Oscars 2020

Filmoljupci navalite
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10275
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »



LEGENDA OMFG!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

#PravdaZaJenniferLopez
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Staviti cu opet sve filmove koje planiram pogledati i dopunjavati post dojmovima, cisto da znam koliko mi je ostalo.

"Ford v Ferrari" Drzao mi je pozornost svih dva i pol sata, atmosfera 60-ih je odlicno prenesena, gluma odlicna.

"The Irishman" Iako cinjenica samo sto postoji, ovaj film cini necim posebnim i vrijednim nominacije, mislim da ce nazalost na tome i ostati. Hvala Scorseseu sto sam imala priliku da jos jednom nakon Heata vidim Pacina i de Nira kako sjede za istim stolom. <3

"Jojo Rabbit" Satiricna komedija koja mi nije legla u potpunosti. Imala sam problem da mi niti djecak niti djevojka nisu bili niti najmanje zanimljivi. Sam Rockwell mi je svijetla tocka filma.

"Joker" U Top5 najboljih filmova zadnjih 20 godina. Osjecaj koji je ostao nakon gledanja je bio jedinstven, pala sam u depresiju iduci dan. Joaquin Phoenix je nadglumio i najbolje kolege. Po meni opravdano nominiran u svim kategorijama i vrlo vjerojatno ce i pokupiti nagrade u puno njih.

"Little Women" Ovo se zove uspjela ekranizacija. Divna, topla prica o odrastanju Jo March i njezinih sestara u vremenu koje je bilo toliko drugacije od sadasnjeg. Nekronoloski nacin prikaza price je bio pun pogodak, ucinio je pricu zanimljivijom i intenzivnijom.

"Once Upon a Time...in Hollywood" Nisam Tarantinov fan, ali jesam fan Hollywooda tog doba i Brad Pitta, i ovaj film sam s nestrpljenjem cekala. Bio je vrlo pozitivno iznenadjenje, cak mi ni DiCaprio nije bio iritantan u njemu, uzivala sam u filmu i apsolutno slavila Showdown. Jako bi se veselila kada bi Brad Pitt osvojio za sporednog glumca.

"Marriage Story" Razvodi su grozni, znamo to a ovaj film nam daje kronolosku sliku jedne ljubavne price koja iz romanticnog odnosa prelazi u prijateljski, iako mozda prijateljski nije prava rijec, ali kockice se moraju raspasti da bi se na kraju opet slozile, na nacin kako to moraju. Odlican film, vrhunski izceniran, nacin kako je prica napisana i prikazana mi se vise svidjela od glume.

"Parasite" Originalan i zanimljiv, par neocekivanih preokreta. Karakterizacija likova uobicajena za Korejske filmove, njihovi tipicni antiheroji koje kazni Karma. Gluma odlicna, kao i glazba koja se u par scena savrseno uklopila.

"1917" Vrlo intenzivan film, "one take" odlicno funkcionira iako sam skuzila jako puno rezova. Bez treptaja sam pratila pricu. Vrhunski film.

"Richard Jewell" Ovo je bilo mucno gledati, nevjerojatno kako se umjesto da otkriju pocinioca sve snage usmjere na analiziranje osobe koju ljudi zele kao pocinioca. Glumacka postava pun pogodak, vrhunski film.

"Bombshell" Vrlo aktuelna tema filma, iako vec me i nerviraju s tim jer previse povrsno prilaze tome. Gluma dobra, ali mislim da nemaju tak velike sanse.

"A Beautiful Day in the Neighborhood" Film nakon kojeg shvatite da je zivot prekratak za mrznju i zelite oprostiti ljudima koji su vas povrijedili. Tom Hanks simpatican kao i uvijek.

"The Two Popes" Film koji sam pogledala iz ogromne znatizelje. Ispunio je sva ocekivanja, dialozi su mi bili zanimljivi i gluma je bila odlicna, zasluzene nominacije.

