Oscars 2020

Filmoljupci navalite
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Sa druge strane, par solidnih filmova u konkurenciji za Oskara ne cine godinu dobrom. Koliko su visokobudzetnih filmova izbacili u 2019 pored nominovanih? Za koliko nominovanih se moze reci da su klasici modernog doba? Toga nema. Godina nije losa, lose sam se izrazio, godina je tipicna americka. Sredina jedna, mirna voda.
Godina je za mene bila odlična, pogledao sam najmanje 5-6 novih holivudskih filmova, inače bude maksimalno jedan ili dva. Blockbustere ni ne računam kao išta estetski relevantno, zabava za kukavelj i to je to, dok je ozbiljnijih filmova itekako bilo. Meni je favorit bio "1917", odmah iza je Irac, ali drago mi je zbog Parazita. Sad se može reći da su oskari opet donekle relevantni kao nagrada u području umjetnosti, a ne doprinosu za društvenu pravdu, što god to bilo
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Sherpa »

Aposlunto se ne slažem da postoje kočnice da netko uspije. Štoviše, itekako se može. Danas znam više direktora kojima su roditelji bili nitko i ništa nego onih uspješnih kojima su bili netko i nešta. Čak i u korumpiranoj hrvatskoj
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Meni je favorit bio "1917"
Šta više razmišljam o tom filmu sve više imam dojam da bi bia neizmjerno bolji da nisu išli na single take gimmick.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Meni je favorit bio "1917"
Šta više razmišljam o tom filmu sve više imam dojam da bi bia neizmjerno bolji da nisu išli na single take gimmick.
Meni je tu jedina zamjerka što zbog tog single take gimmicka vrijeme koje prolazi i događaji nisu u sinkroniji, ali kad se se uzme u obzir, to je već cjepidlačenje. I dalje stojim iza onog što sam tu negdje napisao nakon prvog gledanja, kad izađe u boljoj kvaliteti ide i drugo gledanje
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Meni je tu jedina zamjerka što zbog tog single take gimmicka vrijeme koje prolazi i događaji nisu u sinkroniji,
Ubilo mi imerziju više puta :lol:
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

I meni je 1917 bio blagi favorit, vidim da mu puno ljudi zamjera nedostatak emocija, meni je bio explozija emocija, a ne sjecam se kad mi je zadnji put film bio tako napet.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST I meni je 1917 bio blagi favorit, vidim da mu puno ljudi zamjera nedostatak emocija, meni je bio explozija emocija, a ne sjecam se kad mi je zadnji put film bio tako napet.
Mislim da su savršeno izbalansirali tu emocionalnu nabijenost i artističke elemente (ekspresionizam i simbolizam), tj. prožimaju se cijelo vrijeme. Kad sam vidio ovo, znao sam odmah koji film će mi bit favorit:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST vidim da mu puno ljudi zamjera nedostatak emocija
Jesu ovi ljudi gledali uopće film :lol:
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la crocop97 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Mary je napisao/la:QR_BBPOST vidim da mu puno ljudi zamjera nedostatak emocija
Jesu ovi ljudi gledali uopće film :lol:
Ma pročitao sam negdje da je film prepun holivudskih klišeja, npr. ona scena kad pronađe mlijeko u kanti i grabi rukama, umjesto da naspe u čuturu prvo. :lol: Očito je riječ o ljudima koji nikada nisu bili u situaciji da bi im i ta kanta mlijeka bila najveće blago. Baš zato je film i odličan prikaz onog životinjskog i onog ljudskog u čovjeku, u ratu smo svedeni na primarne instinkte, naravno da ti je prvo na pameti podmiriti te potrebe na najbrži mogući način
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Mary »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:
Mary je napisao/la:QR_BBPOST vidim da mu puno ljudi zamjera nedostatak emocija
Jesu ovi ljudi gledali uopće film :lol:
Zacudio bi se koliko se ljudi poziva na to da im je bio "emotivno prazan", sto mogu samo objasniti manjkom empatije, pa ako ti netko ne servira brutalnu ratnu scenu za tebe nije pokazana patnja u ratu. Dovoljan je razgovor izmedju vojnika o strahu da ne vide vise nikada svoje bliznje da shvatim da im je tesko.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Aposlunto se ne slažem da postoje kočnice da netko uspije. Štoviše, itekako se može. Danas znam više direktora kojima su roditelji bili nitko i ništa nego onih uspješnih kojima su bili netko i nešta. Čak i u korumpiranoj hrvatskoj
eh... o uspjesnima se prica, neuspjesne niko i ne spominje. Hocu reci, ko zna, za svaku uspjesnu pricu moze biti 10-15 neuspjesnih za koje niko nece znati.

Iznenadilo me da je Parazit dobio nagradu za najbolji film. Drago mi je zbog toga svakako. Moram 1917 pogledati. Neki dan sam htio i Irishmana ali kad sam vidio da je run time 3 i po sata odustao sam :/
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Sherpa »

@emirates slažem se. No ako pogledaš neka druga vremena, ako si rođen siromašan 99% je da i ostaješ takav čitav život

Puno prije bih rekao kako film govori o tome koliko su ljudi smeće ti im daš prst oni žele čitavu ruku
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la HBK »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST

Puno prije bih rekao kako film govori o tome koliko su ljudi smeće ti im daš prst oni žele čitavu ruku
Ja uopšte nisam shvatio na taj način film, a ne verujem ni da je Bong imao to na umu. Pre bih rekao da je film o sve većoj dehumanizaciji u odnosu bogatih prema sirotinji. Najbolji primer je kad je gazdarica likovala zbog kiše iako su zbog nje mnogi ostali bez doma ili kad je gazda brinuo samo za svoje dete, sto mogu razumeti, ali ga je totalno bolelo uvo za devojku koja umire. Samo svoje da spase. :roll: Iz svega toga je jasno da Bong kritikuje bogatu klasu i njihovu ravnodušnost prema tuđoj patnji.
U suštini Parazit je, isto kao i Joker, anti-kapitalistički film, s tim što je Joker vise anarhističan film, dok je Parazit socijalan. Film je stvarno genijalan i mnogo mi je drago da je dobio Oskar.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la Sherpa »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST ali ga je totalno bolelo uvo za devojku koja umire. Samo svoje da spase.
ovo isto će u toj situaciji napraviti siromašna osoba. zato što je to u prirodi ljudi da prvo brinu za svoje / one koji su ti najbliži. to i je poanta familije.

isto tako je kritizirao i ove siromašne, što mnogi ne žele vidjeti. što su i nakon što su sve izgubili, nakon što ih je karma kaznila za prevaru tako da su ostali bez doma, oni odlučili nastaviti sa prevarom koju su radili, pa ih je karma kaznila do kraja. što na kraju filma i pokaže, da jedini način na koji može doći do onakve kuće je školovanjem i radom na sebi. a ne prevarom preko noći.
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Film je stvarno genijalan
tebi je postao genijalan tek kada su ga nominirali za oscara
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscars 2020

Post Postao/la HBK »

Ne, meni Oskari nisu merilo kvaliteta, većina tih Oskarovkih filmova su mi smeće. Genijalan mi je bio kad sam na ponovnom gledanju uvideo metafore i alegorije filma koje sam prvi put prevideo jer nisam bio u elementu kad sam ga prvi put gledao. (to mi se često dešava inače)
Odgovori