#ostanidoma

Anketa za zajedničko gledanje wrestling showova

Crtani filmovi

Filmoljupci navalite
DVW
Rank 8
Rank 8
Status: Offline

Crtani filmovi

PostPostao/la DVW » 16 sij 2020, 14:59

Ma ok to, ne sporim, ali epizoda ko epizoda mi nije sjela jer je preintenzivna i prečudna. I ostale su nerijetko čudne, ali uvijek bi radije pogledao nešto kao Wing and Prayer lupam nego ovo.

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Crtani filmovi

PostPostao/la donniedemonD » 16 sij 2020, 16:19

Ono sto me asocira na pomen crtanih filmova je zmajeva kugla, Naruto, Jugio sa piramidama, sundjer bob, Oggy and the Cockroaches, nindza kornjace stare, Simpsonovi, Futurama, Pinky and the Brain i naravno najbolji crtani - Ren i Stimpi. Ima tako jos par upecatljivih, ali ne mogu da se setim.
Medjutim, ima i puno crtanih koje nisam voleo, a u meni danas izazivaju veliku nostalgiju, recimo Kod Lioko. To je crtani film koji 10 godina kasnije imam zelju da pogledam.

A sad iskreno nemam neku zelju za gledanjem crtanih generalo, a tu najmanje pripisujem godinama, osim sto volim da pogledam anime ponekad (borbeni).

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator
Status: Online

Crtani filmovi

PostPostao/la Mary » 16 sij 2020, 18:00

Ja crtane i sada gledam, nedavno mi se bas dogodilo da sam citala knjigu u kojoj se djecak zali kako je s 10 godina prestar za Spongeboba, a Spongebob mi upravo na TV-u a ja imam 30 godina. Slikala sam taj trenutak. :D
Obozavala sam Disneyeve crtice koji su se tada vrtili po Super RTLu, kao Winnie Pooh, TaleSpin, Chip und Chap, Goof Troop, 101 Dalmatians: The Series, Gargoyles...
Voljela sam i Sailor Moon, Hakushon Daimaō, Extreme Dinosaurs (medju mojom generacijom su svi bili ludi za Dinosaurima, nije bilo kao sad da je to samo "za decke").
Od novijih super mi je bila Gravity Falls.
Sada su crtic, pa da ne kazem...debilni. Grozno sto se vrti po djecijim kanalima.

TheViper
Rank 11
Rank 11

Crtani filmovi

PostPostao/la TheViper » 16 sij 2020, 19:28

Jedan od najboljih karaktera ikad sto se tice crtaca. Mnogo mi je bolji nego glavni protagonista Tyson.

slika

HunterDX
Član mjeseca
Član mjeseca

Crtani filmovi

PostPostao/la HunterDX » 16 sij 2020, 20:33

TheViper je napisao/la:Source of the post Jedan od najboljih karaktera ikad sto se tice crtaca. Mnogo mi je bolji nego glavni protagonista Tyson.

I samom kreatoru je bio bolji, uvek je bio zaštićen u porazima od Tysona, a nije mogao da pobedjuje baš iz razloga što ipak nije glavni lik. BB bi bio mnogo bolji da da je lik poput njega nosio seriju.
slika

TheViper
Rank 11
Rank 11

Crtani filmovi

PostPostao/la TheViper » 16 sij 2020, 20:52

@
HunterDX
ne znam da li si gledao BB G-Revolution.

Kada su bili u sukubu sa Begom i imali 5-on-5 tournament malo su pogresili. Bladebreakersi su imali 2 poraza i jedan remi. Nakon toga se Kai vratio u tim i ublazio rezultat, posle je Tyson izjednacio na 2:2:1, pa je u "majstorici" odneo finalnu pobedu. Mnogo bolje bi bilo da su stavili da bude 2:2 i da se do poslednjeg trenutka ne zna da li ce Bladebreakersi imati clana za 5-ti mec i da se tek onda pojavi Kai i u finalnom okrsaju pobedi Brooklyna, ali ne i tu je Tyson morao da bude glavni iako je osvojio svaki turnir.

Cak mi je i Rey bolji od Tysona.
slika

HunterDX
Član mjeseca
Član mjeseca

Crtani filmovi

PostPostao/la HunterDX » 16 sij 2020, 21:05

TheViper je napisao/la:Source of the post @
HunterDX
ne znam da li si gledao BB G-Revolution.

Kada su bili u sukubu sa Begom i imali 5-on-5 tournament malo su pogresili. Bladebreakersi su imali 2 poraza i jedan remi. Nakon toga se Kai vratio u tim i ublazio rezultat, posle je Tyson izjednacio na 2:2:1, pa je u "majstorici" odneo finalnu pobedu. Mnogo bolje bi bilo da su stavili da bude 2:2 i da se do poslednjeg trenutka ne zna da li ce Bladebreakersi imati clana za 5-ti mec i da se tek onda pojavi Kai i u finalnom okrsaju pobedi Brooklyna, ali ne i tu je Tyson morao da bude glavni iako je osvojio svaki turnir.

Cak mi je i Rey bolji od Tysona.

