Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Odgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST cijeli taj storylajn je bio trenutak gdje sam htio da je Joffrey kralj i da ih sve pobije.
U seriji da, ali seriju pišu likovi koji su očito HC ateisti. U knjigama su sparrowi fanatici, ali su i izraz nezadovoljstva običnog naroda koji je stradao u beskonačnim plemićkim ratovima. U seriji su obični fanatici koji progone pedere i tako su zli i odvratni i religija je odvratna i heil ateizam.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

to ne bih okretao na vjersko pitanje, pošto je realnost da su fanatici u stvarnom svijetu identični ovima.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST to ne bih okretao na vjersko pitanje, pošto je realnost da su fanatici u stvarnom svijetu identični ovima.
A napravili su ih takvim da bi promovisali ateizam. I Martin je ateista i to se vidi. Vjere u ASOIAF-u su užasno plitke.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

i to odlično detektira i pokazuje kako su vjere zasnovane na lažima, obećanjima, i ničim opipljivom, te da je nemoguće živjeti po tome kako vjera govori. što je ovdje i pokazao, kako su svi grešnici, samo je pitanje tko koliko. A realnost je da upravo takvi vjerski fanatici prvo udaraju po onima koji su drugačiji, ponajprije na seksualnoj razini. nije on time ništa krivo kazao.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST i to odlično detektira i pokazuje kako su vjere zasnovane na lažima, obećanjima, i ničim opipljivom, te da je nemoguće živjeti po tome kako vjera govori. što je ovdje i pokazao, kako su svi grešnici, samo je pitanje tko koliko. A realnost je da upravo takvi vjerski fanatici prvo udaraju po onima koji su drugačiji, ponajprije na seksualnoj razini. nije on time ništa krivo kazao.
Nije to poenta. Poenta je u tome da su u knjigama sparrowi više od običnih fanatika i da su jedina fakcija kojoj je stalo do običnih ljudi. U seriji su to izbacili (osim onog "we are the many" govora koji nije otišao nigdje) jer jbg ne možeš vjeru predstaviti u dobrom svjetlu. Ateizam je najjači.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Pa kad je istina :)
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Zabavma filer epizoda. Kučka napokon zna tko ima pravo na krunu.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la ante »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Zabavma filer epizoda. Kučka napokon zna tko ima pravo na krunu.
To je nece zaustavit. Ali bilo je lijepo gledati je kako joj svi snovi padaju u vodu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Kraj je bio fenomenalan. Jedan od najboljih krajeva epizode u seriji. Odlična atmosfera. Hoćemo heel Daenerys. Bile su mi kul i scene kad su sjedili oko vatre i kad je Brienne postala vitez. No, kako glupa feministička scena između Sanse i Dany. Jebena Dany priča o tome kako je niko nije prihvatio jer je žena, a bukvalno je svi slave kao mesiju. Isto tako serija malo maša poentu feudalizma. Nema šanse da bi Gendry onako pričao sa pripadnicom kuće Stark, pa da su ne znam kakvi prijatelji/ljubavnici.

Mislim da krajnja bitka neće biti u Winterfellu. Nadam se da će biti King's Landing.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

I cijela epizoda je imala tu temu. Kada shvatiš da je brann važniji nego što ćeš ti ikada biti. Kada shvatiš da se theon vratio zbog sanse. Kada shvatiš kako sansa ne odustaje od sjevera. Kada shvatiš koliko je ona nevažna ljudima iz westerosa

Meni nije smetalo kako se gendry ponaša. Od kada ga je crvena žena kupila njegov svijet se promijenio. Saznao je da je sin kralja, neki su ga prihvatili kao takvog, recimo davos i jon kada je išao s njima na sjever. Te dolaze možda zadnji dani njegova života. Zašto bi se suzdržavao?
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Nadam se da će imati muda predstaviti Dany kao negativca. Pogotovo jer imaju odličnu podlogu. Rekla je Sansi da ovaj rat nije njen rat, već Jonov, a ako ona više ne bude smatrala da Jon zaslužuje njenu pomoć...
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Ja se nadam da će Deneris ubiti Jona. Zašto bi posle svega što je prošla, silovanja, jedenja konjskog srca, gladovanja u pustinji, oslobađanja robova, ona treba da prepusti tron Jonu samo zato što je muško :roll:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ja se nadam da će Deneris ubiti Jona. Zašto bi posle svega što je prošla, silovanja, jedenja konjskog srca, gladovanja u pustinji, oslobađanja robova, ona treba da prepusti tron Jonu samo zato što je muško :roll:
Zato jer ako ona sad uzme tron to pravi presedan da svaki nezadovoljni član vladarske kuće ima pravo osnovati vojsku da bi uzeo tron. Dakle, samo se pravi temelj za građanske ratove. No tu je opet pitanje hoće li iko vjerovati Jonu jer jbg ni u Westerosu ne može proći da mu je to otkrio njegov svevideći brat.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Maki je napisao/la:
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ja se nadam da će Deneris ubiti Jona. Zašto bi posle svega što je prošla, silovanja, jedenja konjskog srca, gladovanja u pustinji, oslobađanja robova, ona treba da prepusti tron Jonu samo zato što je muško :roll:
Zato jer ako ona sad uzme tron to pravi presedan da svaki nezadovoljni član vladarske kuće ima pravo osnovati vojsku da bi uzeo tron. Dakle, samo se pravi temelj za građanske ratove. No tu je opet pitanje hoće li iko vjerovati Jonu jer jbg ni u Westerosu ne može proći da mu je to otkrio njegov svevideći brat.
pa to su Robert i sveti Ned isto uradili pa im niko ne zamera.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Robert i Ned nisu imali izbora. Aerys je tražio njihove glave. To je bilo pobuna ili smrt. Uostalom kao da je Robert ostavio čvrste temelje nakon svoje smrti.
Odgovori