Serije

Filmoljupci navalite
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Mortiis »

dosta njih u seriji/zapravo koji su na početku poginuli nisu ni znali za radijaciju i opasno od toga...
kasnije ova vojska(rezervisti) sto je dosla, mislim da ih vecina nisu dobrovoljno nego im je bilo naređeno (a odbijanje u tadašnjem komunističkom sssr-u sigurno nije dobro prolazilo)

rudarima svaka čast na hrabrosti jer su znali s čime se suočavaju...a da nije bilo njih nebi bilo ni europe...
također i ona trojica sto su isli odvrnuti one cijevi....
da nije bilo njih ko zna jel bi i nas sada bilo, a ako bi bilo tko zna i gdje bi bili i u kakvom stanju....
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Ja nisam siguran da bih mogao živjeti sa spoznajom da sam mogao nešto učiniti, a nisam te da je to netko drugi za mene morao napraviti.

Al kao što kažeš, lako je govoriti to, kada se nađeš u takvoj situaciji drugačije razmišljaš. Možda oni koji to nikada ne bi napravili nađu najveći motiv (možda žrtvu zbog obitelji, ili nemaju za što živjeti ili samo dobiju priliku biti heroji)
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Wulf7X »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ja nisam siguran da bih mogao živjeti sa spoznajom da sam mogao nešto učiniti, a nisam te da je to netko drugi za mene morao napraviti.
To je već lična karakteristika pojedinca ali u stvarnom svetu heroji ne postoje, 99% ljudi bi reklo fuck that odoh odavde..

Inače serija je baš odlična, oduševljen sam detaljima i istorijskim činjenicama koje su obradili, većina serija i filmova koje se baziraju na istinitim događajima su uglavnom dosta izmenjeni.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Serije

Post Postao/la ante »

Top 5 serija po mom misljenju, ama bas sve je super. Inace nisam znao za mogucu eksploziju ostala 3 reaktora, ne mogu ni zamislit kako bi svijet bio drugaciji da je se to dogodilo. Ako bi postojala mogucnost da sva ta radijacija dodje do Istocne Njemacke i Rumunjske zasigurno bi pogodila i Jugoslaviju. Tko zna gdje bi smo sad bili.
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Mortiis »

pa zasigurno da bi dosla...kad je u manje od 24h došla skroz do švedske i to poprilično jaka, šta bi tek bilo da je i ovo sve explodiralo
nevjerojatno je uopće da se takve stvari naprave kad postoji tolika opasnost da u djeliću sekunde može zbrisat pola svijeta...

a 100% je dosta te radijacije ostalo i dan danas po europi...
znam da su kod nas u slavoniji (u podrucjima koja su bila teze zahvacena ratom) doktori govorili da je i nakon domovinskog rata broj oboljelih od raka znatno porastao jer ko zna od kakvih sastojaka su bile i te obicne bombe i sva ta moguca oruzja...
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Serije

Post Postao/la Maki »

Trebao bih stvarno pogledati taj Chernobyl. Dobre recenzije je dobio.

Što se tiče ovog pitanja da li bih mogao žrtvovati sebe za druge, joj, ne znam, smatram se relativno dobrom osobom, ali opet, vjerujem da bi se dosta, dosta nećkao. Ona 3-ica su imali muda od čelika. Sreća pa su ostali živi, vrlo lako se to moglo i drugačije završiti.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Zabavno je spekulirat al realno ne moš ni znat dok se ne staviš u tu situaciju i znaš da nemaš luksuz nećkanja.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ona 3-ica su imali muda od čelika. Sreća pa su ostali živi, vrlo lako se to moglo i drugačije završiti.
Nisu ih ubili on screen, ali su jasno rekli kako su oni mrtvi unutar tipa mjesec dana. Izađeš živ, no nemaš baš puno od života nakon toga. Nema baš puno kompromisa sa radijacijom.

Ako misliš na one iz serije, pošto u protivnom neznam o čem pričaš :)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Serije

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ona 3-ica su imali muda od čelika. Sreća pa su ostali živi, vrlo lako se to moglo i drugačije završiti.
Nisu ih ubili on screen, ali su jasno rekli kako su oni mrtvi unutar tipa mjesec dana. Izađeš živ, no nemaš baš puno od života nakon toga. Nema baš puno kompromisa sa radijacijom.

Ako misliš na one iz serije, pošto u protivnom neznam o čem pričaš :)
Pa ta trojica koji su ušli su preživjeli Černobil. Sad nezz u seriji pošto nisam gledao, možda su ih ubili radi dramatičnosti, ali su u RL preživjeli.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Možda će u recapu ili u zadnjoj epizodi to kazati (fakat nisam znao to, premda treba uzeti pod pitanje jesu li to ti isti ljudi s obzirom na količinu zataškavanja) al prikazano je na taj način da vidiš da su živi, ali ne očekuješ da će ostati to dugo. (Barem sam ja tako interpretirao uz sve kako su postavili)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Serije

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOSTjesu li to ti isti ljudi s obzirom na količinu zataškavanja
Ma mislim ja da bi to izašlo nakon pada SSSR-a da su drugi likovi u pitanju. Jer dosta prljavštine o Černobilu je upravo tad izašlo, uključujući i nedostatke prilikom same izgradnje cijele te elektrane.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Slažem se, no znaš li koliko nije izašlo? Možda je sve izašlo, a možda su zapravo još puno toga uspjeli zataškati - to vjerojatno nikada nećemo znati. I čisto da se ne lažemo, nije da su oni jedini sistem koji se odlučio za zataškivanje stvari
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Serije

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Slažem se, no znaš li koliko nije izašlo? Možda je sve izašlo, a možda su zapravo još puno toga uspjeli zataškati - to vjerojatno nikada nećemo znati. I čisto da se ne lažemo, nije da su oni jedini sistem koji se odlučio za zataškivanje stvari
Istina, no opet izašlo je dosta stvari koje nikad u SSSR-u ne bi. I Ukrajina je dosta objavila.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serije

Post Postao/la Sherpa »

Al ako razmisliš, ovo je jedna od onih stvari koju ne objavljuješ ako si je lažirao. (Opet, ne kažem da jesu, samo ostavljam mogućnost) ne bi ti pasalo kazati da su tri heroja nacije zapravo umrla, a ne da su živjeli još x godina.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Serije

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Al ako razmisliš, ovo je jedna od onih stvari koju ne objavljuješ ako si je lažirao. (Opet, ne kažem da jesu, samo ostavljam mogućnost) ne bi ti pasalo kazati da su tri heroja nacije zapravo umrla, a ne da su živjeli još x godina.
No opet imaš i drugu stranu i možeš napraviti dobar narativ o tome kako su se oni žrtvovali da bi spasili ne samo SSSR, nego i veliki dio Evrope. I onda imaš besmrtne heroje.
Odgovori