Twin Peaks

Tema o najboljoj seriji svih vremena

Filmoljupci navalite
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Za dve nedelje pocinje dugoocekivani nastavak ove kultne serije Davida Lyncha i Marka Frosta. Povodom tog velikog dogadjaja resio sam da otvorim ovde temu o seriji, iako cu verovatno biti jedini koji ce pisati na njoj, jer znam da ovde mnogi hejtuju Lyncha i njegov rad.

Ova serija osvojila je mnoge kad se pojavila te 1990 godine i mnogi su zeleli samo da saznaju odgovor ko je ubio Lauru Palmer. Kad su taj odgovor konacno dobili sredinom druge sezone tad je serija skrenula u drugom pravcu i gledanost je naglo pala. Ocekivano doslo je do preranog ukidanja serije, ali zato je finale druge sezone jedno od najboljih, ako ne i najbolje televzijsko finale svih vremena.

Nakon serije snimljen je i prequel film, koji prikazuje dogadjaje koji su doveli do onih dogadjaja u seriji. Meni licno film je cak i malo bolji od serije, ali nazalost neprihvacen od strane publike.

21 maja ove godine nakon 25 godina napokon ce 3 sezona ugledati svetlo dana. Ne mogu da docekam. Bukvalno odbrojavam dane do premijere. :D
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

22 Maja u 23:00h na kanalu HBO Srbija bice emitovana premijerno pilot epizoda 3 sezone Twin Peaksa. Auuu bre kako sam uzbudjen. Jos samo 5 dana aaaaaaah :D
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Pogledao sam prve 4 epizode nove sezone. Sta reci. Lynch je opet potvrdio da je najveci zivi genije. :clap:
seriju ocekivano pljuju mnogi povrsni ljudi koji ne kapiraju Lyncha i nadrealnu umetnost, ali briga me za njihovo misljenje, jer serija ionako nije namenjena za njih. Mnogi stari fanovi Twin Peaksa se isto zale na ovo jer ne lici na stare epizode, medjutim i ne treba da lici. Svidja mi se sto Lynch ne ide na nostalgiju niti na popularnost, vec je stvorio nesto sasvim originalno i novo. Ja sam prezadovoljan i radujem se jako novim epizodama.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Za 7 dana zavrsava se Twin Peaks. A kao da je juce bilo kad sam brojao dane do pocetka. :D
Ove zadnje epizode su fantasticne. Iz nedelje u nedelju sve mracnije i bolje. Zivo me zanima kako ce Lynch sve ovo na kraju razmrsiti. Mada imam poverenja u njega. Znam da me nece izneveriti.
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la dejanpetkovic »

Poceo sam da gledam ovu seriju i moram reci da sam odusevljen. Moram da bacim pogled i na onu iz devedesetih.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

@dejanpetkovic nemoj mi reci da si poceo od 3 sezone da gledas? :D
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la dejanpetkovic »

Staru seriju nisam gledao,samo ovo novo sam zapoceo. Tek dve epizode,ali mi se svidja jako. Sad ne znam koliko je serija povezana sa onom iz devedesetih?
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Bolje prvo kreni sa serijalom iz devedesetih. Mada je ovaj novi serijal mnogo bolji i kompleksniji, ali ti mnoge stvari nece biti jasne. To bi bilo kao da si prvo gledao LOTR- Return of the King, pa tek onda prva dva dela. :D
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la dejanpetkovic »

Veceras je finale trece sezone Twin Peaks-a.

A ja jos uvek zaglavljen na prvoj sezoni...
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Finale Twin Peaksa je bilo GENIJALNO!!! :clap: :clap:
Sad nema sumnje nikakve da je Twin Peaks najbolja serija u istoriji kinematografije, televizije i covecanstva :D
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la Wulf7X »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Sad nema sumnje nikakve da je Twin Peaks najbolja serija u istoriji kinematografije, televizije i covecanstva
Jednostavno ne :)
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Wulf7X je napisao/la:
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Sad nema sumnje nikakve da je Twin Peaks najbolja serija u istoriji kinematografije, televizije i covecanstva
Jednostavno ne :)
Jednostavno DA :D
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

@Wulf7X argumentuj zasto nije? :D
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la donniedemonD »

Najbolja serija u istoriji kinematografije je prva sezona True Detectiva i druga sezona Sherlocka.
Meni licno omiljena serija je Prison Break,ali sa objektivne strane to nije ni top 20 serija koje sam gledao.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Twin Peaks

Post Postao/la HBK »

Ako gledamo objektivne cinjenice, Twin Peaks je jedna od najuticajnijih serija svih vremena. Mnoge kultne serije poput X- Files i Lost ne bi postojali bez TP. Nije preterivanje, autori tih serija su sami izjavili da im je najveca inspiracija bio Twin Peaks.
Odgovori