#ostanidoma

Anketa za zajedničko gledanje wrestling showova

Azijski kutak

Filmoljupci navalite
HBK
Rank 10
Rank 10
Status: Offline

Azijski kutak

PostPostao/la HBK » 06 ožu 2020, 19:45

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post
HBK je napisao/la:Source of the post Sinoć sam ponovo gledao Oldboy. Koliko je to savršen film. Priča scenario, gluma, muzika i naravno najbolesniji plot twist u istoriji kinematogfafije!! Jednostavno je sve savršeno.

Pogledaj američki remake, čovik ne cijeni u potpunosti koliko je Oldboy dobar dok ne vidi Spike Leeovu verziju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gledao sam na moju žalost tu grozotu. Ne znam šta mi je to u životu trebalo.

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator
Status: Online

Azijski kutak

PostPostao/la Mary » 06 ožu 2020, 21:38

HBK je napisao/la:Source of the post Sinoć sam ponovo gledao Oldboy. Koliko je to savršen film. Priča scenario, gluma, muzika i naravno najbolesniji plot twist u istoriji kinematogfafije!! Jednostavno je sve savršeno.

Pogledaj američki remake, čovik ne cijeni u potpunosti koliko je Oldboy dobar dok ne vidi Spike Leeovu verziju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kada samo procitam "Spike Lee" zlo mi dodje.

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Azijski kutak

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 06 ožu 2020, 22:19

Mary je napisao/la:Source of the post

Kada samo procitam "Spike Lee" zlo mi dodje.

Ajde nije toliko loš, ima solidnih filmova.
slika

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Azijski kutak

PostPostao/la Mary » 06 ožu 2020, 23:35

@
Eumaus The Swineherd
Pa, dobro Do the Right Thing je super, ali toliko ide u tu borbu protiv rasizma da je svakim filmom sve vise dokazao koliki je zapravo on rasista.

HBK
Rank 10
Rank 10

Azijski kutak

PostPostao/la HBK » 19 ožu 2020, 15:28

Lee Chang- dong je režiser koji me je skroz oduševio sa filmom Oasis koji je jedan od mojih najdražih korejskih filmova. Ovo njegovo poslednje ostvarenje, mada mi nije bolji od Oasis, je ipak snažno umetničko ostvarenje kome vredi dati šansu.

Isto kao i u Oasis, i ovde je glavni junak dečko koji se nalazi u najnižoj margini društva, koji kao da nije sa ovog sveta.
Jongsu je mladić koji pokušava da postane pisac, mada ga nijednom tokom filma ne vidimo da bilo šta piše. Živi sam na imanju na samoj granici J. Koreje sa porodičnim teletom. Majka ga je ostavila još kao malog zbog nasilnog muža. Sa sestrom nije u kontaktu, a ocu mu sude zbog nasilja prema službenicima. Sva ta samoća deluje kao da je on potpuno izolovan od sveta u kojem živi.
Sve će se to promeniti kada sretne Haemi, devojku koja je kao mala živela u njegovom komšiluku i koju je, kako bar ona tvrdi, jednom spasio iz bunara, ali on se toga ne seća. Ona smatra da na svetu postoje dve vrste gladi. Mala i velika. Mala glad je ona kakvu osećaju siromašni ljudi u Africi, zbog koje i planira put tamo, ljudi koji su gladni hrane. Velika glad je glad za znanjem, glad za shvatanjem večnog smisla života. Smatram da su ove njene misli jako bitne za krajnju poruku filma.
Elem njih dvoje se odmah zbližavaju te ga ona zamoli da dok je u Africi, da on dolazi u njen stan i hrani njenog mačka kojeg tokom većeg dela filma ne vidimo te se pitamo da li uopšte postoji. Iz Afrike ona se vraća zajedno sa Benom, američkim Korejcem koji je suprotnost glavnom junaku. Bogataš koji živi na visokoj nozi i uživa u životu. Tu kreće neobičan odnos između ovog ljubavnog trougla koji rezultrira čudnom misterijom.

Ono što me je najviše zadivilo jeste atmosfera ovog filma. Vizuelna lepota filma koja potpuno ostavlja bez daha. Rad kamere je snažno realističan i daje utisak da se stvarno nalaziš tamo. Definitivno najsavršenija scena u filmu (i jedna od najsavršenijih scena u istoriji filma) je kad se Haemi skida polugola i igra pred zalaskom sunca, kao da i ona želi da nestane zajedno sa suncem. Ta scena je u isto vreme i umetnički prelepa i bolno depresivna.

U drugom delu filma radnja se iz socijalne drame preobražava u triler i režiser nam tad daje misteriju koju uopšte neće razrešiti. Mnoge gledaoce će to isfrustrirati ta nedorečenost u filmu. Isprva je i mene to frustriralo, ali kad sam posle hladne glave razmislio i vrteo film unazad u glavi, shvatio sam da uopšte nije nedorečen. Čitao sam na netu dosta recenzija o ovom filmu, ali zanimljivo da se niko nije setio da spomene jednu jako bitnu stvar koju u jednoj sceni Ben govori Jongsu. Upravo u tim rečima krije se ključ misterije filma.

Kroz film se često čuju komentari o sve težoj finansijskoj situaciji u kojoj se J. Koreja nalazi i sve većoj nezaposlenosti među mladima. Mislim da je to režiserov stav o sve većim razlikama u klasi. To se može osetiti čak i u glavnom trouglu kada Haemi se od siromašnig Jongsua okreće ka bogatom Benu. Mada ipak smatram da za razliku od Parazita ovo nije film o klasnim razlikama, već o pojedincu koji se ne snalazi u ovom svetu, koji boluje od velike gladi koju, za razliku od male, je nemoguće utoliti.

8,5/10

~MandyRose~
Rank 11
Rank 11
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

Azijski kutak

PostPostao/la ~MandyRose~ » 25 ožu 2020, 20:46

wow, koji dobar dokumentarni "vlog" video!

inspiriran sam pogledati povijest te glumice zbog ovog videa

slika slika slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Azijski kutak

PostPostao/la donniedemonD » 25 ožu 2020, 22:13

Kingdom je najbolja zombi serija. Tacka.

HBK
Rank 10
Rank 10

Azijski kutak

PostPostao/la HBK » 25 ožu 2020, 23:24

donniedemonD je napisao/la:Source of the post Kingdom je najbolja zombi serija. Tacka.

Kao što je i Train to busan najbolji zombi film ikada! :clap:

Natrag na “Filmovi / Serije / TV”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.