Oscars 2020

Filmoljupci navalite
Odgovori
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »

počela je sezona kada se izbacuju filmovi koji se bore za nominacije u 2020.

idemo diskutirati glasine i uloge koje dobivaju buzz-ove za nadolazece Oscare!

koje su vaše predikcije u međuvremenu?
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la donniedemonD »

Film Parasite da uzme svoje sto se uzeti moze posto je sasvim zasluzeno pobedio Tarantinov Holivud u Kanu.
A od glumaca bi morao Pit da ponese oskara.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Parasite
Uzet će eventualno za najbolji strani film, ako hipsteri iz Akademije ne izaberu neku kazahstansku dramu
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la donniedemonD »

Maestralan film. Ponovo me korejci bacaju na dupe svojim miksovanjem zanrova. Ponovo su inovativni, imaju ideje... kraj bas u njihovom fazonu.

Ponovo Bong Joon pokazuje da je GOAT azije i generalno jedan od najvecih rezisera ikada. Kang ho Song glavni glumac takodje vrlo verovatno azijski GOAT medju glumcima. Kombinacija koja nije mogla da zajebe.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

Društvena satira, obiteljska drama, triler i horror istovremeno, a opet savršeno izbalansirano. Korejci su majstori za te žanrovske hibride, ali ne vjerujem da će dobiti neku pažnju na razini Oscara. Zato se filmovi dokazuju na festivalima, film koji tako dobro prođe ima više kredibiliteta nego da bude nagrađen na još jednoj holivudskoj političkoj orgiji.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »

There’s a good, Boiler Room-like of story here – outer-borough, working-class kids finding a way to slice themselves a piece of Manhattan’s one-percent pie – although this film’s simple you-go-girl attitude avoids any moral judgements. Still, it’s hard not to be on these women’s side, with the excellent female cast including Lopez, Constance Wu, Cardi B and Julia Stiles, as the poised, preppy reporter interviewing them (and occasionally raising a judgemental eyebrow – only to be quickly told off). Lopez, who also produced, is particularly fierce, owning the film the way her character owns that stripper pole, strutting into every scene and only leaving once you’re begging her not to.
https://www.screendaily.com/reviews/hus ... 92.article
Wu, who broke out with what I found to be a rather flat and charmless turn in Crazy Rich Asians, is far more effective here, slickly switching between vulnerable and manipulative and while there are equally effective performances from Riverdale’s Lili Reinhart and Akeelah and the Bee’s Keke Palmer, the film really, truly belongs to J-Lo. Blessed with one of the most memorable entrances in recent cinema history (pole-dancing to Fiona Apple’s Criminal and met with a swarm of money), Lopez slinks through Hustlers with a deceptive ease, as in control of the film as her character is of her situation. It’s the sort of role that only a true movie star could pull off, so much of it reliant on a rare, intoxicating magnetism. It’s all too easy to view her acting career as starting and ending with Out of Sight and she has coasted in some frustratingly mediocre films since, but she’s always remained a captivating screen presence. She’s so perfectly calibrated as Ramona that it feels like she’s been unintentionally building toward it for years. Awards attention would be deserved but a far greater result would be a more expansive set of roles in her future.
https://www.theguardian.com/film/2019/s ... candace-wu
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la HBK »

Malo rano za temu. :D
Očekujem da Best picture uzme Bilo jednom u Holivudu ili Joker pošto su najpopularniji filmovi godine (inače nisam gledao nijedan :mrgreen: )

Što se Parazita tiče iako obožavam korejske filmove, Parasite mi je ispao teško razočarenje. Iako mi se prva polovina svidela, ali od tranzicije iz drame u psiho horor film počinje da smara. A kraj mi je iskreno nebulozan.

Nadam se da će novi film Polanskog dobiti nominaciju.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Actors on Actors announced



Brad Pitt (“Once Upon a Time in Hollywood”) with Adam Sandler (“Uncut Gems”);

Jennifer Lopez (“Hustlers”) with Robert Pattinson (“The Lighthouse”);

Tom Hanks (“A Beautiful Day in the Neighborhood”) with Renée Zellweger (“Judy”);

Antonio Banderas (“Pain and Glory”) with Eddie Murphy (“Dolemite Is My Name”);

Adam Driver (“Marriage Story”) with Charlize Theron (“Bombshell”);

Shia LaBeouf (“Honey Boy”) with Kristen Stewart (“Seberg”);

Mindy Kaling (“Late Night”) with Constance Wu (“Hustlers”);

Chris Evans (“Knives Out”) with Scarlett Johansson (“Marriage Story”);

Laura Dern (“Marriage Story”) with Sterling K. Brown (“Waves”);

Beanie Feldstein (“Booksmart”) with Florence Pugh (“Little Women”);

Awkwafina (“The Farewell”) with Taron Egerton (“Rocketman”); and

Cynthia Erivo (“Harriet”) with Alfre Woodard (“Clemency”).



https://variety.com/2019/film/news/vari ... 203397245/
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »

WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Cenation Leader »

Samo jedno znam, ako Phoenix ne uzme Oskara prestajem pratiti sve vezano za Akademiju, svakakve krađe sam znao progutati ali ovu ne bih mogao.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »



WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la HBK »

Cenation Leader je napisao/la:QR_BBPOST Samo jedno znam, ako Phoenix ne uzme Oskara prestajem pratiti sve vezano za Akademiju, svakakve krađe sam znao progutati ali ovu ne bih mogao.
Potpisujem!
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

This year's awards ceremony will air February 9 on ABC.
As was the case last year, there will be no host.

