Stephen King

Interaktivna zabava
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la HBK »

Konacno sam nabavio IT. :clap:
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la Mary »

Uzivaj! :D
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la HBK »

Procitao sam It. Oduvala me knjiga. :clap:
Ovo mi zasad najbolje Kingovo i najkompleksnije delo. Predivna prica o detinjstvu, odrastanju i vecnom prijateljstvu.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la Mary »



Znaci jos bi trebala procitati The Stand i Gerald's Game i procitala sam sve najstrasnije od Kinga. Najbolje sam vec procitala. :cry:
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la HBK »

Godisnja Doba

Za Kinga kazu da je kralj horora. Ova knjiga medjutim pokazuje da je on nesto mnogo vise od obicnog horor pisca. On pre svega pise o ljudskim sudbinama i tragedijama covecanstva. Cetiri price u ovoj knjizi, nazvane po cetiri godisnja doba, povezane su samo po jednom, sve su one svedoci surovosti svakodnevnog zivota. A sad konkretnije o pricama.

"Rita Hejvort i Iskupljenje u Sosenku". Nema ko ne zna za ovu pricu zahvaljujuci filmskom klasiku nastalom po ovoj prici. Naravno vrhunsko maestralna prica, ali zbog toga sto sam toliko puta pogledao film, znam je celu napamet, pa mi je najslabija od cetvorke.

"Nadareni ucenik". Mozda i najbolja prica iz knjige. Maestralan prikaz samog zla koje se krije unutar ljudske prirode. Psiholoski jako jeziva i napeta. Delo koje samo po sebi zasluzuje status knjizevnog klasika.

"Les". Ova prica u mnogo cemu podseca na IT. (Cak i mislim da je ova prica inspirisala Kinga da napise IT) Istina nema nikakvog klovna ubice, ali je isto rec o drugarstvu i odrastanju sastavljeno sa tragediom i smrcu. Prelepo napisana prica.

"Metod disanja". Za kraj moja najdraza od cetiri prica i jedina koja nije dobila svoju filmsku adaptaciju, a nadam se da ce uskoro, jer je maestralna prica. Izuzetno strasna i bolesno jeziva, sa sokantnim raspletom. Mislim da cu dugo imati nocne more od ove price.

Da zavrsim, jako kompleksno delo koja je potvrdila Kinga ne samo kao strasnog pisca, vec kao maestralnog psihologa.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la Mary »

U sklopu jednog Stephen King Book Cluba citam svaki mjesec po jednog Kinga. Trenutno je na redu Shining, pa sam se odlucila pokusati hoce li mi biti zanimljivija Audio knjiga, ali ne, toliko dosadno da vjerujem da necu ni imati volje slusati do kraja. Na kraju ce mi jos dodatno pokvariti dojam umjesto da popravi.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la HBK »

Mislim da je za ove dane idealno da se čita The Stand. :aha:
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
3
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la Fallen »

Moj omiljeni pisac! Pročitao sam sve što je ikad napisao (ono što nije kod nas objavljeno, našao sam na netu) za svako njegovo delo sam se emotivno vezao. Ipak najbolje po meni je serijal The dark tower. Delo koje po svojoj epskoj veličini nadmašuje i Tolkienov LOTR.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la Mary »

Nakon fijaska s Shiningom, mislila sam da vise necu pipnuti niti jednu njegovu knjigu, a sad kad pogledam ovu listu... vjerujem da sam procitala vise i od ljudi koji su sluzbeno njegovi "fanovi". Do kraja godine planiram jos najmanje jednu a najvise tri.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stephen King

Post Postao/la Mary »

Azurirala sam listu.
27/82 citam trenutno 28... Mislila sam da sam malo naprednija. :D
Odgovori