"Honeyland" Dirljiv, realan i bolan. Iako nece uzeti u kategoriji najboljeg stranog filma, u kategoriji dokumentaraca sigurno hoce.

"Knives Out" Vrlo lose razradjena misterija, na momente ima malo elemente meksicke sapunice. Iako scena kada citaju oporuku mi je bila jako zabavna.

"Pain and Glory" Taman sam mislila da ove godine nema gay filmova i na kraju me razuvjeri zadnji ovogodisnji "Oskar film". Nista osobito.

"Harriet" Vrlo dosadan film ali zanimljiv nacin predstavljanja price, nema toliko fokusa na robove kao zrtve, nego na njihovu borbu, sto mi se jako svidjelo.

"Judy" Zanimljiva Biografska drama. Renee Zellweger odlicna kao Judy Garland u kasnijim godinama.

"The Lighthouse" Vizuelno je film lijep, i kao prikaz karakterne promjene likova super funkcionira, ali meni ipak malo dosadan.

"The Lion King" Kako je nominiran samo za vizualne efekte, osvrnuti cu se samo na to. Mislim da ima dobre sanse da osvoji.
Ponosna sam sama na sebe, nikada nisam pogledala ovoliko filmova u pripremi za dodjelu Oscara.
Nakon svega pogledanog moram zbilja reci da se radi o rijetko dobroj godini, biti ce jako neizvjesno.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Sherpa »

Ali nisi pogledala j lo koju su pokrali kada je nisu nominirali
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

Nisam. Srecom je "pokradena", pa ju nisam morala gledati. :mrgreen:
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la donniedemonD »

Voleo bih da nagradu pokupi Parasite, nebitno koju... i da Bred Pit uzme za sporednu, ne zato sto me sad ocarao, vec sto zasluzuje inace. Najbolji film za Ford Ferari.
Ostalo nista posebno...

Za glumu mi je zao sto nije Bejl nominovan, bio bi moj favorit.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la donniedemonD »

Koliko je ovo bila jos jedna losa godina za americku industriju, govori i to da nisu imali sta svoje da proberu, nego dali Koreji obe glavne nagrade za najbolji film. I to isti film :lol: LoL

Parasite je cudo decenije. Ne pamtim tako dubok film, ne pamtim da sam imao toliko utisaka posle nekog filma... Drugo gledanje jos veci gust kad saberes utiske iz prvog, a planiram i trece. Da zaokruzim celu pricu.
Drago mi je sto su najvise nagrada pokupili.

Adam Driver pokraden, ali ocekivano :roll:
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6655
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la SwitchBlade »

Jako mi je drago zbog Pitta,zaslužio je dobiti Oscara,izvrstan je bio u OUATIH-u.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Sherpa »

Meni je parisite 7/10 ili 8/10 film, jednostavno mi se nije svidjela scena na rođendanskoj zabavi. A i kraj mi je istovremeno predvidljiv i nategnut pričom. ostatak je bio odlično napravljen, zbilja znamljiv.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Koliko je ovo bila jos jedna losa godina za americku industriju, govori i to da nisu imali sta svoje da proberu, nego dali Koreji obe glavne nagrade za najbolji film. I to isti film :lol: LoL

Parasite je cudo decenije. Ne pamtim tako dubok film, ne pamtim da sam imao toliko utisaka posle nekog filma... Drugo gledanje jos veci gust kad saberes utiske iz prvog, a planiram i trece. Da zaokruzim celu pricu.
Drago mi je sto su najvise nagrada pokupili.