BEST PICTURE
"Ford v Ferrari"
"The Irishman"
"Jojo Rabbit"
"Joker"
"Little Women"
"Once Upon a Time...in Hollywood"
"Marriage Story"
"Parasite"
"1917"

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE
Kathy Bates, "Richard Jewell"
Laura Dern, "Marriage Story"
Scarlett Johansson, "Jojo Rabbit"
Florence Pugh, "Little Women"
Margot Robbie, "Bombshell"

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
Tom Hanks, "A Beautiful Day in the Neighborhood"
Anthony Hopkins, "The Two Popes"
Al Pacino, "The Irishman"
Joe Pesci, "The Irishman"
Brad Pitt, "Once Upon a Time...in Hollywood"

FOREIGN LANGUAGE FILM
South Korea, "Parasite"
Spain, "Pain and Glory"
France, "Les Misérables"
North Macedonia, "Honeyland"
Poland, "Corpus Christi"

DOCUMENTARY (SHORT)
"In the Absence"
"Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)"
"Life Overtakes Me"
"St. Louis Superman"
"Walk Run Cha-Cha"

DOCUMENTARY FEATURE
"American Factory"
"The Edge of Democracy"
"Honeyland"
"For Sama"
"The Cave"

ORIGINAL SONG
"I'm Standing With You," "Breakthrough"
"Into the Unknown," "Frozen II"
"Stand Up," "Harriet"
"(I'm Gonna) Love Me Again," "Rocketman"
"I Can't Let You Throw Yourself Away," "Toy Story 4"

ANIMATED FEATURE FILM
"How to Train Your Dragon: The Hidden World"
"I Lost My Body"
"Klaus"
"Missing Link"
"Toy Story 4"

ADAPTED SCREENPLAY
"The Irishman"
"Jojo Rabbit"
"Little Women"
"The Two Popes"
"Joker"

ORIGINAL SCREENPLAY
"Marriage Story"
"Once Upon a Time in Hollywood"
"Parasite"
"Knives Out"
"1917"

ACTOR IN A LEADING ROLE
Antonio Banderas, "Pain and Glory"
Leonardo DiCaprio, "Once Upon a Time...in Hollywood"
Adam Driver, "Marriage Story"
Joaquin Phoenix, "Joker"
Jonathan Pryce, "The Two Popes"

ACTRESS IN A LEADING ROLE
Cynthia Erivo, "Harriet"
Scarlett Johansson, "Marriage Story"
Saoirse Ronan, "Little Women"
Renée Zellweger, "Judy"
Charlize Theron, "Bombshell"

DIRECTOR
Martin Scorsese, "The Irishman"
Quentin Tarantino, "Once Upon a Time in Hollywood"
Bong Joon-ho, "Parasite"
Sam Mendes, "1917"
Todd Phillips, "Joker"

PRODUCTION DESIGN
"Once Upon a Time in Hollywood"
"The Irishman"
"1917"
"Jojo Rabbit"
"Parasite"

CINEMATOGRAPHY
"1917"
"Once Upon a Time in Hollywood"
"The Irishman"
"Joker"
"The Lighthouse"

COSTUME DESIGN
"Once Upon a Time... in Hollywood"
"Little Women"
"The Irishman"
"Jojo Rabbit"
"Joker"

SOUND EDITING
"1917"
"Ford v Ferrari"
"Star Wars: The Rise of Skywalker"
"Once Upon a Time... in Hollywood"
"Joker"

SOUND MIXING
"1917"
"Ford v Ferrari"
"Once Upon a Time... in Hollywood"
"Ad Astra"
"Joker"

ANIMATED SHORT FILM
"Dcera (Daughter)"
"Hair Love"
"Kitbull"
"Memorable"
"Sister"

LIVE ACTION SHORT FILM
"Brotherhood"
"Nefta Football Club"
"The Neighbors' Window"
"Saria"
"A Sister"

ORIGINAL SCORE
"1917," Thomas Newman
"Joker," Hildur Guðnadóttir
"Little Women," Alexandre Desplat
"Marriage Story," Randy Newman
"Star Wars: The Rise of Skywalker," John Williams

VISUAL EFFECTS
"Avengers: Endgame"
"The Lion King"
"Star Wars: The Rise of Skywalker"
"The Irishman"
"1917"

FILM EDITING
"The Irishman"
"Ford v Ferrari"
"Parasite"
"Joker"
"Jojo Rabbit"

MAKEUP AND HAIRSTYLING
"Bombshell"
"Joker"
"Judy"
"Maleficent: Mistress of Evil"
"1917"
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

Staviti cu opet sve filmove koje planiram pogledati i dopunjavati post dojmovima, cisto da znam koliko mi je ostalo.

