Star Trek

Where No One Has Gone Before

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

Tema o meni jednoj od najboljih serija svih vremena.

Kako vam se sviđaju dosad izašli serijali, koje vam je mišljenje o filmovima, što očekujete od nove serije koje nam dolazi nešto prije ljeta?

slika
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »



slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

mater ti kako je STD loš. jebeno loooooš.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Melloo »

OD Star Treka gledao sam samo nove filmove i Star Trek Vozager seriju jer je bila na tvu kad sam bio manji
Odavno planiram da gledam ili stare filmove ili seriju cak moyda i new generation ali nikad se odlucit
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

uzmi, to je jedno fantastično putovanje, pogotovo ako voliš SF.

TOS - jebiga, šezdesete, jako je klišeasto, vidi se da je sve maketa, ali kada je dobro, onda je magično, recimo kao prvi susret s klingoncima. Plus vrhunska posada

TNG - Mnogima najbolji, i kao serija se slažem. Al Kirk > Picard

DS9 - slab start, ali kako sezone napreduje tako postaje sve bolje. Plus ima jedan od najboljih razvoja prijateljstava u povijesti

Voyager - moram ga ponovo pogledati, neću suditi, davno sam ga gledao, tada mi je bio najlošiji

Archer - ok ideja koja nije imala šanse zato što je prequal

I onda su tu filmovi. Wrath of Khan je najbolji star trek film do današnjeg dana, nitko nikada to neće nadmašiti. William Shatner u svojoj najboljoj ulozi u karijeri.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

mrzim ovaj svijet. mrzim što je važno što je ona žena koja će režirati, što je to važnije nego kvaliteta režisera. Možda će biti odlična, možda će napraviti jednako silovanje kao jj abrams... i to je ono što će biti važno - dal napravi dobar posao, a ne kojeg je spola.

ps: išao sam pogledati što je radila, manje više televizijski program, serije i slično, jedini film joj je iz 2010. godine i ima 6,7 na imbdu.

pss: 35 epizoda u povijesti star treka (što je zapravo jako mala brojka s obzirom na to koliko epizoda ima) su režirale žene, tako da nije točno niti da je prva u povijesti, samo prva koja će režirati film, kojih će biti 14. po redu.

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Mary »

A zasto tebe toliko smeta sto netko naglasi spol? U cemu je stvar? Nije ti ovo prvi put.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

Serijal je uvijek bio progresivan. za uhura kirk sceenu su govorili da je prvi bjelcako crnacki poljubac na televiziji (nije, bilo ih je i ranije, no ovaj je odjenkuo), bilo je priča o transrodnosti, o homoseksualnosti, no sve to je bilo jako dobro sroceno unutar prica SFa i teme serije - to je bio lajt motiv kojim su se malo po malo pomicale granice i pokazivali se takvo što kao posveno normalno.

danas se radi potpuno suprotno. sve te stvari koje spadaju u sjw domenu se guraju u prvi plan. naprosto moraš imati gay lika. George Takei je otvoreni kritizirao odluku da u novim filmovima Sulu (lik kojeg je on igrao u originalu), bude gay. A to su stavili samo zato što je Takei gay, premda njegov lik to nikada nije bio. Da, bilo je drugačije vrijeme, ali je smatrao da to nije bila vizija kreatora serijala, te donekle da na taj način udaraju na ostavštinu.

smeta me što naglasak na spolu oduzima od osobe, ispada kao da je zaposlena samo zato što je žena. Ne zato što je kvalitetna, ne zato što smatraju da ima viziju, da će napraviti dobar posao, da će kvalitetno nastaviti serijal koji je uvijek imao snažne ženske likove. Nego zato kako bi na sva zvona mogli trubiti da imaju ženu na toj poziciji. Dokle god se spol, seksualnost ili pak vjera naglašuju to nije pomak - pomak je onda kada svi imaju jednakke šanse neovisno o tome kojeg su spola, roda, vjere ili nečeg desetog.

Ono što ja želim je samo najavu - ovo je novi režiser / režiserka filma. to je prava jednakost.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Mary »

^ Znas da je takva jednakost nemoguca koliko i ja. A vrijednosti i svjest su se promjenile, ljudi su postali toliko nesigurni zbog toga sto su, po svim poljima, onima naglase zemlju podrijekla, onima boju koze, spol naglasuju jer imam osjecaj da su sve ove glupave IT-Girls unistile ono za sto su se zene decenijama borile. Niti je ona dobila posao zato jer je zena niti ce ga losije ili bolje uraditi jer je zena, jednostavo je bitno naglasiti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

al svako takvo naglašavanje dodatno uništava status, zato što su time puno bliže time da postanu kvota nego ravnopravne.

recimo za najnoviju seriju, tupili su kako će imati gay likove, a jedan od njih dvojce mi je najbolji lik do sada u seriji. to što je gay je potpuno samo lajtmotiv u seriji (za sada), no sve zajednice su pričale samo o tome.

Ili pak snažni ženski lik. za sada je dobro napisana, no morali su ici toliko daleko da su ženskoj dali muško ime. Plus ona scena kada je pregledavaju te ona kaže da nije čovjek nego vulkanac. ja sam tada stavio pauzu i otišao prošetati na 10 minuta da se ohladim. Pošto je priča ovakva - rođena je kao čovjek, no nakon sranja ostala je siroće i posvojila ju je i odgojila u toj kulturi vulkanska obitelj. to možda ima smisla na zemlji kada govorimo o nacionalnostima - al ne ovdje pošto je kroz zadnjih 50+ godina ustvrđeno kako je fizionomija drugačija. to ko da su mačku odgojili psi. možda će se ponašati kao pas, ali fiziološki će biti mačka.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Mary »

A sto mozes. Tako je vrijeme trenutno. :confusion-shrug:
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Melloo »

@Sherpa htio bi da krenem gledati serije STar Treka.
Ajde mi daj order po kojem bi trebao da gledam
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Sherpa »

Ovako

Tajmlajn gledanja je ovaj - uvijek idi kako je snimano

Orifinal series
The next generation
Deep space 9
Voyager
Enterprise
Discovery

Sve ovisi koliko imas volje za the original series sa kirkom. Meni je to klasik, al to ti je šezdesete, plus pilot epizoda je crno bijela i loša je.

Next generation ti je mozda bolji pocetak
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Melloo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ovako

Tajmlajn gledanja je ovaj - uvijek idi kako je snimano

Orifinal series
The next generation
Deep space 9
Voyager
Enterprise
Discovery

Sve ovisi koliko imas volje za the original series sa kirkom. Meni je to klasik, al to ti je šezdesete, plus pilot epizoda je crno bijela i loša je.

Next generation ti je mozda bolji pocetak
Ma pogledat cu i te stare valjda ih nema mnogo :D
Ovo godinama odgadjam nikada nisam imao ni vremena ni nekada zelje pa bi nadji nesto drugo. SAda idem da sve prelgedam :D
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Star Trek

Post Postao/la Melloo »

10 gb prva sezona
Nista od gledanja do sutra navecer :(
Odgovori