Serije

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Ostaje mrlja pošto si probao podvaliti druge. Ja preko nje ne bih prešao, a mislim da i mnogi drugi ne bi.

Realnost je da su spasili pola Europe, premda to moraš stabiti i u kontekst - nakon što su ugrozili pola Europe
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ostaje mrlja pošto si probao podvaliti druge. Ja preko nje ne bih prešao, a mislim da i mnogi drugi ne bi.

Realnost je da su spasili pola Europe, premda to moraš stabiti i u kontekst - nakon što su ugrozili pola Europe
Istina, no ne vidim zašto bi lažirali uopšte.

3-ica prežive: OK, dobro, živi su
3-ica poginu: heroji, spasioci kontinenta, žrtvovali se, sovjetska čast itd.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Zato što su jako puno toga zataškavali. Zato što je bio važniji narativ da se to nemre dogoditi u sssru nego da oni budu heroji. Moraš imati problem kako bi oni bili heroji - a premisa sssra o kojoj i serija govori je da se to nemre dogoditi u sssru, a ako nemre nema problema koji se dogodio i automatski nema heroja.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Zato što su jako puno toga zataškavali. Zato što je bio važniji narativ da se to nemre dogoditi u sssru nego da oni budu heroji. Moraš imati problem kako bi oni bili heroji - a premisa sssra o kojoj i serija govori je da se to nemre dogoditi u sssru, a ako nemre nema problema koji se dogodio i automatski nema heroja.
Ali SSSR je svakako već napravio narativ da su za sve krivi radnici u elektrani koji nisu slušali uputstva (što je istina), a ne loše stanje elektrane.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Pogledaj seriju, recimo ova 4. epizoda je imala odličan pokazatelj koliko se lagalo, kada im njemačka šalje robota

Tako da im narativ u kojem netko ide u smrt nikako ne odgovara
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Wulf7X »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ali SSSR je svakako već napravio narativ da su za sve krivi radnici u elektrani koji nisu slušali uputstva
Američki špijuni damn it...da se zataškavalo jeste, e sad ulaziti dublje u to je već mind fuck. KGB je sve kontrolisao i npr ovaj profesor je izvršio samoubistvo 2 godine kasnije pod sumnjivim okolnostima :roll:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Naravno, no nisu ni ameri bez putra na glavi u zataškavanju. Magic bullet je uvreda svakome tko ima gram mozga
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Mortiis »

Sherpa je napisao/la:
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ona 3-ica su imali muda od čelika. Sreća pa su ostali živi, vrlo lako se to moglo i drugačije završiti.
Nisu ih ubili on screen, ali su jasno rekli kako su oni mrtvi unutar tipa mjesec dana. Izađeš živ, no nemaš baš puno od života nakon toga. Nema baš puno kompromisa sa radijacijom.

Ako misliš na one iz serije, pošto u protivnom neznam o čem pričaš :)
pa ja sam guglao dosta o njima..pise da je jedan umro oko 2000te tek od srcanog..a ova 2 jos uvijek zivi..
da im je voda spasila zivot i da radijacija nije prodirala jako kroz nju

a opet imas dosta tekstova o tome da su umrli u roku tjedan dana

sad cemu vjerovat :?

koliko sam citao, tocniji su textovi da su zivi
Zadnja izmjena: Mortiis, dana/u 31 svi 2019, 20:47, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Mortiis »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ostaje mrlja pošto si probao podvaliti druge. Ja preko nje ne bih prešao, a mislim da i mnogi drugi ne bi.

Realnost je da su spasili pola Europe, premda to moraš stabiti i u kontekst - nakon što su ugrozili pola Europe
po meni su jednako tako europu dobrovoljno spasili i oni rudari
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Ja bih volio vjerovati da su živi, da su to oni, a ne da su neki agenti / ljudi preuzeli njihove živote u ime sssra. To bi mi bilo baš dno, ali vidim scenarij u kojem je partija spremna to napraviti bez ikakvih problema @Mortiis
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Mortiis »

pa ne znam ..meni je nekako logicnije da ako su umrli da ih sssr i prikaze tako..da od njih naprave heroje i kako se svaki pravi komunista treba zrtvovat za spas svoje domovine...
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Ali to je onaj dio koji ti kažem, nema spasa domovine i žrtve ako nema problema. A oni su pokazali prikazati kako nema problema.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Maki »

Al pazite ovo: Černobil jeste zataškivan, ali DOSTA MANJE od onoga što se očekivalo od Sovjeta. Glavni razlog je sama skala katastrofe. Pa Sovjeti su u početku Šveđanima negirali da se išta desilo dok ovi nisu počeli objavljivati dokaze i prijetili tužbama. Černobil je u suštini prvi put kad je Gorbačovljeva glasnost prestala biti samo mrtvo slovo na papiru i postala stvarnost. Navodno je i sam Gorbačov rekao da je SSSR umro u Černobilu jer je to bio prvi put kada KP nije mogla sve predstaviti kao bajno i sjajno ili skriviti sve na imperijaliste i kapitaliste.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serije

Post Postao/la Sherpa »

černobil je odlično završio. 5 epizoda, mnogo toga kazano, dobro ispričano - taman
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Melloo »

Danas pogledao cernobil.Odlicna serija.Tamam ne predugo.Sve fino ispricano.Na kraju odlicni post creditsi sa onim slikama
Odgovori