Adam Driver pokraden, ali ocekivano :roll:
Niti je bila losa godina, niti je Adam Driver zasluzio Oscara, zapravo ne znam zasto ih se oboje hvali, ona scena svadje je nesto najlosije odglumljeno ikada, preglumljavanje na nivou sapunica.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

Drago mi je za Parasite, super je film, ali ipak je osim za strani film moglo dati prednost drugim filmovima. Konkurencija je ove godine bila jaka i zbilja svi nominirani su ju bili i zasluzili. Drago mi je zbog Brad Pitta i jako zao Quentina Tarantina sto nije osvojio za Screenplay.
Jedino mi nagrada za efekte nije bas jasna, The Lion King je bio nesto inovativno i novo, svi su pricali o tome kad o necemu genijalnom i prosao je bez nagrade, vrlo nepravedno.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Toy Story :lol: :lol: :lol:
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

Joon ho Bong potpuno izdominirao, bilo je i vrijeme :clap: :clap: :clap:
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Toy Story :lol: :lol: :lol:
Ma konkurencija mu je bila nikakva.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

I lost my body je odlican, Klaus je bolji Disney film od iceg sta je Disney izbacia u zadnjih 10 godina. Toy Story :lol: :lol: :lol: :lol:
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la donniedemonD »

Za Drajvera je sala naravno, sto ne menja cinjenicu da je bio moj favorit. Ali to je moj subjektivizam.
Objektivno, to je trebao Finiks uzeti, sto sam pisao jos davno na temi o filmovima posle odgledanog filma. Ali je hajp bio toliki da mi se smucio i uopste ne osecam ulogu kao prvog dana. Spoljni faktori. Niti imam zelju da gledam film ponovo. Sam sam kriv sto je to uticalo na mene.

Sa druge strane, par solidnih filmova u konkurenciji za Oskara ne cine godinu dobrom. Koliko su visokobudzetnih filmova izbacili u 2019 pored nominovanih? Za koliko nominovanih se moze reci da su klasici modernog doba? Toga nema. Godina nije losa, lose sam se izrazio, godina je tipicna americka. Sredina jedna, mirna voda.

Meni se jedino Bilo jednom... svideo ono bas, da sam uzivao... ovo ostalo... sve vec vidjeno, zapravo, sve vec dozivljeno kroz filmove. Ako nemam zelju da bilo sta repriziram iz ove godine nekad, meni je to dovoljno. Niti se secam filmovaa koje sam gledao van ovih nominovanih koji su medijski ispracecni pa ne mozes da ih se ne setis.

Parasite je remek delo, da ne pisem sad iznova utiske, iskopiracu komentar sa drugog foruma od ranije.
Nije se dopao mnogim ljudima jer je ogledalo našeg društva. Sa jedne strane su sirotinja i musavci koji nisu u stanju da se odlepe sa dna, čak ni oni mlađi naraštaji koji su za razliku od roditelja imali i priliku da se iškoluju. Postoji nešto u njima što ih onemogućava da se popenju makar za stepenik više, kao da su predodređeni da budu jadni i bedni, služinčad i otirači malobrojnih bogataša. Kao da imaju sirotinjski žig koji je slikovito prikazan u neprijatnom mirisu koji bogatuni osećaju u njihovoj blizini.
Da ne spominjem onu situaciju kad niko ne j*be ni 2% njihovu povređenu ćerku, a oko malog buržuja izginuše.


Sa druge strane su bogataši koji su novce stekli možda zalsuženo, možda ne, ali eto ni njihova deca neće morati nikad da se brinu makar bila retardirana kao sinčić bogataške porodice u ovom filmu, dok će sirotinjski potomci uvek služiti za oštrenje one stvari ma koliko se trudili.

Završni udarac je kraj filma kad pomisliš da je sin ostvario svoj san, da se podigao iz mulja, a onda sledi povratak u realnost odnosno memljivi suteren iz kojeg se nije maknuo.


Zanimljivo je još i kako se siromasi ne drže zajedno i ne udružuju već se kolju oko mrvica koje im bogati udeljuju što je prikazano u sukobu siromašne porodice sa starom služavkom i njenim mužem. I ona poniznost i zahvalanost služavkinog muža što živi u podrumu kao pacov i hrani se ostacima.
slika
Odgovori