Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24462
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Marteli se trudili da bude mir? Jel govorimo o istim onim Martelima koji su odbili da kleknu pred Rhaenys Targaryen iako su znali da protivnici imaju zmajeve i da će ih iskoristiti?
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Marteli se trudili da bude mir? Jel govorimo o istim onim Martelima koji su odbili da kleknu pred Rhaenys Targaryen iako su znali da protivnici imaju zmajeve i da će ih iskoristiti?
Koliko znam zmajevi nisu mogli da prodiru u Dornu, to su valjda znali, mada nisam čitao tu istoriju. Kad sam rekao Martelovi mislio sam prvenstveno na Dorana koji nikada nije otvoreno ulazio u sukobe.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24462
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Mogli su ući u Dornu, čak su je i čitavu spalili, ali su Dornjani uspjeli ubiti zmaja. Onda je Aegon I dobio pismo od princa Dorne nakon kojeg je obustavio rat. Šta je pisalo u pismu ne zna se, ali vjv ima veze sa Rhaenys čiji zmaj je ubijen i koja je pala u ruke dornskim Boltonima.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5266
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la ante »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Marteli se trudili da bude mir? Jel govorimo o istim onim Martelima koji su odbili da kleknu pred Rhaenys Targaryen iako su znali da protivnici imaju zmajeve i da će ih iskoristiti?
Koliko znam zmajevi nisu mogli da prodiru u Dornu, to su valjda znali, mada nisam čitao tu istoriju. Kad sam rekao Martelovi mislio sam prvenstveno na Dorana koji nikada nije otvoreno ulazio u sukobe.
Nije ulazio otvoreno u sukobe ali spletkario je i kumovao sa skoro svakim lordom juzno od Tridenta. Daleko su Martellovi od nevinih.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24462
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Ja gluplje finale neke serije u životu ne videh. Prvo što su udavili sa banalnim dijalozima Tiriona i Džona koji čas je odan kraljici, čas mu je tiranka. Samo ubistvo Deneris je toliko smešno urađeno, bez ikakvih emocija. Drogon spaljuje presto, ali ne i čoveka koji mu je ubio majku. Možda su hteli još jednom da ukažu na Džonovu neuništivost?
Bren "slomljeni" novi kralj sedam, pardon, šest kraljevstava. Opa koji twist, bar će mnogi iz mozzart kladionice da napune džepove. Naravno Tirion desnica. Gde će bez njega neka vladavina. Neokaljani i Dotraci odlaze da stvore svoj dom. Nema veze što su im ubili kraljicu. Samo tako su poslušni novoj vlasti. Jesam li nešto izostavio? A da, Sansa kraljica nezavisnog severa uraa. Arja ide u potragu za novim avanturama uraa. Džon ponovo sa Duhom, zapravo je ovo bio najbolji momenat epizode.

DA JE MARTIN MRTAV VEROVATNO BI SE PREVRTAO U GROBU, OVAKO MOŽE SAMO DA POVRAĆA!!!
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

GoT= :lol: :lol: :lol:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24462
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Ne postoje riječi kojima ja mogu izraziti svoje gađenje krajem ove serije. Najgora epizoda ikad. Žao mi je što će ovo biti jedini kraj koji će ova priča ikada dobiti.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Mary »

Zapravo uopce ne razumijem sto ste htjeli. Kako bi po vama serija trebala zavrsiti. Ubojstvo Danny nije bilo emocionalno? Pa sto je trebao? Trenutak kada zmaj iz bjesa topi Thron je prejeziv. Taj Thron mu je promjenio Danny, nije kriv Jon jer ju je ubio, nego zelja za vladavinom koja je dovela Danny do toga da nije bilo drugog izlaza za Jona.
Ovo je prva serija koju sam gledala sezonu po sezonu kako je izlazila i nakon svih tih godina doslo je vrijeme da se igra zavrsi, mogu reci da je bila zabavnija prije svih teorija i prije nego su poceli spoilati i ocekivati nemoguce. Bilo je dirljivih momenata, bilo je suznih ociju. Jedno lijepo finale vrhunske serije koja je obiljezila jedan lijep period mog zivota. <3
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24462
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Pa sve do Danyne smrti je bilo OK, no sta sa onim poslije?

1. Sansa je proglasila nezavisnost Sjevera i Bran je pristao. Zašto onda nisu i ostali tražili nezavisnost? Dorna bi trebala prva tražiti budući da su oni jedini koji nikad nisu pokoreni. Ili Gvozdena Ostrva koja već dugo žele slobodu. Nema smisla da sva ostala kraljevstva samo tako prihvate nezavisan Sjever. Uostalom, zbog čega bi Sansa baš sad tražila otcjepljenje kad je Stark na Gvozdenom Tronu?

2. Bronn je dobio Highgarden. Neko ko nema nikakve veze sa Reachom, bivši plaćenik dobija jedan od najvećih zamkova u Vesterosu. Zbog čega bi ga lordovi u Reachu ikada prihvatili? To je ogromna uvreda, postavljanje plaćenika na čelo. Pa Reach lordovi su bitchali kad je Aegon Tirelima dao Highgarden jer ih nisu smatrali dovoljno plemenitim, a Tireli su bili iz Reacha i bili su plemstvo.

3. Zašto je Jon živ. Sivi crv je ubijao obične zatvorenike po ulicama, ali eto nije odmah ubio ubicu svoje kraljice. I na kraju, nema smisla da on prihvati Jonovu kaznu ako planira otići iz Vesterosa. Kako će on znati da se Jon nije možda i vratio?

4. Scena sa Malim vijećem. Ono je scena iz sitkoma, sa pošalicama i one linerima.

5. Cijelu seriju govore kako pojedinačni vuk umire, ali čopor preživi i onda maksimalno rastave Starkove na kraju.

6. R + L = J je ispalo potpuno beznačajno. Niti je Jon ispao Azor Ahai koji je zaustavio Dugu Noć niti je postao kralj. Cijela ta priča je služila Danynom arcu, ne Jonovom.

7. Glupi Tirionov razlog za Branov izbor. Kralj treba biti harizmatičan, treba inspirisati lojalnost, a Bran to nije. On je robot koji monotono priča.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Mary »

Pa nekako je moralo zavrsiti, nisu mogli ulaziti u svaki detalj.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57693
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Kuća stark nije podržala kralja iz svoje kuće :picard:

Žao mi je što je gotovo, čak me sam kraj ne smeta koliko to kako se došlo do istoga

Ps: zašto ikome više treba noćna straža? Ako zanemarimo zašto je jon uopće živ i ako zanemarimo da su ga mogli pomilovati jednom kad vojska eumuha ode.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne postoje riječi kojima ja mogu izraziti svoje gađenje krajem ove serije. Najgora epizoda ikad. Žao mi je što će ovo biti jedini kraj koji će ova priča ikada dobiti.
Hoćeš da se kladimo da neće biti jedina :mrgreen:
Naravno Martin neće moci odmah da objavi jer bi ukapirali da je odavno završio knjige, ali očekujem do kraja ove ili početkom sledeće godine da izađe WoW, a kroz 3- 4 godine i poslednja knjiga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57693
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST jer bi ukapirali da je odavno završio knjige,
osim što je to nedavno prilično jasno negirao

No ne brini, i u knjigama će daenerys poginuti. zaslužila je odavno
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Jok lud je da prizna da se tajno dogovorio sa hbo :mrgreen:

Možda će i poginuti, ali ne na ovako retardiran način i sigurno neće od nje napraviti Hitlera
Odgovori