. Znao je da ne moze svkaoga da sretne ovdje. Bio je nakicen za novogodisnje praznike pa je sve bljestalo Petom Avenijom.Kada je izasao iz hotela osjecao se kao da je 3 popodne a ne oko pola 12 navecer. Ni slutio nije da ce mu ovaj sastank da promjeni zivot.Andew i Scott su ga uveli u predvorje i ostavili ga da ceka. Iako je tih dana mnogo turista bilo u New Yorku bilo je prazno u pola 12. Poslije nekih 10 minuta cekanja izasla je žena oko 40g godina i na solidnom engleskom uz francuski naglasak mu se predstavila. Ja sam Anne Marie Jeanneson i licna sam asistentica gospodina kojeg cete upoznati veceras, molim vas slijedite me.Usli su u lift Anne Marie je pritisla broj 9 i lift se poceo penjati. Nakon ne tako duge voznje liftom uvela ga je u hotelski apartman, najljepsi koji je Eric u zivotu vidio. Nije bio ni blizu onima u kojima je on odsjedao.
Iz druge sobe je izasao stariji covjek u pratnji dvojca koji je Eric upoznao ranije te veceri. Gospodine Bischoff hvala vam sto ste dosli. Kao da sam imao drugog izbora pored ove dvojice gospodina nasali se Eric.Na tu salu nije se nasmijao stariji covjek i sjeo je u fotelju. Ja sam Nathaniel Charles Jacob Rothschild progovori on te se Ericu otvorise usta. Nikada nije ni sanjao da ce upoznati 4. barona Rotschilda najbogatije i najutjecajnije porodice na svijetu. Mislim da ste culi razne price o meni a najvise o tome kako mi Rotschildi vladamo svijetom. Medjutim to sada nije ni najmanje bitno ono sto sam vas zvao se tice vaseg posla, wrestlinga.U tom trenutku se iznenadi Eric. Kakve bi veze imao najmocniji covjek na svijetu sa wrestlingom.Gospodine mislim da mi nista nije jasno rece on.Samo polako rece doci cemo i do toga.Naime prije par posao me "natjerao" da par dana provodem u Munchenu i jedne noci dok sam u hotelu radio i pripremao govor za bankarski simpozij odlucio sam da viidm sta ima na TV i sta to ima da se gleda u Njemackoj I tako naidjem na wrestling.WWE Summerslam 2003.To sam gledao i svidjelo mi se. MAlo sam proucio historiju wrestlinga i pala mi je na pamet jedna investicija. Ali porodica Rotshild nikada nije bila uz sport ili entertaiment.S toga zelim da kupim NWA: Tna i da bude pod vasim vodstvom. To znaci da morate da date otkaz na vasem trenutnom poslu i da preuzmete ovaj biznis. Imat cete odrijesene ruke ja cu biti pozadini sa svojim novcem. Nigdje ne smijete spominjati da ste me ikada sreli i da sam vam ja dao novac za to. Vec sam dogovorio sa finom gospdojom Dixie da mi proda kompaniju vase je samo da kazete da. Eric je bio zatecen. Ni slutio nije da napokon moze da se osveti Vinceu za takeover.On ce da bude glavni on ce da bude sve a iza sebe ce imati barona Rotschilda.Razmisljao je kako van WWE nece zaraditi novac koji bi njemu bio dovoljan ali evo prilike za vise i ne samo to, da bude slobodan.Prihvatio je to odmah i dogovoreno je da s novom godinom Eric :Bishoff postaje vlasnik NWA TNA.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Melloo »

Chapter4(1.1.2004)
Eric Bishoff dosao je prvi dan nove godine odmah na posao.Za njega nije bilo niti praznika niti pauze. Znao je da ga je cekalo mnogo posla. To nije WWE nema mnogo velikih zvijezda da mu je lakse. Morat ce da digne ovu kompaniju iz pepela. Sting je bio jedini covjek vrijedan gledanja u kompaniji. Bilo je tu jos nekoliko njegovih starih prijatleja iz WCW.Za 3 dana mu je prvi Impact kako bookirati koga, sta ce zeljeti fanovi mnogo je bilo pitanja a nije odgovora. Nekoliko dana ranije dogovorio je sa Jeffom Hardyem da predje kod njega nakon sto ga je WWE otpustio zbog koristenja droge. Razmisljao je valjda mu je to lekcija pa nece vise to raditi.I sta da radi sa Jeffom Jarettom koji je bio prvak i imao je dionice kompanije.Dobio je tezak zadatak da svrgne WWE i Vincea ali znao je da bez dobrih ljudi to nece ici.


Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

TEW priče

Post Postao/la Melloo »

Održan je i prvi NWA TNA Show cime je TNA i usao u novu eru.

slika

Poslije toga showa koji je bio dosta dobar za TNA standarde odrzan je jos jedan TNA Impact koji je dao jos bolje rejtinge i gdje su debitovali neki novi ljudi koji su potpisani.Sting i Jeff Jerret su bili u main eventu jer trenutno su oni jedini vrijedni main eventa u cijeloj kompaniji


slika
Odgovori