"Ford v Ferrari" Drzao mi je pozornost svih dva i pol sata, atmosfera 60-ih je odlicno prenesena, gluma odlicna.

"The Irishman" Iako cinjenica samo sto postoji, ovaj film cini necim posebnim i vrijednim nominacije, mislim da ce nazalost na tome i ostati. Hvala Scorseseu sto sam imala priliku da jos jednom nakon Heata vidim Pacina i de Nira kako sjede za istim stolom. <3

"Jojo Rabbit" Satiricna komedija koja mi nije legla u potpunosti. Imala sam problem da mi niti djecak niti djevojka nisu bili niti najmanje zanimljivi. Sam Rockwell mi je svijetla tocka filma.

"Joker" U Top5 najboljih filmova zadnjih 20 godina. Osjecaj koji je ostao nakon gledanja je bio jedinstven, pala sam u depresiju iduci dan. Joaquin Phoenix je nadglumio i najbolje kolege. Po meni opravdano nominiran u svim kategorijama i vrlo vjerojatno ce i pokupiti nagrade u puno njih.

"Little Women" Ovo se zove uspjela ekranizacija. Divna, topla prica o odrastanju Jo March i njezinih sestara u vremenu koje je bilo toliko drugacije od sadasnjeg. Nekronoloski nacin prikaza price je bio pun pogodak, ucinio je pricu zanimljivijom i intenzivnijom.

"Once Upon a Time...in Hollywood" Nisam Tarantinov fan, ali jesam fan Hollywooda tog doba i Brad Pitta, i ovaj film sam s nestrpljenjem cekala. Bio je vrlo pozitivno iznenadjenje, cak mi ni DiCaprio nije bio iritantan u njemu, uzivala sam u filmu i apsolutno slavila Showdown. Jako bi se veselila kada bi Brad Pitt osvojio za sporednog glumca.

"Marriage Story" Razvodi su grozni, znamo to a ovaj film nam daje kronolosku sliku jedne ljubavne price koja iz romanticnog odnosa prelazi u prijateljski, iako mozda prijateljski nije prava rijec, ali kockice se moraju raspasti da bi se na kraju opet slozile, na nacin kako to moraju. Odlican film, vrhunski izceniran, nacin kako je prica napisana i prikazana mi se vise svidjela od glume.

"Parasite" Originalan i zanimljiv, par neocekivanih preokreta. Karakterizacija likova uobicajena za Korejske filmove, njihovi tipicni antiheroji koje kazni Karma. Gluma odlicna, kao i glazba koja se u par scena savrseno uklopila.

"1917" Vrlo intenzivan film, "one take" odlicno funkcionira iako sam skuzila jako puno rezova. Bez treptaja sam pratila pricu. Vrhunski film.

"Richard Jewell" Ovo je bilo mucno gledati, nevjerojatno kako se umjesto da otkriju pocinioca sve snage usmjere na analiziranje osobe koju ljudi zele kao pocinioca. Glumacka postava pun pogodak, vrhunski film.

"Bombshell" Vrlo aktuelna tema filma, iako vec me i nerviraju s tim jer previse povrsno prilaze tome. Gluma dobra, ali mislim da nemaju tak velike sanse.

"A Beautiful Day in the Neighborhood" Film nakon kojeg shvatite da je zivot prekratak za mrznju i zelite oprostiti ljudima koji su vas povrijedili. Tom Hanks simpatican kao i uvijek.

"The Two Popes" Film koji sam pogledala iz ogromne znatizelje. Ispunio je sva ocekivanja, dialozi su mi bili zanimljivi i gluma je bila odlicna, zasluzene nominacije.

"Honeyland" Dirljiv, realan i bolan. Iako nece uzeti u kategoriji najboljeg stranog filma, u kategoriji dokumentaraca sigurno hoce.

"Knives Out" Vrlo lose razradjena misterija, na momente ima malo elemente meksicke sapunice. Iako scena kada citaju oporuku mi je bila jako zabavna.

"Pain and Glory" Taman sam mislila da ove godine nema gay filmova i na kraju me razuvjeri zadnji ovogodisnji "Oskar film". Nista osobito.

"Harriet" Vrlo dosadan film ali zanimljiv nacin predstavljanja price, nema toliko fokusa na robove kao zrtve, nego na njihovu borbu, sto mi se jako svidjelo.

"Judy" Zanimljiva Biografska drama. Renee Zellweger odlicna kao Judy Garland u kasnijim godinama.

"The Lighthouse" Vizuelno je film lijep, i kao prikaz karakterne promjene likova super funkcionira, ali meni ipak malo dosadan.

"The Lion King" Kako je nominiran samo za vizualne efekte, osvrnuti cu se samo na to. Mislim da ima dobre sanse da osvoji.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la ~MandyRose~ »

J.gLObal snubbed. FUJ FUJ FUJ! #OscarsSoWhite
WENDY CHOO GANG!

slika
Odgovori