Naravno da sam gledao. Nekako sam znao da će Tyson i tu biti najbitniji, Kai je tu dobio Brooklyna koji je delovao nepobedivo i bukvalno mu naneo prvi poraz, a mogli su da završe kako si ti rekao. Ali veruj mi, dobro je da je Kai uopšte dobio Brooklyna, mogao je da završi i bez te pobede.
slika

Maki
Rank 11
Rank 11

Crtani filmovi

PostPostao/la Maki » 16 sij 2020, 21:13

Ja sam samo gledao onaj kasniji Beyblade kad je glavni lik bio onaj u plavom.

DVW
Rank 8
Rank 8

Crtani filmovi

PostPostao/la DVW » 16 sij 2020, 22:57

Od spomenutih crtanih koje sam gledao Ben 10 mi je bio sranje i danas to mislim. Bili su mi samo cool dizajni nekih vanzemaljaca kakav je Diamondhead ili XLR8 ponajviše kao i villain Vilgax. Radnja je glupa koliko se glupo može otići.

Yugioh sam prilično gotivio i skupljao karte. Znalo me pravo zanimati kako će se završiti neki dvoboji koji su znali trajati i po nekoliko epizoda. I u prvom i u GX-u sezone su bile individualne i radnja jako dobra kada malo ignorišeš činjenicu da gledaš čudovišta prizvana iz karti. GX se poslije pretvori u sranje dok je onaj sa Yugijem i Kaibom ostao prilično konstantan.

Ova prethodna mi nikad nisu mogli dobaciti Winxu koji mi je kroz djetinjstvo bio malo ispod kornjača, a ne znam ni zašto. Uvijek sam od prijatelja krio da to gledam jer me bilo sramota što toliko uživam u prema svima njima ženskom crtanom. Vidio sam da se od 2012 snimalo dalje, ali redizajnirano je što mrzim u crtanim i drago mi je da sam u odrastanju gledao samo prve četiri sezone kada Bloom otkriva istinu o svojim moćima, porijeklu, planeti i roditeljima. Kao neka čarobna avanturistička priča sa elementima akcije. Magiju ne volim inače, ali ovdje je sjela kao 1 na 11.

HunterDX
Član mjeseca
Član mjeseca

Crtani filmovi

PostPostao/la HunterDX » 16 sij 2020, 23:05

Ali ako pogledamo realno, svi crtaći koje smo spomenuli su imali toliko potencijala, davali su i osećaj čudjenja koji je najbitniji. Na kraju ću reći da nisu ispunili potencijal do kraja, niti su bili na očekivanom nivou. Ako pogledamo Dragon ball ili Naruta koji su jako popularni, mogli su da budu mnogo bolji, a opet su otišli u pravcu svega nekoliko karaktera, njihovoj snazi i izdvajanju od ostalih.
Pa ako me iskreno pitate, postoje anime likovi koji me mogu zadiviti, ali anime jednostavno ne postoji, još nisam sebi rekao da sam odgledao savršeni anime.
slika

DVW
Rank 8
Rank 8

Crtani filmovi

PostPostao/la DVW » 16 sij 2020, 23:11

Mene nijedan crtani, bio obični, bio anime nije zadivio osim naravno kornjača 2003. Ne mislim da je išta bilo tako kompaktno, ali da u pravu si, kad bi se ubrajale redizajnirane sranje sezone Fast Forward i Back to the Sewer sezone ni on ne bi bio savršen. Zato kad gledam na taj crtani kao cjelinu samo priznajem original dizajn prvih pet sezona sa krajem kako treba i zaokruženom pričom. Ostalo je napravljeno iz želje kreatora showa da izvuku više para na igračkama i kad odstranimo taj dio show ostane čista desetka.

HunterDX
Član mjeseca
Član mjeseca

Crtani filmovi

PostPostao/la HunterDX » 16 sij 2020, 23:22

Ja sam sa svojih 5 god počeo da pravim prvi strip, pa sam i tokom školovanja to radio za vreme časova, bio sam strašan fan crtaća, toliki fan da sam se na kraju razočarao u sve. Jer kreatori su imali samo genijalne ideje za sam početak, da bi kasnije ugušili čitavu priču, ili odlazili u nekom čudnom smeru, nekako imam osećaj da svi imaju neku falinku, ili ih jednostavno mrzi da daju više vremena pisanju.
slika

DVW
Rank 8
Rank 8

Crtani filmovi

PostPostao/la DVW » 16 sij 2020, 23:24

Crtani koji žalim što nisam gledao su Gormiti. Skupljao sam figurice, a cijelo društvo mi je i gledalo osim mene. Radnja zvuči obećavajuće.

~MandyRose~
Rank 11
Rank 11
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

Crtani filmovi

PostPostao/la ~MandyRose~ » 16 sij 2020, 23:28

Mary je napisao/la:Source of the post Voljela sam i Sailor Moon

slika
slika slika slika

HunterDX
Član mjeseca
Član mjeseca

Crtani filmovi

PostPostao/la HunterDX » 16 sij 2020, 23:28

DVW je napisao/la:Source of the post Crtani koji žalim što nisam gledao su Gormiti. Skupljao sam figurice, a cijelo društvo mi je i gledalo osim mene. Radnja zvuči obećavajuće.

Doba je interneta, možeš pogledati šta želiš.
slika

Natrag na “Filmovi / Serije / TV”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.